دارای مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

چرا نباید سیگنال بخرید و یا با آن ترید کنید؟

خرید و فروش سیگنال در بازارهای مالی یک موضوع بسیار رایج است. خیلی‌ها خریدار سیگنال و خیلی‌ها فروشنده‌ آن هستند. افرادی که سیگنال می‌خرند می‌خواهند از راهنمایی‌های یک فرد ماهرتر از خودشان بهرمند شوند تا مسیر ساده‌تری برای رسیدن به پول از طریق معاملات طی کنند. افرادی هم که سیگنال میفروشند می‌خواهند درآمدی از طریق مهارت خود داشته باشند. هرچند ابهاماتی در این میان وجود دارد که در این مطلب آن را بررسی خواهیم کرد. 

 

این مطلب ترجمه‌ای از بخش Editor’s Pick وبسایت تریدینگ ویو و به قلم “نیکو ماسل” از مدیران و نویسندگان برتر این وبسایت است که توسط تیم طلاچارت ترجمه و در اختیار شما کاربران گرامی قرار می‌گیرد. با ما همراه باشید…

 

شفاف سازی

این مطلب احتمالا ممکن است باعث واکنش شدید افرادی شود که سیگنال ارائه می‌دهند (چه رایگان و چه غیر رایگان). چون که ممکن است بر خلاف مدل درآمدی آنها باشد و سود آنها را کاهش دهد. اما با این حال این موارد نظر شخصی من بوده و هرکسی آزاد است که نتیجه گیری خودش را از آنها داشته باشد.

“اگر به یک نفر ماهی بدهید آن را برای یک روز سیر خواهید کرد. اما اگر به او ماهیگیری یاد بدهید برای یک عمر او را سیر می‌کنید”.طلاچارت

 

جمله بالا چه معنایی دارد و ارتباط آن با معامله‌گری (و سیگنال فروشی) چیست؟

جمله بالا بدین معناست که شما می‌توانید مشکل یک فرد گرسنه را با دادن یک ماهی به او حل کنید. در واقع نیاز او را به سرعت پاسخ دهید. اما اگر واقعا می‌خواهید به او کمک کنید باید به او یاد بدهید تا به خودش متکی باشد و بتواند نیازهایش را برطرف کند. 

به طور مشابه اگر به کسی سیگنال خوبی بدهید و آن فرد سود کند این صرفا برای یک بار است. اما اگر به او یاد بدهید که چگونه بازار را تحلیل کند، آن فرد به خودش متکی خواهد شد و این بسیار بهتر است. 

 

سیگنال‌های معاملاتی به طور کلی چه هستند؟

سیگنال‌های معاملاتی در حداقلی‌ترین حالت ممکن شامل نقطه ورود و مسیر حرکتی بازار می‌شوند. به عنوان مثال: اونس طلا را روی ۱۸۲۵ دلار بخرید.

بعضی سیگنال فروش‌ها (نه همه آنها) به شما نقطه حد سود و حد ضرر را نیز می‌دهند. آنها به شما اطلاعاتی در مورد نحوه اجرای پوزیشن معاملاتی مثل اینکه کجا معامله را باز کنید، در چه جهتی ترید کنید و گاهی اوقات چه زمانی معامله را ببندید می‌دهند. 

 

ساده است! هیچ مشکلی وجود ندارد و می‌تواند باعث پول درآوردن من شود. درست است؟

بله درست می‌گویید و این می‌تواند باعث پول درآوردن شما شود. اما با این حال بعضی از سوالات نیز در این میان وجود دارند که بایستی از خودتان بپرسید. 

و یک سوال مهم دیگر نیز وجود دارد و آن این است که اصلا چرا یک نفر سیگنال می‌فروشد؟

آیا این نوعی خیرخواهی است یا می‌توان اینگونه استنباط کرد که فروشنده سیگنال از معاملات خود سود چندانی بدست نمی‌آورد و با فروش سیگنال قصد درآمدزایی دارد؟

سود کردن از معاملات تضمینی نیست اما وقتی سیگنال می‌فروشید به محض اینکه خریدار پول به حساب شما واریز کند، به درآمد می‌رسید؛ فارغ از اینکه نتایج سیگنال‌ها چه خواهد شد. در صورتی هم که سیگنال‌های شما سوددهی خوبی نداشته باشند و یا حتی منجر به زیان افراد شود، ممکن است منجر به نارضایتی افراد از عملکرد شما شود. اما با این حال باز هم “خریداران احتمالی سیگنال” وجود دارند که هر روز به جمع معامله‌گران بازارهای مالی می‌پیوندند. 

جمله زیر را به یاد داشته باشید:

“سیگنال‌های معاملاتی سود شما را تضمین نمی‌کنند، اما سود فروشنده سیگنال را قطعا!”طلاچارت

 

اوکی، حرف‌های شما منطقی است. اما اگر ندانم چگونه ترید کنم باید چه کاری انجام بدهم؟

بگذارید واضح و بی پرده بگویم؛ اگر نمی‌دانید که چگونه باید ترید کنید، باید به دنبال یادگیری باشید و همچنین پول‌تان را در جیب‌تان نگه دارید!

 

از خودتان بپرسید که چرا می‌خواهید ترید کنید؟ هدف نهایی شما چیست؟

اگر پاسخ‌تان این است که می‌خواهید مقداری پول بیشتر بدست بیاورید، مسلما دست و پا کردن یک شغل دوم و کسب درآمد از آن بسیار واقع گرایانه‌تر از وارد کردن سرمایه خود به بازارهای مالی که ریسک زیادی دارند و پیروی کردن چشم بسته از دستورالعمل‌های یک نفر می‌باشد. غیر از این همانطور که قبلا اشاره کردم، در صورت وابسته بودن به فروشندگان سیگنال، کسب درآمد شما از این راه (اصلا اگر درآمدی وجود داشته باشد) هر لحظه ممکن است از بین برود. 

 

اما اگر می‌خواهید یک معامله‌گر واقعی باشید، از استقلال مالی بهرمنده شوید، از شغل‌تان خلاص شوید و هر چیز دیگری، اکیدا به شما پیشنهاد می‌کنم که زمان و تلاش خود را برای یادگیری اصولی به کار ببندید.

 

 

توصیه‌هایی که می‌توانم به شما داشته باشم موارد زیر هستند:

با این حال همه چیز به خود شما بستگی دارد. می‌توانید به دیگران متکی باشید یا به خودتان!

ارسال دیدگاه