ثبت نام

طلاچارت
طلاچارت

راهنمای جامع دسترسی به نمودار بازارها (داخلی و جهانی)

comprehensive-guide-to-get-access-to-chart-of-markets
ب

یکی از دغدغه های اکثر تریدرهای بازار، دسترسی به چارت بازارهای مختلف داخلی و خارجی می باشد. از این رو سرویس مختلفی به صورت رایگان و اشتراکی بوجود آمده اند تا دسترسی به دیتای بازار را برای تریدرها ساده تر و سریع تر کنند.

زیاد قصد مقدمه چینی نداریم. پس سراغ اصل مطلب میرویم. با طلاچارت همراه باشید…

 

برنامه های رایج برای دسترسی به چارت بازار داخلی

 

۱- چارتیکس

چارتیکس یک ابزار آنلاین و بسیار ساده و سریع برای مشاهده و تحلیل روی نمودارهای بازار داخلی می‌باشد. با استفاده از چارتیکس می‌توانید نمودارهای سکه نقدی، سکه فردایی، آبشده نقدی، آبشده فردایی، دلار تهران نقدی، دلار تهران فردایی، دلار هرات نقدی، دلار هرات فردایی، طلا ۱۸ عیار و درهم امارات را مشاهده کنید.

در چارتیکس به تمامی ابزارهای تحلیلی شامل اندیکاتورها، ابزارهای ترسیم، ابزارهای فیبوناچی، الگوهای هارمونیک، پیوت پوینت‌ها، ابزارهای گن، چنگال اندروز و … دسترسی خواهید داشت.

چارتیکس کاملا تحت وب بوده و نیاز به نصب هیچ برنامه‌ای ندارد!

آدرس سایت: www.Chartix.ir

مشاهده ویدئوی آموزشی استفاده از سامانه آنلاین چارتیکس

 

۲- مفید تریدر

این برنامه توسط کارگزاری “مفید” ارائه شده است و از طریق آن می توانید به نمودار بازار سهام ایران و قراردادهای آتی زعفران دست پیدا کنید. هرچند نمادهای بازار جهانی ارز نیز در این برنامه نمایش داده می شوند اما توصیه ما سرویس هایی با دقت بیشتر می باشد.

لازم به ذکر است که برنامه مفید تریدر هر از چند گاهی دچار قطع اتصال به سرور اصلی می شود و ممکن است این قطعی تا چند روز به طول بکشد که به دلیل رایگان بودن برنامه نمی توان انتظار خدمات پشتیبانی دقیق و سریع را داشت.

دانلود برنامه: www.emofid.com

 

۳- ره آورد ۳۶۵

ره آورد ۳۶۵ نیز امکان دسترسی شما به نمودارهای بازار سهام ایران و قراردادهای آتی زعفران را فراهم می‌کند. در حال حاضر این سرویس رایگان می‌باشد. 

وبسایت: www.rahavard365.com

 

دسترسی به چارت بازارهای جهانی

۱- استفاده از حساب دمو یا واقعی کارگزاری ها

در این روش می توانید به وبسایت کارگزاری ها مراجعه کرده و یک حساب دمو یا واقعی باز کنید تا بتوانید به چارت های مربوط به بازار جهانی دسترسی داشته باشید. متاسفانه به دلیل قوانین فعلی کشورمان نمی توانیم نام کارگزاری خاصی را در اینجا درج کنیم اما با یک جستجوی ساده در گوگل به کارگزاری های مختلفی میرسید که حساب دمو رایگان در اختیارتان قرار خواهند داد.

نکته ای که باید به آن توجه داشته باشید این است که گاهی اوقات میان چارت حساب دمو و حساب واقعی یک کارگزاری ممکن است تفاوت هایی وجود داشته باشد که این مورد به دلیل مسائل فنی یا مالی روی می دهد.

 

۲- تریدینگ ویو

مشهورترین سرویس تحت وب که در حال حاضر وجود دارد، وبسایت Trading View می باشد که دسترسی شما را به چارت بازار جهانی ارز، فلزات گرانبها، نفت، شاخص ها، سهام و … را فراهم می کند. این وبسایت رایگان است اما در صورتی که بخواهید از قابلیت های بیشتر آن استفاده کنید، بایستی حق اشتراکی را به صورت ماهیانه بپردازید.

فیلم آموزشی وبسایت تریدینگ ویو را قبلا در طلاچارت ارائه داده ایم. می توانید از اینجا تماشا کنید.

وبسایت: www.TradingView.com

آنچه که برای دسترسی به دیتای بازار داخلی و خارجی نیاز است از طریق این صفحه میتوانید به برنامه های معاملاتی برای کامپیوتر، موبایل و تبلت دسترسی داشته باشید.

سامانه چارتیکس (نمودار آبشده، دلار و سکه)

مشاهده ویدئوی آموزشی استفاده از سامانه آنلاین چارتیکس

دانلود برنامه متاتریدر + آموزش ویدئویی

دانلود برنامه C Trader + آموزش ویدئویی

ویدئو آموزشی نرم افزار تحلیلی TradingView

نمودار آنلاین بازارهای جهانی

ویدیو آموزش نرم افزار MetaTrader

معرفی برنامه تحلیلی Trade Interceptor (اندروید)

راهنمای جامع دسترسی به نمودار بازارها (داخلی و جهانی)

منبع :
طلا چارت
طلاچارت

ارسال دیدگاه