طلاچارت
طلاچارت

تحلیل سهام ولانا و موقعیت خرید آن

stock analysis
ب

تحلیل سهام ولانا و ورود های آن

.

روند: اصلاحی (کوتاه مدت). صعودی (بلند مدت).

سطوح کلیدی:

ناحیه های خرید: ۲,۹۵۰ تا ۲,۵۵۰ 

اهداف خرید: ۳,۶۶۰ ، ۴,۷۷۰ 

حد ضرر اول: ۲,۵۵۰ 

سطح تبدیل: ۳,۹۵۰

 

.

تحلیل سهام ولانا بر اساس پرایس اکشن

در تحلیل سهام ولانا قیمت در حال حاضر هم اکنون در حال تشکیل کف قیمتی در روند صعودی خود است که در صورت عبور از محور نوسان می تواند وارد فاز افزایشی شود و رویت سقف اخر خود و در صورت عبور با تشکیل سقف جدیدتر در روند صعودی مواجه خواهد بود.

.

موقعیت‌ ترید احتمالی ۱: درصورت عبور از سطح تبدیل ۳,۹۵۰ قیمت باشکست صعودی این سطح همراه است که درصورت پایداری در بالای کف قیمتی ۲,۵۵۰  شاهد افزایش قیمت به سوی اهداف ۳,۶۶۰ ، ۴,۷۷۰ خواهیم بود..

.

 

نقشه راه در تصویر زیر بیانگر تحلیل بالا خواهد بود.

راهنمایی استفاده از سطوح عرضه و تقاضا

نمودار سها ولانا

 

.

.

بررسی وضعیت سهام ولانا از دیدگاه دیگر

سهام شکرت لیزینگ آریا دانا با نماد “ولانا” پس از شکست سقف کانال صعودی خود در اواخر سال ۹۸، تا محدوده ۳۶۵۰ تومان پیشروی کرد اما اکنون بیش از یک ماه است که در حالت اصلاح نزولی بسر می‌برد. اصلاحی که تا این لحظه باعث کاهش ۳۰ درصدی قیمت سهم شده است.
اما حرکت اصلاحی مذکور را می‌توان به نوعی یک پولبک به سقف شکسته شده کانال صعودی بلند مدت این سهم نیز به حساب آورد. در صورتی رسیدن قیمت به سقف شکسته شده کانال می‌توان انتظار افزایش تقاضا برای این سهم و ادامه حرکت صعوید تا اهداف ۳۶۵۰ و ۷۰۰۰ تومان را برای این سهم داشت.

نمودار سهام ولانا

آرشیو مقالات تحلیل تکنیکال   دوره آموزش انلاین تحلیل تکنیکال  دوره آموزش استراتژی

نکته: این تحلیل صرفا نظر ما در رابطه با این سهم از دیدگاه تکنیکالی بوده و ملاکی برای خرید و فروش نیست. همچنین بررسی وضعیت بنیادی سهم به عهده معامله‌گر می‌باشد.

 

منبع :
TalaChart.ir

اگر تازه کار هستید و می‌خواهید به خوبی مباحث پایه‌ای تحلیل تکنیکال را بیاموزید می‌توانید در دوره تحلیل تکنیکال طلاچارت شرکت کنید. در صورتی که با اصول تحلیل تکنیکال آشنا هستید اما به دنبال روشی قدرتمند و ساده برای انجام معاملات خود می‌گردید، دوره استراتژی پرایس اکشن طلاچارت مناسب شماست.

 

 

 

طلاچارت

ارسال دیدگاه

درباره ما

منابع آنلاین در مورد تحلیل تکنیکال که در وب فارسی وجود دارند به شدت قدیمی هستند و بیشتر آنها مدت هاست که بروزرسانی نشده اند. با توجه به همین نکته سعی کردیم که در طلاچارت با استفاده از منابع انگلیسی زبان که دائما در حال بروزرسانی می باشند، منبعی مفید از مطالب جدید علم تحلیل تکنیکال که فراخور زمان حال هستند را گردآوری کنیم. چون همزمان که سایر علوم در حال پیشرفت می باشند، بازارهای مالی نیز از این قضیه مستثنی نبوده و دائما در حال تغییر هستند تا بتوانند هرچه بیشتر پویایی خود را حفظ کرده و افرادی که مجهز به اطلاعات بروزتر می باشند را پرسودتر کنند.

اپلیکیشن همراه طلاچارت

طلاچارت

با نصب اپلیکیشن اندروید طلاچارت به مطالب آموزشی و تحلیل سریعتر دسترسی داشته باشید.