آخرین بروز رسانی: ۸ آبان ۹۷

اینجا یک بخش جدید در وبسایت طلاچارت است که در آن به بررسی بازار ارزهای دیجیتال خواهیم پرداخت. در این صفحه میتوانید اطلاعات کاملی در رابطه با ارزهای دیجیتال یا به عبارت بهتر ارزهای رمزنگاری شده (CryptoCurrency) را پیدا کنید. همه سعی ما بر این است تا بتوانیم محتوای آموزشی را به شکلی که ساده و قابل فهم باشد و به دور از پیچیدگی به کاربران خود ارائه دهیم. بنابراین تلاش میکنیم تا بیشتر مطالب را به صورت فایل های ویدئویی به دست شما عزیزان برسانیم.

 

ارز دیجیتال یا ارز رمزنگاری شده چیست؟

یک ارز رمزنگاری شده (CryptoCurrency) نوعی پول و دارایی دیجیتال است که با استفاده از آن میتوانید به خرید و انتقال دارایی خود بپردازید. البته هدف این است که در آینده ای نزدیک بتوان تمام امور روزمره مثل خرید مایجتاج زندگی را با استفاده از این ارزها انجام داد. البته در کشورهای پیشرفته این روزها حتی دستگاه های خودپرداز (ATM) وجود دارند که میتوانید از طریق آنها پول دیجیتال خود را تبدیل به پول های رایج کنید. خرید از فروشگاه های آنلاین نیز توسط این ارزها انجام میشوند. اما باز هم جای کار وجود دارد و شکی نیست که آینده تبادلات مالی از آن اینگونه ارزها خواهد بود.

 

این ارزها مزایای زیادی دارند و از جمله آنها حریم خصوصی و امنیت است. شما میتوانید به صورت کاملا ناشناس پولی را برای شخص دیگری انتقال دهید بدون اینکه قابل ردیابی باشید. یا اینکه فرد دیگری برای شما پول ارسال کند. چرا که شما هویت واقعی در این شبکه ندارید و تمام ارتباطات و اطلاعات به صورت رمزنگاری شده هستند.

 

شما در این شبکه چیزی نیستید جز یک آدرس؛ بله درست خوانده اید؛ فقط و فقط یک آدرس!

از طریق این آدرس میتوانید از دیگران پول بگیرید و یا برای آنها پول واریز کنید. اما مسئله اینجاست که آدرس شما لزوما به هویت حقیقی شما متصل نیست. به همین خاطر کاملا ناشناس هستید. حتی میتوانید بی نهایت آدرس مختلف داشته باشید و هر مرتبه از یکی استفاده کنید.

 

تمام این آدرس ها توسط سیستم غیرمتمرکزی به نام Block Chain مدیریت میشوند. این سیستم توسط هیچ سازمان و نهاد خاصی کنترل نمیشود و تنها از طریق رابطه بین کاربران و سیستم تایید تراکنش ها شکل گرفته است. بنابراین در اینجا پای دخالت بانک ها و دولت ها از سرک کشیدن در حساب های مردم نیز بریده میشود.

 

امنیت این شبکه نیز بسیار بالاست. چرا که اطلاعات کاملا رمزنگاری شده هستند و متدهای بکار گرفته شده در آن مانع از اخلال در کارکرد آن خواهد شد. یکی از این متدها، سیستم اثبات کار است. در واقع هر تراکنشی که در این شبکه انجام میشود، باید توسط سایرین نیز به تایید برسد تا با موفقیت ثبت شود.

 

بحث ارزهای دیجیتال بسیار گسترده است. به همین دلیل شما را دعوت میکنیم تا مطالب و ویدئوهای موجود در این صفحه که به مرور زمان کاملتر نیز خواهند شد را با دقت فراوان مطالعه کنید. ممکن است فرصت مناسبی برای سرمایه گذاری روی یکی از این ارزهای دیجیتال را در همین صفحه بیابید.

متاسفانه مطلبی یافت نشد!

متاسفانه مطلبی یافت نشد!

متاسفانه مطلبی یافت نشد!

متاسفانه مطلبی یافت نشد!

درباره ما

منابع آنلاین در مورد تحلیل تکنیکال که در وب فارسی وجود دارند به شدت قدیمی هستند و بیشتر آنها مدت هاست که بروزرسانی نشده اند. با توجه به همین نکته سعی کردیم که در طلاچارت با استفاده از منابع انگلیسی زبان که دائما در حال بروزرسانی می باشند، منبعی مفید از مطالب جدید علم تحلیل تکنیکال که فراخور زمان حال هستند را گردآوری کنیم. چون همزمان که سایر علوم در حال پیشرفت می باشند، بازارهای مالی نیز از این قضیه مستثنی نبوده و دائما در حال تغییر هستند تا بتوانند هرچه بیشتر پویایی خود را حفظ کرده و افرادی که مجهز به اطلاعات بروزتر می باشند را پرسودتر کنند.