راهنمای جامع دسترسی به نمودار بازارها (داخلی و جهانی)

comprehensive-guide-to-get-access-to-chart-of-markets
ب

یکی از دغدغه های اکثر تریدرهای بازار، دسترسی به چارت بازارهای مختلف داخلی و خارجی می باشد. از این رو سرویس مختلفی به صورت رایگان و اشتراکی بوجود آمده اند تا دسترسی به دیتای بازار را برای تریدرها ساده تر و سریع تر کنند.

زیاد قصد مقدمه چینی نداریم. پس سراغ اصل مطلب میرویم. با طلاچارت همراه باشید…

 

برنامه های رایج برای دسترسی به چارت بازار داخلی

نکته بسیار مهم: در حال حاضر دسترسی به نمودار دلار، سکه نقدی، طلای آبشده، طلا 18 عیار و مواردی از این دست به دستور دولت ممنوع شده است. 

1- مفید تریدر

این برنامه توسط طیف گسترده ای از تریدرها مورد استفاده قرار می گیرد و توسط کارگزاری “مفید” ارائه می شود. مفید تریدر رایگان می باشد و از طریق آن می توانید به چارت بازار سکه (آتی و نقدی)، سهام و دلار دسترسی پیدا کنید. هرچند نمادهای بازار جهانی ارز نیز در این برنامه نمایش داده می شوند اما توصیه ما سرویس هایی با دقت بیشتر می باشد.

لازم به ذکر است که برنامه مفید تریدر هر از چند گاهی دچار قطع اتصال به سرور اصلی می شود و ممکن است این قطعی تا چند روز به طول بکشد که به دلیل رایگان بودن برنامه نمی توان انتظار خدمات پشتیبانی دقیق و سریع را داشت.

دانلود برنامه: www.emofid.com

 

2- رسا تریدر

این برنامه دسترسی گسترده تری به چارت های بازار داخلی به شما خواهد داد. چارت بازار سکه (نقدی، آتی، فردایی و …)، آبشده، دلار و سهام را می توانید از طریق این برنامه مشاهده کنید. البته برنامه رسا تریدر رایگان نبوده و برای هر روز استفاده از این برنامه باید مبلغ 1000 تومان بپردازید. پلن های روزانه، هفتگی و ماهانه برای خرید اشتراک این برنامه وجود دارد.

خرید اشتراک و دانلود برنامه: www.parsrasa.com

ویدئو آموزش برنامه رساتریدر

 

3- ره آورد نوین

این برنامه هم دسترسی به چارت های بالا را فراهم می کند. البته در تست هایی که قبلا روی این برنامه داشتیم بسیار سنگین بود و بروزرسانی چارت ها توسط بسته های آپدیت که در بازه های زمانی مشخصی دریافت میشد، انجام می گرفت. در مورد نسخه های جدید این برنامه اطلاعی نداریم و بررسی آن را به شما واگذار میکنیم.

این برنامه نیز جزو برنامه های اشتراکی می باشد.

خرید و دانلود برنامه: www.mabnadp.com/rahavardnovin3

 

4- ره آورد 365

این سرویس تحت وب بوده و نیازی به نصب هیچ برنامه ای نیست و تنها از طریق یک مرورگر وب می توانید وارد سرویس شده و از چارت ها استفاده کنید. ره آورد 365 در حال حاضر رایگان می باشد و دسترسی به چارت بازار سکه (نقدی و آتی)، دلار و سهام را برای شما فراهم می کند.

وبسایت: www.rahavard365.com

 

دسترسی به چارت بازارهای جهانی

1- استفاده از حساب دمو یا واقعی کارگزاری ها

در این روش می توانید به وبسایت کارگزاری ها مراجعه کرده و یک حساب دمو یا واقعی باز کنید تا بتوانید به چارت های مربوط به بازار جهانی دسترسی داشته باشید. متاسفانه به دلیل قوانین فعلی کشورمان نمی توانیم نام کارگزاری خاصی را در اینجا درج کنیم اما با یک جستجوی ساده در گوگل به کارگزاری های مختلفی میرسید که حساب دمو رایگان در اختیارتان قرار خواهند داد.

نکته ای که باید به آن توجه داشته باشید این است که گاهی اوقات میان چارت حساب دمو و حساب واقعی یک کارگزاری ممکن است تفاوت هایی وجود داشته باشد که این مورد به دلیل مسائل فنی یا مالی روی می دهد.

 

2- تریدینگ ویو

مشهورترین سرویس تحت وب که در حال حاضر وجود دارد، وبسایت Trading View می باشد که دسترسی شما را به چارت بازار جهانی ارز، فلزات گرانبها، نفت، شاخص ها، سهام و … را فراهم می کند. این وبسایت رایگان است اما در صورتی که بخواهید از قابلیت های بیشتر آن استفاده کنید، بایستی حق اشتراکی را به صورت ماهیانه بپردازید.

فیلم آموزشی وبسایت تریدینگ ویو را قبلا در طلاچارت ارائه داده ایم. می توانید از اینجا تماشا کنید.

وبسایت: www.TradingView.com

نسخه فارسی شده تریدینگ ویو: www.chart.talachart.ir

 

آنچه که برای دسترسی به دیتای بازار داخلی و خارجی نیاز است از طریق این صفحه میتوانید به برنامه های معاملاتی برای کامپیوتر، موبایل و تبلت دسترسی داشته باشید.

ویدئو آموزش برنامه رساتریدر

دانلود برنامه متاتریدر + آموزش ویدئویی

دانلود برنامه C Trader + آموزش ویدئویی

ویدئو آموزشی نرم افزار تحلیلی TradingView

نمودار آنلاین

ویدیو آموزش نرم افزار MetaTrader

معرفی برنامه تحلیلی Trade Interceptor (اندروید)

راهنمای جامع دسترسی به نمودار بازارها (داخلی و جهانی)

منبع :
طلا چارت

ارسال دیدگاه