دارای مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

آشنایی با تقویم اقتصادی طلاچارت

اگر در بازار جهانی فارکس مشغول به فعالیت باشید، احتمالا تاکنون کلمه گزارش اقتصادی به گوش‌تان خورده است. گزارش‌هایی مانند تعیین نرخ بهره، گزارش اشتغال و نرخ بیکاری، تراز تجاری و مواردی از این دست. داشتن آگاهی در مورد گزارش‌های اقتصادی برای فعالان بازار جهانی (و حتی بازار داخلی!) یک نیاز بسیار ضروری است. چرا که این گزارش‌ها می‌توانند باعث نوسانات گاها شدیدی در بازار شوند و در صورتی که شما از تاریخ،زمان و میزان اهمیت گزارش‌های منتشر شده اطلاعی نداشته باشید، قطعا با دردسرها و ریسک‌های بزرگی مواجه خواهید شد که سرمایه شما را تهدید خواهند کرد.

 

یکی از معروف‌ترین وبسایت‌ها در زمینه انتشار گزارش‌های اقتصادی وبسایت ForexFactory.com می‌باشد. اما متاسفانه این وبسایت به زبان فارسی در دسترس نبوده و همین امر منجر به سردرگمی کاربرانی خواهد شد که به زبان انگلیسی آشنایی ندارند. از این رو ما در طلاچارت سعی کرده‌ایم تا یک تقویم اقتصادی ساده اما بسیار کاربردی را برای شما همراهان گرامی آماده کنیم.

 

در تقویم اقتصادی طلاچارت شما می‌توانید گزارش‌ها را با ترجمه فارسی، تاریخ شمسی و بر اساس زمان رسمی کشورمان مشاهده کنید. اما دو قابلیت بسیار کاربردی دیگر نیز وجود دارد.

۱- مرتب سازی گزارش‌ها بر اساس کشور منتشر کننده گزارش و اینکه بر روی چه ارزی تاثیرگذار خواهد بود.
۲- مرتب سازی گزارش‌ها بر اساس میزان اهمیت آنها.

 

این دو قابلیت کاربردی به شما کمک می‌کنند تا بتوانید خیلی ساده‌تر و با سرعت بیشتر به گزارش‌های مدنظرتان دسترسی پیدا کنید. در ادامه طی یک ویدئوی آموزشی کوتاه نگاهی به تقویم اقتصادی طلاچارت داشته‌ایم.

 

لازم به ذکر است که تقویم اقتصادی طلاچارت در مراحل ابتدایی توسعه می‌باشد و قطعا در آینده قابلیت‌های بیشتری به آن اضافه خواهد شد.

ارسال دیدگاه