طلاچارت

درخواست مسعود خاتونی برای استفاده از ارزهای دیجیتال

masoud-khatooni-asks-for-using-cryptocurrencies
ب

مسعود خاتونی معاون بخش فناوری اطلاعات و ارتباطات بانک ملی ایران از سایر بانکداران ایرانی درخواست کرد تا از ارزهای دیجیتال استفاده کرده و همچنین زمینه را برای ایجاد ارز دیجیتال داخلی نیز فراهم آورند. وی گفت: “ایران باید فعالیت های مبتنی بر ارزهای دیجیتال را به رسمیت بشناسد چرا که در حال شکل دادن آینده بانکداری هستند. بانک ها باید خودشان وارد این میدان شوند و از این ارزها استفاده کنند.

 

“آقای خاتونی معتقد است که ایران میتواند از ارزهای دیجیتال به سود خود استفاده کند. به خصوص که ایران سابقه زیادی در مواجهه با تحریم های اقتصادی دارد. در ادامه ایشان می گویند:”من از مقامات بانک مرکزی می خواهم که از ایجاد محدودیت برای ارزهای دیجیتال به واسطه قوانین جلوگیری کنند، چون بر اساس واقعیت فعلی جهان، این ارزها شکل گرفته اند و مردم ایران نیز باید به سمت آنها حرکت کنند.”

وی تاکید میکند که هرچه ایران دیرتر وارد عرصه ارزهای دیجیتال شود، صدمات بیشتری به بانکداری کشور وارد خواهد شد.

البته مواضع رسمی مقامات بانکداری ایران با یکدیگر متفاوت است. به عنوان مثال ولی الله سیف رئیس بانک مرکزی ایران و ناصر حکیمی رئیس دپارتمان فناوری های نوآورانه بانک مرکزی اخیرا از مردم خواسته اند که مراقب سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال علی الخصوص بیت کوین باشند.

 

در اواخر ماه دسامبر، یکی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی به نام محمدرضا پورابراهیمی گفته بود که ارزهای دیجیتال با اعتقادات مذهبی مردم سازگاری ندارند و به همین دلیل باید با دقت با آنها برخورد شود. این نماینده مجلس گفته بود: “معاملات و تراکنش هایی که از طریق بیت کوین انجام میشوند به هیچ طریقی با قوانین اسلامی و مسائل بنیادین اقتصادی مطابقت ندارند و به همین دلیل نهادهای مرتبط و خصوصا بانک مرکزی باید نظارت لازم بر این معاملات داشته باشند.”

منبع

اگر تازه کار هستید و می‌خواهید به خوبی مباحث پایه‌ای تحلیل تکنیکال را بیاموزید می‌توانید در دوره تحلیل تکنیکال طلاچارت شرکت کنید. در صورتی که با اصول تحلیل تکنیکال آشنا هستید اما به دنبال روشی قدرتمند و ساده برای انجام معاملات خود می‌گردید، دوره استراتژی پرایس اکشن طلاچارت مناسب شماست.

 

 

 

ارسال دیدگاه

درباره ما

منابع آنلاین در مورد تحلیل تکنیکال که در وب فارسی وجود دارند به شدت قدیمی هستند و بیشتر آنها مدت هاست که بروزرسانی نشده اند. با توجه به همین نکته سعی کردیم که در طلاچارت با استفاده از منابع انگلیسی زبان که دائما در حال بروزرسانی می باشند، منبعی مفید از مطالب جدید علم تحلیل تکنیکال که فراخور زمان حال هستند را گردآوری کنیم. چون همزمان که سایر علوم در حال پیشرفت می باشند، بازارهای مالی نیز از این قضیه مستثنی نبوده و دائما در حال تغییر هستند تا بتوانند هرچه بیشتر پویایی خود را حفظ کرده و افرادی که مجهز به اطلاعات بروزتر می باشند را پرسودتر کنند.