ثبت نام

طلاچارت
طلاچارت

نگاهی به وضعیت نفت

oil-analysis
ب

نگاهی به وضعیت نفت

امروز بازارهای جهانی با یک شوک سنگین بازگشایی شدند. افت ۳۰ درصدی قیمت نفت که بزرگترین ریزش قیمت طلای سیاه از سال ۱۹۹۱ در طی یک روز بود. عدم دستیابی به توافق بین عربستان و روسیه که منجر به افزایش سطح تولید عربستان شده است دلیل این ریزش سنگین بود.


در حال حاضر با نگاهی به نمودار نفت در تایم فریم ماهانه شاهد رسیدن قیمت به محدوده کف قیمتی سال‌های ۲۰۱۶ و ۲۰۰۹ و سقف‌های شکسته شده سال‌های ۲۰۰۰ و ۲۰۰۳ هستیم. این ناحیه حمایتی چند بار قیمت نفت را به سطوح بالاتری برگردانده است و شاید با رسیدن قیمت به این سطح مهم و ارزنده شدن قیمت برای خریداران شاهد برگشت نسبی نفت به سطح ۴۰ دلار باشیم.

اما اگر وضعیت عرضه فروشندگان کماکان ادامه داشته باشید و جمایت ۲۶ دلار از دست برود، احتمال رسیدن قیمت به کف ۱۷ دلار سال ۲۰۰۱ و آخرین کف قیمت در سال‌های سال‌های ۱۹۸۶ و ۱۹۹۸ که در قیمت ۱۰ دلار می‌باشد نیز وجود خواهد داشت. البته رسیدن قیمت به این سطوح پایین بر اساس دیدگاه تکنیکالی می‌باشند و قطعا عوامل فاندامنتال را نیز باید مدنظر قرار داد.

منبع :
talachart.ir

اگر تازه کار هستید و می‌خواهید به خوبی مباحث پایه‌ای تحلیل تکنیکال را بیاموزید می‌توانید در دوره تحلیل تکنیکال طلاچارت شرکت کنید. در صورتی که با اصول تحلیل تکنیکال آشنا هستید اما به دنبال روشی قدرتمند و ساده برای انجام معاملات خود می‌گردید، دوره استراتژی پرایس اکشن طلاچارت مناسب شماست.

 

 

 

طلاچارت

ارسال دیدگاه