دارای مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

پنج سوال قبل از باز کردن حساب معاملاتی واقعی

معاملات مجازی یا همان معاملات “دمو” (Demo Trading) بخشی از روند تبدیل شدن شما به یک معامله‌گر حرفه‌ای هستند. این معاملات به ما کمک می‌کنند تا مهارت خود را به عنوان یک معامله‌گر، بدون ریسک کردن روی پول واقعی محک بزنیم. این روش به ما کمک می‌کند تا قوانین مناسب انجام معامله و مدیریت ریسک را تمرین کنیم.

 

اما از کجا می‌توانید متوجه شوید که برای باز کردن حساب واقعی و در واقع معامله‌ کردن با پول واقعی آماده‌اید؟

اینجا یک چک لیست مناسب وجود دارد. در اینجا باید پاسخ شما به همه سوالات یک “بله” قاطع و صریح باشد تا متوجه شوید که زمان معامله کردن با پول واقعی برای شما فرا رسیده است.

 

 

آیا به مدت ۶ ماه به صورت منظم معامله کرده‌اید؟

این سوال بسیار مهمی است. بازار همیشه در حال تغییر است و این بدان معناست که استراتژی که در حساب دمو برای شما به درستی کار کرده‌ است، ممکن است به همان خوبی در یک بازه زمانی ۶ ماهه کار نکند. داشتن تجربه کافی به منظور بررسی تغییراتی که در بازار در حال رخ دادن هستند به منظور بقای حساب معاملاتی شما بسیار مهم خواهد بود.

 

 

آیا استراتژی‌های مختلفی را تست کرده‌اید؟

صدها یا شاید هزاران روش و استراتژی برای انجام معاملات وجود دارند. قبل از باز کردن یک حساب واقعی بایستی مطمئن باشید که استراتژی مناسب خود را یافته‌اید. اطمینان حاصل کنید که روش‌های مختلفی مثل اسکلپینگ، معاملات روزانه (Day Trading)، معاملاتی مکانیکی و … را تست کرده‌اید.

شما باید در طی معاملات خوب و بد به سیستم‌تان پایبند بمانید. این بدان معناست که اگر حتی چندین معامله پیاپی را نیز زیان کردید نباید استراتژی خود را عوض کنید. بنابراین قبل از اینکه حساب واقعی باز کنید، استراتژی‌تان را مشخص کنید.

 

 

آیا در یک بازه زمانی بلند مدت معاملات برنده شما، زیان معاملات ضررده را پوشش می‌دهند؟

اگر در معاملات مجازی سودآور نبوده‌اید، به احتمال بسیار زیاد در معاملات واقعی نیز سودآور نخواهید بود. این را بدانید که معاملات واقعی کاملا متفاوت هستند.

زمانی که چندین معامله زیانده با پول واقعی انجام دهید، تصمیمات احساسی جای تصمیمات منطقی را می‌گیرند. چرا که شما با پول واقعی ضرر کرده‌اید و این مورد باعث بروز حس بدی در شما خواهد شد. همین تصمیمات احساسی باعث می‌شوند تا معاملات بعدی را نیز خراب کنید. بنابراین اطمینان حاصل کنید که در معاملات مجازی سود می‌کنید و سپس اقدام به باز کردن حساب واقعی کنید.

 

 

آیا یک روند مشخص برای بازبینی معاملات و افزایش بازدهی خود دارید؟

این چیزی است که بسیاری از معامله‌گران آن را نادیده می‌گیرند. چرا که وقت یا نظم کافی برای ساخت یک ژورنال معاملاتی را ندارند. من تضمین می‌کنم که اگر وقت کافی برای ثبت و بازبینی معاملات خود در حساب مجازی اختصاص دهید، در حساب واقعی معاملات موفقی خواهید داشت.

 

 

آیا پلن معاملاتی که برای شما به خوبی کار کند را طراحی کرده‌اید؟

بدون یک پلن معاملاتی که همه قوانین ورود و خروج معاملات و قوانین مدیریت سرمایه را شرح داده باشد، حساب شما از همان اول محکوم به فناست. شما به پلن معاملاتی مخصوص به خودتان نیاز دارید تا قبل از ورود به معاملات همه چیز را چک کنید و در دام معاملات اشتباه نیفتید.

 

بسیار خب؛ صادقانه بگویید که جوابتان به سوالات بالا چه بود؟ اگر به اکثر سوالات جواب “نه” داده‌اید یا در جواب دادن مردد بوده‌اید، بهتر است که در افتتاح حساب واقعی تجدید نظر کنید. اگر در حال معامله در حساب واقعی هستید اما بعد از چند معامله زیانده عصبی می‌شوید، شاید بهتر باشد یک قدم به عقب برگردید و دوباره شروع کنید. هیچ خجالت یا احساس شرمی برای انجام معاملات در حساب مجازی تا رسیدن به سطح آمادگی مناسب وجود ندارد.

 

در صورتی که روش‌های معاملاتی متفاوتی را تست کرده‌اید و در هیچکدام به موفقیت نرسیده‌اید، بهتر است که یک بار هم با استراتژی معاملاتی ما شانس خود را امتحان کنید. ما از هیچ ابزار یا روش پیچیده‌ای برای درک و پیشبینی حرکات قیمت استفاده نمی‌کنیم؛ چرا که روش ما مبتنی بر ذات قیمت است. برای شروع می‌توانید روی دکمه زیر کلیک کنید…

[maxbutton id=”6″ ]

ارسال دیدگاه