طلاچارت
طلاچارت

نگاهی به وضعیت نفت

oil-analysis
ب

نگاهی به وضعیت نفت

بازار نفت همچنان در وضعیت نزولی به سر میبرد. هرچند در این مدت با انتشار خبرهایی مانند برگزاری نشست اوپک یا اظهارات دونالد ترامپ شاهد برگشت‌هایی بوده‌ایم اما باز هم روند غالب بازار نزولی بوده است.
در تحلیل قبلی اشاره کرده‌ بودیم که در صورت از دست رفتن حمایت ۲۶ دلار امکان کاهش تا محدوده ۱۷ دلاری که کف سال ۲۰۰۱ می‌باشد وجود دارد و تقریبا همین اتفاق هم افتاد و با شکست حمایت ۲۶ دلار شاهد ریزش تا ۱۹ دلار بودیم و سپس یک برگشت به سمت بالا.
اکنون همان سطح ۲۶ دلاری تبدیل به مقاومت شده است و به نظر میرسد که نفت دو راه بیشتر برای بالا رفتن نداشته باشد.
۱- تغییر رویه عربستان سعودی و بازگشت آرامش به بازار نفت.
۲- شروع یک جنگ در منطقه خاورمیانه که البته برخی تحلیلگران سیاسی با توجه به تحرکات نظامی آمریکا آن را خیلی هم بعید نمی‌دانند.

در حال حاضر همچنان مقاومت ۲۶ دلار مهم بوده و شکست و تثبیت قیمت در بالای آن می‌تواند باعث صعود تا ۲۹ و ۳۳ دلار شود. حمایت‌های مهم نیز همچنان ۱۹-۱۷ و محدوده ۱۲-۱۰ دلار می‌باشند.

تحلیل نفت

منبع :
talachart.ir

اگر تازه کار هستید و می‌خواهید به خوبی مباحث پایه‌ای تحلیل تکنیکال را بیاموزید می‌توانید در دوره تحلیل تکنیکال طلاچارت شرکت کنید. در صورتی که با اصول تحلیل تکنیکال آشنا هستید اما به دنبال روشی قدرتمند و ساده برای انجام معاملات خود می‌گردید، دوره استراتژی پرایس اکشن طلاچارت مناسب شماست.

 

 

 

طلاچارت

ارسال دیدگاه

درباره ما

منابع آنلاین در مورد تحلیل تکنیکال که در وب فارسی وجود دارند به شدت قدیمی هستند و بیشتر آنها مدت هاست که بروزرسانی نشده اند. با توجه به همین نکته سعی کردیم که در طلاچارت با استفاده از منابع انگلیسی زبان که دائما در حال بروزرسانی می باشند، منبعی مفید از مطالب جدید علم تحلیل تکنیکال که فراخور زمان حال هستند را گردآوری کنیم. چون همزمان که سایر علوم در حال پیشرفت می باشند، بازارهای مالی نیز از این قضیه مستثنی نبوده و دائما در حال تغییر هستند تا بتوانند هرچه بیشتر پویایی خود را حفظ کرده و افرادی که مجهز به اطلاعات بروزتر می باشند را پرسودتر کنند.

اپلیکیشن همراه طلاچارت

طلاچارت

با نصب اپلیکیشن اندروید طلاچارت به مطالب آموزشی و تحلیل سریعتر دسترسی داشته باشید.