دارای مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

خرید و فروش واحد صندوق‌های طلا در قالب معاملات آتی

بازار معاملات سکه آتی پس از نوسانات سنگین نرخ ارز و سکه چند ماهی است که متوقف شده و فعالان این بازار را به سمت بازارهای دیگری مثل سهام، ارز، سکه، یا زعفران آتی و حتی ارزهای جهانی (FX) سوق داد. بعضی افراد نیز تصمیم گرفتند که سرمایه خود را در صندوق‌های طلا سرمایه گذاری کنند که البته این صندوق‌ها برای افرادی که قصد معامله‌گری داشته باشند جذابیت خاصی ندارد و بیشتر مناسب سرمایه گذاران است.

اما ظاهرا بورس کالا برای جذاب کردن این صندوق‌ها فکرهایی در سر دارد. با طلاچارت همراه باشید…

 

به گزارش وبسایت همشهری، حامد سلطانی نژاد مدیر عامل بورس کالای ایران اعلام کرد: “براساس طرحی که در دست بررسی داریم قرار است امکان عرضه و انتشار اوراق آتی واحدهای صندوق‌های سرمایه‌گذاری طلا را فراهم کنیم. با این اقدام بازار صندوق‌های سرمایه‌گذاری طلا به نوعی دوطرفه می‌شود که جذابیت آن برای سرمایه‌گذاران افزایش ‌یابد.”

در واقع شما می‌توانید واحدهای این صندوق‌ها را در قالب قراردادهای آتی خرید و فروش کرده و از این راه کسب سود نمایید. همچنین معامله‌گران با استفاده از این روش می‌توانند ریسک سرمایه گذاری انجام شده در صندوق‌های طلا را کاهش دهند. البته سلطانی نژاد در رابطه با زمان راه اندازی این ابزار معاملاتی اظهارنظر خاصی نکرده است.

باید منتظر ماند و دید که آیا این روش می‌تواند معامله‌گران بازار آتی سکه را ترغیب به ورود به این بازار جدید کند یا خیر.

 

مصاحبه کامل وبسایت همشهری با مدیرعامل بورس کالا را می‌توانید از اینجا بخوانید.

ارسال دیدگاه