طلاچارت

آخرین باری که این اتفاق رخ داد بیت کوین از ۳۱۵۰ به ۱۴۰۰۰ دلار رسید!

The last time this happened, Bitcoin went from $ 1,350 to $ 14,000!1
ب

آخرین باری که این اتفاق رخ داد بیت کوین از ۳۱۵۰ به ۱۴۰۰۰ دلار رسید!

.

در سال ۲۰۱۹ زمانی که بیت کوین‌ها از صرافی‌های خارج شدند، قیمت آن از ۳۱۵۰ دلار به ۱۴۰۰۰ دلا رسید؛ و این اتفاق یک بار دیگر رخ داده است. 

بیت کوین

صرافی‌های پیشروی ارزهای دیجیتال چیزی معادل ۱.۳۶ میلیون بیت کوین که ارزشی در حدود ۱۲.۸۸ میلیارد دلار دارند را نگهداری می‌کنند. آخرین باری که صرافی‌ها دارای چنین میزان کمی از بیت کوین‌ها بودند قیمت آن از ۳۱۵۰ دلار به ۱۴۰۰۰ دلار رسید. 

.

داده‌های بازار نشان می‌دهد که تعداد سرمایه گذارانی که در حال خارج کردن بیت کوین‌های خود از صرافی‌ها هستند رو به افزایش است. این مورد نشان دهنده این است که معامله‌گران تمایلی به فروش بیت کوین‌های خود در قیمت فعلی که حدود ۹۴۰۰ دلار است ندارند. 

.

تصویر زیر نشان می‌دهد که صرافی‌های مشهور ارزهای دیجیتال به کمترین میزان ذخایر بیت کوین خود در یک سال گذشته رسیده‌اند. 

نمودار بیت کوین

.

چرا سرمایه گذاران در حال خارج کردن بیت کوین‌های خود از صرافی‌ها هستند؟

در سه ماهه اول سال گذشته بیت کوین در بازه قیمتی ۳۱۵۰ تا ۴۵۰۰ دلار وضعیتی خنثی داشت. این وضعیت تا ۴ ماه طول کشید. هنگامی که جریان ورود بیت کوین به صرافی‌ها رو به کاهش گذاشت، حرکت صعودی بیت کوین آغاز شد. در عرض ۳ ماه قیمت بیت کوین از حدود ۴۰۰۰ به ۱۴۰۰۰ دلار رسید و رکورد رشد ۲۵۰ درصدی را ثبت کرد. 

حالا در شرایطی که بیت کوین ۹۵۰۰ دلار است، باز هم همان شرایط را شاهد هستیم و روند ورود بیت کوین به صرافی‌ها رو به کاهش گذاشته است. تعداد کمتری از معامله‌گران بیت کوین‌های خود را وارد صرافی‌ها می‌کنند. چرا که علاقه‌ای به فروش بیت کوین‌های خود در قیمت‌های فعلی (۹۵۰۰ الی ۱۰۰۰۰ دلار) ندارند.

.

شرایط فعلی با سایر نشانه‌های دیگر نیز همزمان شده‌اند که شروع یک روند صعودی را در بیت کوین نوید می‌دهند. موارد دیگر مانند “تقاطع طلایی” (Golden Cross) یا Puell Multiple نیز نشان می‌دهند که بیت کوین در آستانه شروع یک حرکت صعودی مانند سال ۲۰۱۹ است. 

.

در واقع Puell Multiple معیاریست که با بررسی میزان درآمد ماینرها، میزان گردش بیت کوین‌ها را در نظر می‌گیرد تا ببیند که آیا بیت کوین در حالت بیش خرید است یا بیش فروش. در حال حاضر عدد Puell Multiple برابر با ۰.۴ می‌باشد. این شاخص در سال ۲۰۱۹ و زمانی که بیت کوین ۳۱۵۰ دلار بود به ۰.۳ رسیده‌ بود. 

همانطور که در تصویر زیر مشاهده می‌کنید، Puell Multiple نزدیک به ناحیه بیش فروش قرار دارد. 

.

همچنین بیت کوین اخیرا هفتمین کراس طلایی خود را در تاریخش انجام داده است. سه مورد از شش مورد قبلی منجر به روندهای صعودی بلند مدت شده‌اند. کراس‌های طلایی زمانی رخ می‌دهند که دو میانگین متحرک نمایی (EMA) بلند مدت یکدیگر را قطع کنند. این حالت معمولا زمانی رخ می‌دهد که بیت کوین از یک ریزش تند و تیز باز می‌گردد. 

نمودار بیت کوین

.

روند صعودی که در حال شکل گیری است از لحاظ بنیادین و ساختاری با روندهای صعودی سال‌های ۲۰۱۹ و ۲۰۱۸ تفاوت دارد. این بار به جای معامله‌گران بازار فیوچرز که با اهرم‌های زیاد معامله می‌کنند، تعداد قابل توجهی از معامله‌گران خرد و موسسات باعث صعود بیت کوین می‌شوند. 

اگر تازه کار هستید و می‌خواهید به خوبی مباحث پایه‌ای تحلیل تکنیکال را بیاموزید می‌توانید در دوره تحلیل تکنیکال طلاچارت شرکت کنید. در صورتی که با اصول تحلیل تکنیکال آشنا هستید اما به دنبال روشی قدرتمند و ساده برای انجام معاملات خود می‌گردید، دوره استراتژی پرایس اکشن طلاچارت مناسب شماست.

 

 

 

ارسال دیدگاه

درباره ما

منابع آنلاین در مورد تحلیل تکنیکال که در وب فارسی وجود دارند به شدت قدیمی هستند و بیشتر آنها مدت هاست که بروزرسانی نشده اند. با توجه به همین نکته سعی کردیم که در طلاچارت با استفاده از منابع انگلیسی زبان که دائما در حال بروزرسانی می باشند، منبعی مفید از مطالب جدید علم تحلیل تکنیکال که فراخور زمان حال هستند را گردآوری کنیم. چون همزمان که سایر علوم در حال پیشرفت می باشند، بازارهای مالی نیز از این قضیه مستثنی نبوده و دائما در حال تغییر هستند تا بتوانند هرچه بیشتر پویایی خود را حفظ کرده و افرادی که مجهز به اطلاعات بروزتر می باشند را پرسودتر کنند.