دارای مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

مهمترین اصل در ترید!

هرچه بیشتر با تریدرها در تعامل هستم و صحبت های آنها را میشنوم، بیشتر به این نتیجه میرسم که این افراد می توانند تریدرهای سودآوری باشند و یا حداقل نزدیک به سودآوری اما به شرط اینکه بدانند چه چیزی تصمیمات حین ترید آنها و رفتارهایشان را هدایت می کند. امیدوارم تا پایان این مطلب را با دقت بخوانید چون ممکن است همین مطلب باعث تغییر رویه معامله گری شما شود. پس با طلاچارت همراه باشید…

 

شاید به نظر ساده برسد، اما داشتن یا نداشتن صبر باعث بسیاری از مشکلات و شکست های ما در معامله گری است. نداشتن صبر و تحمل یکی از بدترین مشخصه ها در زمینه تریدری می باشد و مانع از درست عمل کردن در موارد زیر می شود.

 

ورود به معامله و صبر

زمانی که تریدرها صبور نباشند، خیلی زود وارد یک موقعیت احتمالی می شوند از ترس اینکه مبادا موقعیت از دستشان در برود. آنها نمی خواهند سیگنال را از دست بدهند و فکر کنند که اگر زودتر وارد بازار می شدند می توانستند پول بیشتری را بدست بیاورند. همه ما میدانیم که این طرز فکر به کجا منتهی خواهد شد و به همین خاطر از ورود زودهنگام پرهیز می کنیم.

 

خروج از معامله و صبر

هنگامی که معامله ای انجام می دهید باید صبور باشید و اجازه بدهید که سودهای تان بزرگتر شوند. خیلی از تریدرها وقتی معامله ای انجام می دهند بسیار کم صبر و تحمل هستند و به همین خاطر تریدشان را بسیار بد مدیریت می کنند. بستن تریدها با سودهای کم بدترین مشکلی است که خیلی از تریدرها با آن دست و پنجه نرم می کنند.

 

رشد حساب معاملاتی و صبر

اکثر تریدرها میخواهند پولدار شوند و متاسفانه میخواهند همین الان این کار انجام شود. رشد حساب معاملاتی زمان می برد و کم صبر بودن و انجام ریسک های بسیار خطرناک همیشه باعث از دست رفتن کل سرمایه تان خواهد شد. این مورد مخصوصا برای تریدرهایی صدق می کند که با حساب های کوچک کار می کنند و ترید کردن در حساب های کوچک بسیار سخت تر است. چرا که اکثرا مجبورید از اهرم های بالاتر و حجم های بیشتری برای رشد دادن سریع تر حساب استفاده کنید.

 

به تاخیر انداختن لذت

به تاخیر انداختن لذت” به معنای مقاومت در برابر لذت حاصل از برداشت سود سریع است. ما در همه روزهای زندگیمان با قضیه “به تاخیر انداختن لذت” مواجهیم. مثل نمونه های زیر:

  • آیا ترجیح میدهیم یک کیک شکلاتی بلژیکی را همین حالا بخوریم یا این کار را بعد از رفتن به باشگاه و ورزش کردن برای داشتن هیکلی عضلانی انجام دهیم؟
  • ترجیح میدهیم که یک شب را با دوستانمان بیرون از خانه بگذرانیم و تفریح کنیم یا اینکه برای یک امتحان بزرگ که قبولی در آن منجر به بدست آوردن یک شغل خوب می شود، مطالعه کنیم؟

 

جوانترها با صبر و تحمل و به تاخیر انداختن لذت در اکثر موارد مشکل دارند. شما یک ماشین عالی را همین امروز می خواهید. دوست دارید با یک پرواز فرست-کلاس به یک جای معرکه بروید و در ویلای شخصی تان زندگی کنید و اینکه نمی خواهید برای این چیزها ۱۰ سال صبر کنید. همه چیز را همین حالا می خواهید در حالی که زندگی فعلی تان با رویاهای تان فاصله زیادی دارد. به قول سر “بابی رابسون” اسطوره فوتبال انگلستان که می گوید:”مردم موفقیت را سریع میخواهند؛ خیلی سریع. مثل یک فنجان قهوه!”. افرادی که میخواهند خیلی سریع به چیزی برسند در واقع خود را برای شکست خودن آماده می کنند و شکست خوردن در معامله گری بسیار سریع رخ می دهد.

 

اگر ۲۵-۳۰ ساله باشید هنوز ۵۰ یا ۶۰ سال دیگر فرصت برای زندگی کردن دارید. آیا بهتر نیست ۵ یا ۱۰ وقت بگذارید و به درستی آموزش ببینید و تمرین کنید تا اینکه بخواهید از یک استراتژی به یک استراتژی دیگر بپرید و در پایان خسته از تلاش های بیهوده شوید؟

خیلی از تریدرها زمانی که وارد بازار می شوند به این فکر می کنند که طی چند ماه آینده از شغل ثابتشان برای همیشه راحت می شوند و به راحتی با ترید کردن خرج زندگی شان را می دهند. در حالی که هرگز این اتفاق نمی افتد. شما باید چند سالی را در بازار باشید تا بتوانید توانایی پول بدست آوردن را کسب کنید. آن هم به شرط اینکه راه و روش درستی را پیش بگیرید و در فکر بهبود بخشیدن توانایی های معامله گری خود باشید.

بگذارید اینگونه بگوییم: آیا می خواهید تریدر موفقی باشید؟ ۵ سال به پول در آوردن از راه معامله گری فکر نکنید و تمرکز خود را روی یادگیری یک استراتژی و برطرف کردن مشکلات روانی خود در معامله گری اختصاص دهید! همین و بس…

ارسال دیدگاه