دارای مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

OilCoin: پشتوانه قانونی، ارزش نفتی!

[wpvip_content plan=21]

“سکه نفتی” یا OilCoin نوع جدیدی از ارزهای رمزنگاری شده (CryptoCurrency) است که توسط گروهی از مدیران سابق کمیسیون معاملات آتی کالا آمریکا (CFTC) طراحی و پیاده سازی و در هفته گذشته رونمایی شد. هر OilCoin برابر با ۱ بشکه نفت می باشد و انتظار می رود که از ژانویه سال ۲۰۱۸ عرضه آن در بازار شروع شود. در واقع با افزایش یا کاهش قیمت هر بشکه نفت خام، قیمت این ارز نیز بالا و پایین خواهد شد.

 

این ارز کاملا با قوانین دولت آمریکا سازگار بوده و ارزش آن بر اساس ذخایر نفتی تعیین می شود. هدف این گروه از طراحی OilCoin، در امان نگه داشتن معامله گران از نوسانات سنگین ارزهای رمزنگاری شده دیگر مثل بیت کوین، اتریوم و … می باشد.

 

مکانیزم تولید OilCoin های جدید نیز جالب است. “داریوس بروکس”  بنیانگذار این ارز می گوید که به مرور زمان و با افزایش تقاضا برای OilCoin، قیمت این ارز از قیمت نفت خام بیشتر شده و به همین ترتیب تعداد بیشتری OilCoin تولید می شود و این امر باعث افزایش سرمایه گذاری در ذخایر نفتی خواهد شد.

 

همچنین طرفداران OilCoin میگویند که این ارز مزایای بیشتری نسبت به سایر رقبای خود دارد که از جمله آنها می توان به همخوانی با قوانین ایالات متحده آمریکا و شفافیت در عملکرد (به دلیل وجود میزان دقیق ذخایر نفتی) اشاره کرد.

 

منبع

[/wpvip_content]

ارسال دیدگاه