دارای مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

آیا سرمایه گذاری در بازار طلای کنونی انتخاب درستی است؟

در حال حاضر وضعیت واقعا پیچیده است. بیم و امید بین مردم وجود دارد و در طی روز مدام اخبار مثبت و منفی شنیده می‌شود. اما قصد داریم نگاهی به وضعیت کلی بازار طلا داشته باشیم و ببینم که آیا در وضعیت کنونی، سرمایه گذاری در بازار طلا اقدام درستی است یا خیر. با ما همراه باشید…

در حال حاضر دو مسئله بسیار مهم و تاثیرگذار در بازار وجود دارد.

 

بسته ارزی بانک مرکزی

در این بسته سیاست‌های کلی بانک مرکزی در رابطه با بازار ثانویه ارز و تخصیص آن به گروه‌های کالایی تصمیم گیری خواهد شد. در صورتی که این طرح موفقیت آمیز باشد، انتظار کاهش قیمت ارز و طلا در بازار را داریم. طبق شواهد و صحبت‌های مسئولین باید تا پایان هفته جاری منتظر ارائه این بسته باشیم.

 

 

مذاکره با آمریکا یا …؟

همانطور که می‌دانید دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در نشستی که هفته گذشته با نخست وزیر ایتالیا داشت، در پاسخ به سوال یک خبرنگار گفت که بدون هیچ پیش شرطی حاضر به مذاکره با مقامات ایرانی است. همین مسئله موجب شد تا گمانه زنی‌ها در رابطه با مذاکره یا عدم مذاکره مستقیم ایران و آمریکا بالا بگیرد. هر روز نیز شاهد اظهارنظرهای مختلف مقامات کشورمان از نمایندگان مجلس گرفته تا سران نظامی حول این مسئله هستیم.

مسلما کوچک‌ترین خبر موثقی که حاکی از مذاکره مستقیم ایران و آمریکا باشد باعث ریزش قیمت ارز و طلا خواهد شد. در واقع باید بگوییم که این مسئله قطعا چندین برابر بسته ارزی بانک مرکزی تاثیرگذار خواهد بود.

 

تلاش مردم برای حفظ ارزش سرمایه‌

مسلما وقتی اکثر مردم دیدند که قیمت به شکل افسارگسیخته‌ای در حال افزایش است و ارزش سرمایه‌های آنان روز به روز در حال کمتر شدن است، با هجوم به بازار طلا و ارز سعی کردند تا سرعت این افت ارزش سرمایه‌ را کاهش دهند و همین امر موجب صعود بیشتر قیمت‌ها شد.

 

 

حال دو راه پیش روی شما قرار دارد:

۱- سرمایه گذاری در بازار طلا و ارز

اگر فکر می‌کنید که سیاست‌های بانک مرکزی و از همه مهم‌تر مذاکره با آمریکا به نتیجه نخواهد رسید و قیمت‌ها مجددا وارد فاز افزایشی می‌شوند می‌توانید در بازار طلا و ارز سرمایه گذاری کنید. البته یادتان باشد که ورود هیجانی به این بازارها ممکن است به نتایج ناخوشایندی منجر شود و حتی باعث ضرر و زیان شما نیز بشود. سعی کنید در بهترین قیمت‌ها و سطوح مناسب وارد بازار شوید و نه در هر جایی و هر قیمتی!

۲- انتظار بهبود شرایط و بازگشت ارزش پول ملی

در این حالت کار خاصی از شما ساخته نیست و تنها باید منتظر تصمیمات ارزی دولت و انجام مذاکرات بین ایران و آمریکا بمانید. اگر چنین شود ممکن است بخشی (نه به صورت کامل) از ارزش از دست رفته پول ملی بازگردد.

با توجه به اینکه در حال حاضر بسته ارزی ارائه نشده است و مقداری خوشبینی در رابطه با مذاکره مستقیم ایران و آمریکا وجود دارد، ممکن است خرید طلا (سکه، آبشده و …) در قیمت‌های فعلی دارای ریسک نسبتا بالایی باشد و شاید در روزهای آینده شاهد اصلاح قیمتی بیشتری باشیم که خرید طلا را جذاب‌تر خواهد کرد.

اما در صورتی که نه بسته ارزی کارساز باشد و نه خبری از مذاکره با آمریکا، مسلما شاهد شکل گیری یک حرکت صعودی قدرتمند دیگر در بازار طلا خواهیم بود.

در هر صورت پیشنهاد ما این است که با دقت و بر اساس نواحی مهم قیمتی و با رعایت قوانین و قواعد معامله‌گری اقدام به سرمایه گذاری در بازار کنید. هر حرکتی که از سر هیجان باشد ممکن است به پشیمانی شما منتهی شود.

چگونه می توان نواحی مهم قیمتی را شناسایی کرد؟

بدون دانش بشناسیم

همانطور که میدانید تخصص ما در وبسایت طلاچارت همین است، پیداکرن نواحی مهم قیمتی برای ایجاد معامله ای با ریسک بسیار کم! پس می توانید از بخش تحلیل های وبسایت طلاچارت استفاده کنید.

[maxbutton id=”13″ url=”https://talachart.ir/iran-gold-market-analysis/” text=”بخش تحلیل سکه و آبشده طلا” ]

 

با دانش بشناسیم

اینجا مسئله خیلی بزرگتر خواهد شد. یعنی شما بجای اینکه تصمیم خود را با استفاده از تحلیل ها ما بگیرید، با کسب دانش معامله‌گری می توانید این کار را انجام دهید. از طریق دوره‌های آموزشی طلاچارت می‌توانید به درک بالایی از ساختار حرکات قیمتی دست پیدا کنید.

[maxbutton id=”4″ ]

[maxbutton id=”6″ ]

[maxbutton id=”5″ text=”دوره آموزش آنلاین آتی سکه(رایگان)” ]

ارسال دیدگاه