طلاچارت

 ۴ نکته برای بازیابی روحی پس از بروز زیان (قسمت دوم)

recovery-after-losses-part-2
ب

در قسمت قبلی در مورد دو روش برای بازیابی روحی پس از بروز زیان‌ها صحبت کردیم. در قسمت دوم که بخش پایانی این مطلب می‌باشد نیز در دو مورد دو روش بعدی توضیحاتی را به شما همراهان گرامی طلاچارت ارائه خواهیم داد. با ما همراه باشید…

.

۳- بازیابی روحی فعال

در این مرحله بهترین کاری که می‌توانید انجام دهید تا سریع‌تر روحیه خود را بازیابی کنید، فاصله گرفتن از کامپیوتر و هر چیزیست که مربوط به بازار می‌باشد. به خودتان کمی فرصت بدهید تا روی چیزهایی تمرکز کنید که ارتباطی با معامله‌گری ندارد. تحقیقات نشان داده است که افرادی که در شغل‌های پر استرس فعالیت می‌کنند باید ورزش، یوگا و مدیتیشن انجام دهند تا بتوانند گذشته را رها کرده و روی زمان حال تمرکز کنند. 

.

ماهیچه‌های شما زمانی که در باشگاه هستید رشد نمی‌کنند بلکه در ریکاوری بعد از آن فعالیت‌های ورزشی بزرگ‌تر می‌شوند. تیم‌های فوتبال با بازی کردن بهتر نمی‌شوند بلکه در زمان تمرین، بازنگری و تحقیق روی بازی‌های قبلی‌شان بهتر خواهند شد. 

.

۴- بازه زمانی بلند مدت از معاملات خود را در نظر داشته باشید

نکته بسیار مهمی که باید بدانید این است که در زمان تجربه ضرر و زیان نباید از سیستم معاملاتی خود دست بکشید. قبلا بارها در مورد اینکه چرا نباید در زمان زیان از سیستم معاملاتی خود ناامید شوید صحبت کرده‌ایم. 

معامله‌گری نیز مانند سایر شغل‌هاست و مسلما مدت زمانی طول میکشد تا به مهارت کافی برسید. امید داشتن به استراتژی معاملاتی نکته‌ای حیاتی برای همه معامله‌گران است. باید به این جمله اعتقاد داشته باشید که “جام مقدسی وجود ندارد”. منظور از اصطلاح “جام مقدس” در واقع یک سیستم معاملاتیست که هیچگاه دچار اشتباه و زیان نمی‌شود. پس این کاملا بستگی به شما دارد تا بر روی سیستم معاملاتی خود متمرکز شده و در آن حرفه‌ای شوید. در این بین نیز باید روی مهارت کنترل احساسات خود کار کنید تا در تصمیمات شما دخالت نکنند. 

.

دفعه بعدی که با چند زیان پیاپی مواجه شدید، سیستم معاملاتی خود را عوض نکنید. به جای این کار، معاملاتی را که انجام داده‌اید را مورد به مورد بررسی کرده و به دنبال پیدا کردن حالات مشابه باشید. اغلب اوقات شما الگوهایی را در معاملات خود پیدا خواهید کرد. بارها دیده‌ام که تریدرها همه چیز را اشتباه انجام نمی‌دهند بلکه اکثر ضررهایشان از بعضی از الگوهای [رفتاری] منفی سرچشمه می‌گیرد. زمانی که معاملات خود را دنبال کرده و بررسی کنید، متوجه خواهید شد که معاملات شما حول محور چه چیزی قرار دارد. 

recovery after losses 3

منبع :
Tradeciety.com

اگر تازه کار هستید و می‌خواهید به خوبی مباحث پایه‌ای تحلیل تکنیکال را بیاموزید می‌توانید در دوره تحلیل تکنیکال طلاچارت شرکت کنید. در صورتی که با اصول تحلیل تکنیکال آشنا هستید اما به دنبال روشی قدرتمند و ساده برای انجام معاملات خود می‌گردید، دوره استراتژی پرایس اکشن طلاچارت مناسب شماست.

 

 

 

ارسال دیدگاه

درباره ما

منابع آنلاین در مورد تحلیل تکنیکال که در وب فارسی وجود دارند به شدت قدیمی هستند و بیشتر آنها مدت هاست که بروزرسانی نشده اند. با توجه به همین نکته سعی کردیم که در طلاچارت با استفاده از منابع انگلیسی زبان که دائما در حال بروزرسانی می باشند، منبعی مفید از مطالب جدید علم تحلیل تکنیکال که فراخور زمان حال هستند را گردآوری کنیم. چون همزمان که سایر علوم در حال پیشرفت می باشند، بازارهای مالی نیز از این قضیه مستثنی نبوده و دائما در حال تغییر هستند تا بتوانند هرچه بیشتر پویایی خود را حفظ کرده و افرادی که مجهز به اطلاعات بروزتر می باشند را پرسودتر کنند.