دارای مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

تمرین رایگان و بدون سرمایه در بازار سکه آتی!

زمانی که به تازگی وارد یک بازار می شوید، پرریسک ترین کار ممکن این است که بخواهید با سرمایه اصلی تان شروع به معامله کنید. چرا که شما هنوز تجربه کافی را ندارید و این می تواند باعث شود که به سرعت همه سرمایه تان را از دست بدهید. پس بهتر است به فکر راه دیگری باشید تا بتوانید قبل از شروع با سرمایه اصلی، روش معاملاتی خود را تست کرده و پس از اطمینان از سودآور بودن آن، اقدام به معامله واقعی کنید.

مدت هاست که در بازارهای دیگری مثل بازار ارزهای خارجی (FX) امکان انجام معاملات مجازی (Demo Trading) فراهم شده است و با داشتن پول مجازی می توان طبق قیمت های واقعی بازار، معاملات تمرینی انجام داد.

اکنون امکانات لازم جهت انجام معاملات مجازی سکه آتی توسط شرکت بورس کالای ایران فراهم شده است و افرادی که تجربه کافی برای فعالیت در این بازار را ندارند، می توانند به سادگی معاملات تمرینی انجام دهند.

برای شروع کافیست وارد وبسایت “بازار مجازی مشتقه بورس کالای ایران” به نشانی vdex.ime.co.ir شوید. سپس از طریق گزینه “ثبت نام” که پایین صفحه قرار دارد وارد شده و اطلاعات لازم را پر کنید. اکثر بخش های قسمت ثبت نام واضح هستند و نیازی به توضیح ندارند. تنها در قسمتی که “دارایی اولیه” درج شده است، منظور همان میزان سرمایه مجازی مدنظر شما می باشد. فرض کنید شما قصد دارید با ۱۰ میلیون تومان کار خود را شروع کنید. پس در این بخش عدد ۱۰۰۰۰۰۰۰۰ ریال را وارد کنید.

فراموش نکنید که در پایین همین بخش، تیک گزینه “قوانین فوق را مطالعه کرده و می پذیرم” را بزنید. در نهایت دکمه “ثبت” را بفشارید. پس از لحظاتی یک کلمه عبور برای شما ارسال خواهد شد مراحل ثبت نام پایان می پذیرد.

اکنون مجددا به آدرس  vdex.ime.co.ir مراجعه کرده و آدرس ایمیل و کلمه عبوری که از طریق پیامک به دست تان رسیده است را وارد نمایید.

پس از وارد کردن اطلاعات، به صفجه اصلی مربوط به معاملات مجازی خواهید رفت که تصویر آن را در ادامه مشاهده می نمایید.

برای معامله روی هر سررسید کافیست روی نماد آن دوبار کلیک کنید. سپس در قسمت Volume تعداد قراردهای مدنظرتان را وارد کرده و در قسمت Price قیمتی که برای خرید یا فروش در نظر دارید را بنویسید. در نهایت با کلیک روی دکمه خرید یا فروش، پوزیشن شما اجرا شده و یا در صورتی که با قیمت های فعلی تطابق نداشته باشد، در صف قرار می گیرد.

در قسمت پایین صفحه نیز می توانید لیستی از سفارشات باز، معاملات باز و معاملات بسته را مشاهده نمایید.

ارسال دیدگاه