طلاچارت
طلاچارت

تحلیل سهام وثخوز و موقعیت ورود آن

stock analysis
ب

تحلیل سهام وثخوز و ورود های آن

.

روند: اصلاحی (کوتاه مدت). صعودی (بلند مدت).

سطوح کلیدی:

ناحیه های خرید: ۲,۱۸۵ تا ۱,۹۱۰ 

اهداف خرید: ۳,۷۸۰ ، ۴,۷۶۰ 

حد ضرر اول: ۱,۸۰۰ 

سطح تبدیل: ۳,۰۰۰ تا ۲,۸۲۴

 

.

تحلیل سهام وثخوز بر اساس پرایس اکشن

در تحلیل سهام وثخوز با توجه به قرار گیری قیمت در بالای سطح تبدیل ۳,۰۰۰ تا ۲,۸۲۴ به نظر میرسد این سطح مانع خوبی برای کاهش قیمت باشد و بنابراین می تواند در صورت عدم شکست  سطح قیمتی ۳,۰۰۰ تا ۲,۸۲۴ شاهد افزایش قیمت باشیم، هرچند که در صورت کاهش و عبور از سطح تبدیل ۳,۰۰۰ تا ۲,۸۲۴ قیمت را به سوی دامنه تقاضا هدایت می کند که در دامنه تقاضا ۲,۱۸۵ تا ۱,۹۱۰  فرصت بهتری برای ورود به این سهم خواهد بود.

.

موقعیت‌ ترید احتمالی ۱: در صورت عدم شکست سطح بتدیل ۳,۰۰۰ تا ۲,۸۲۴ موقعیت خرید فعال است و اهداف این خرید سقف ۳,۷۸۰ و سقف جدید ۴,۷۶۰ خواهد بود حد ضرر این موقعیت شکست نزولی سطح تبدیل است.

 

.موقعیت‌ ترید احتمالی ۲: درصورت شکست نزولی سطح تبدیل و رویت دامنه تقاضا  2,185 تا ۱,۹۱۰  با حد ضرر ۱,۸۰۰  موقعیت خرید مناسب خواهد بود و اهداف آن ۳,۷۸۰ ، ۴,۷۶۰ است.

 

نقشه راه در تصویر زیر بیانگر تحلیل بالا خواهد بود.

راهنمایی استفاده از سطوح عرضه و تقاضا

 

نمودار سهام وثخوز

.

.

 

بررسی وضعیت سهم وثخوز در نگاه دیگر

سهام شرکت سرمایه گذاری و توسعه خوزستان با نماد “وثخوز” در تایم فریم هفتگی و در یک نمای کلی درون کانال صعودی قرار دارد. وثخوز از حدود ۶ ماه قبل وارد یک فاز تثبیت و حرکتی خنثی شده است و در حال حرکت به سمت خط میانی کانال می‌باشد. کف حمایتی ناحیه رنج این سهم ۲۹۰۰ و سقف آن ۳۷۵۰ تومان است.
این انتظار وجود دارد که با نزدیک شدن قیمت به محدوده میانی کانال که حالت حمایتی دارد با افزایش تقاضا روبرو شده و حرکتی صعودی در جهت شکستن مقاومت ۳۷۵۰ را انجام دهد. با شکسته شدن این مقاومت انتظار ادامه یافتن حرکت صعودی به اهداف ۶۵۰۰ (سقف کانال) و ۱۰۰۰۰ تومان را خواهیم داشت.

نمودار سهام وثخوز

 

آرشیو مقالات تحلیل تکنیکال   دوره آموزش انلاین تحلیل تکنیکال  دوره آموزش استراتژی

نکته: این تحلیل صرفا نظر ما در رابطه با این سهم از دیدگاه تکنیکالی بوده و ملاکی برای خرید و فروش نیست. همچنین بررسی وضعیت بنیادی سهم به عهده معامله‌گر می‌باشد.

 

منبع :
TalaChart.ir

اگر تازه کار هستید و می‌خواهید به خوبی مباحث پایه‌ای تحلیل تکنیکال را بیاموزید می‌توانید در دوره تحلیل تکنیکال طلاچارت شرکت کنید. در صورتی که با اصول تحلیل تکنیکال آشنا هستید اما به دنبال روشی قدرتمند و ساده برای انجام معاملات خود می‌گردید، دوره استراتژی پرایس اکشن طلاچارت مناسب شماست.

 

 

 

طلاچارت

ارسال دیدگاه

درباره ما

منابع آنلاین در مورد تحلیل تکنیکال که در وب فارسی وجود دارند به شدت قدیمی هستند و بیشتر آنها مدت هاست که بروزرسانی نشده اند. با توجه به همین نکته سعی کردیم که در طلاچارت با استفاده از منابع انگلیسی زبان که دائما در حال بروزرسانی می باشند، منبعی مفید از مطالب جدید علم تحلیل تکنیکال که فراخور زمان حال هستند را گردآوری کنیم. چون همزمان که سایر علوم در حال پیشرفت می باشند، بازارهای مالی نیز از این قضیه مستثنی نبوده و دائما در حال تغییر هستند تا بتوانند هرچه بیشتر پویایی خود را حفظ کرده و افرادی که مجهز به اطلاعات بروزتر می باشند را پرسودتر کنند.

اپلیکیشن همراه طلاچارت

طلاچارت

با نصب اپلیکیشن اندروید طلاچارت به مطالب آموزشی و تحلیل سریعتر دسترسی داشته باشید.