دارای مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

“صندوق در صندوق” جدیدترین ابزار سرمایه گذاری بورس!

ظاهرا سازمان بورس و اوراق بهادار قصد دارد تا ابزار جدیدی را در اختیار مردم به منظور سرمایه گذاری و جذب سرمایه‌های سرگردان جامعه قرار دهد. این ابزار جدید صندوق در صندوق” یا Fund of Funds نام دارد. شاپور محمدی رئیس سازمان بورس در گفتگو با پایگاه خبری سنا گفته است: با توجه به اهداف و استراتژی­ های سازمان مبنی بر ایجاد بسترها و ابزارهای نوین در بازار سرمایه، نوع دیگری از صندوق ­های سرمایه گذاری به بازار سرمایه کشور معرفی می شود.

صندوق‌های سرمایه گذاری فعلی تنها می‌توانستند به میزان ۵% از ارزش کل دارایی‌های خود را در سایر صندوق‌ها سرمایه‌ گذاری کنند. اما در صندوق‌های جدید این محدودیت دیگر وجود نخواهد داشت و حتی می‌توانند کل دارایی خود را در صندوق‌های دیگر سرمایه گذاری کنند.

به گفته رییس سازمان بورس و اوراق بهادار با آغاز به کار این صندوق­‌ها، امکان سرمایه­ گذاری در دارایی­‌های متنوع ­فراهم می‌شود.

 

ساختار این صندوق‌ها می‌تواند از هر دو نوع صدور و ابطالی یا قابل معامله در بورس (ETF) باشد. همچنین مدت فعالیت این صندوق‌ها نامحدود بوده و حداقل سرمایه لازم برای ایجاد آنها ۵۰ میلیارد تومان می‌باشد. مدیر صندوق نیز ملزم است که همواره ۸۵% از سرمایه جذب شده از طریق صندوق را در سایر صندوق‌ها سرمایه گذاری کند.

 

باید منتظر ماند و دید که آیا این ابزار جدید با استقبال فعالان بازار مواجه خواهد شد یا خیر.

ارسال دیدگاه