دارای مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

تحلیل اونس طلا در هفته جاری

تحلیل اونس طلا  ۲۲ می ۲۰۲۲ – ۲ خرداد ۱۴۰۱

چشم انداز

قیمت اونس طلا در هفته گذشته در کانال صعودی با تراکم بیشتر قیمت در نیمه بالایی کانال حرکت کرد. شروع قیمت در هفته جدید در میانه این کانال صعودی کار خود را آغاز می‌کند. طبق الگوی قیمتی در امتداد هفته گذشته می‌توان انتظار صعود کوتاه مدتی به اولین ناحیه عرضه را داشت. این افزایش عرض نوسان میان‌مدت طلا را پهن‌تر کرده و اصلاح احتمالی آن را زیر سطح میانه به سمت اولین ناحیه تقاضا ۱۸۳۳ دلاری می‌کشاند.

اخبار در مورد بیماری احتمالی که توانایی همه‌گیری را تایید کند، منجر به افزایش احساسات ریسک‌گریزی خواهد شد. علاوه بر این نظارت بر تحولات مرتبط با ویروس کرونا در چین، چنانچه با عناوین مثبت همراه باشد، به چشم‌انداز بهبود تقاضا منجر خواهد شد.

 

دامنه های تقاضا: ۱۸۳۵ – ۱۸۲۵ – ۱۸۱۹ 

دامنه های عرضه: ۱۸۴۹ ۱۸۵۹ – ۱۸۷۰

سطح میانی: ۱۸۴۲

 

تحلیل تکنیکال اونس طلا جهانی

بر اساس داده‌های تکنیکال، طلا برگشت کوتاه مدتی به زیر سطح میانی ۱۸۴۲ دلاری خواهد داشت. این برگشت می‌تواند با فشار خریداران به محدوده‌های بالاتر عرضه حرکت کند، چنین حرکتی با توجه به شاخص قدرت نسبی (RSI) در میان مدت محتمل است. برگشت قیمت طلا در میان مدت می‌تواند در دامنه ۱۸۲۹-۱۸۳۳ دلاری که محدوده ۵۰ و ۶۱ درصدی فیبوناچی می‌باشد، قرار بگیرد.

جلسه FOMC در روز چهارشنبه چنانچه همراه با لحن محتاطانه‌ای در خصوص افزایش تنها ۵۰ واحد نرخ بهره باشد، سناریو کاهش قیمت دلار و افزایش طلا را خواهیم داشت. اما اگر تمایلی از افزایش نرخ بهره بیش از ۵۰ واحد در دو جلسه بعدی باشد این سناریو می‌تواند برعکس عمل کند. چنانچه انتظارات از تورم اصلی PCE در روز جمعه، کاهش خود را محقق کند، احتمالا پایان هفته مثبتی برای طلا خواهد بود.

 

نکات مهم:

  • دامنه های عرضه و تقاضا پس از برخورد می تواند واکنش برگشتی در قیمت برخوردار باشد.
  • همچنان دامنه های عرضه و تقاضا برای خریداران و فروشندگان این فلز گران‌بها مهم است.
  •  
  •  
ارسال دیدگاه