ثبت نام

بررسی وضعیت کلی سکه، آبشده و دلار

coin abshode dollar analysis

هر روز با تحلیل‌های ویژه و سناریوهای متفاوت بازار طلا و ارز در خدمت شما هستیم. اما اکنون سعی کرده‌ایم که برای درک بهتر کاربران گرامی طلاچارت، وضعیت بازار طلای داخلی (سکه و آبشده) و دلار را به صورت کلی و از یک دیدگاه میان مدت بررسی کنیم. با ما همراه باشید…

 

تاریخ بروزرسانی تحلیل: جمعه ۱۷ اسفند ماه ساعت ۱۰:۰۰


چشم انداز

وضعیت بازار باتوجه به کاهش های چند هفته گذشته با تمایلات نزولی همراه شده است که بنظر میرسد با عدم شکست محور نوسانی که در تحلیل ها به آن اشاره کردیم این روند نزولی همچنان به سمت دامنه های تقاضا ادامه داشته باشد.

 

بررسی وضعیت کلی سکه نقدی

قیمت سکه نقدی اگر بتواند در زیر دامنه قیمتی ۴٫۶۲۵,۰۰۰ تا ۴,۷۳۵,۰۰۰ پایدار باشد، مجددا با کاهش قیمت مواجه خواهیم بود که این کاهش تا دامنه تقاضا ۴,۳۱۵,۰۰۰ تا ۳,۹۷۰,۰۰۰ ادامه دارد. در محدوده تقاضای اشاره شده انتظار تشکیل کف قیمتی را داریم. البته با عبور از سقف قیمتی ۴,۷۳۵,۰۰۰ احتمال ادامه روند صعودی سکه به سمت ۴,۹۰۰,۰۰۰ تا ۵,۲۵۰,۰۰۰ وجود دارد.

 


بررسی وضعیت کلی آبشده

طبق نمودار روزانه آبشده طلا فیمت محور نوسان را در هفته گذشته نامعتبر کرد و این هفته محور نوسان در محدوده ۱,۸۴۰,۰۰۰ تا ۱,۸۸۸,۰۰۰ قرار دارد. عدم شکست ۱,۸۸۸,۰۰۰ باعث میشود تا قیمت همچنان بتواند به روند اصلاحی خود ادامه دهد. هدف این اصلاح محدوده ۱,۶۵۰,۰۰۰ تا ۱,۵۳۰,۰۰۰ است که در آن محدوده قیمت می تواند کف قیمتی در روند صعودی خود را تکمیل نمایید و مجددا با یک موج صعودی دیگر را آغاز کند. در صورتی که این سناریو با عبور از ۱٫۸۸۸٫۰۰۰ نا معتبر شود انتظار افزایش قیمت به سمت دامنه عرضه ۱,۹۵۰,۰۰۰ تا ۲,۱۰۰,۰۰۰ را داریم.

 

 


بررسی وضعیت کلی دلار نقدی

به نظر میرسد که دلار با محدوده مهم ۱۳,۳۵۰ تا ۱۳,۷۵۰ روبروست که عدم شکست این دامنه قیمت را به سمت دامنه تقاضا محدوده ۱۲,۰۰۰ یا حداکثر ۱۱,۰۰۰ هدایت میکند. محدوده ۱۲,۰۰۰ الی ۱۱,۰۰۰ محل تقاضای خریدارن است که در ان محدوده انتظار تشکیل کف قیمتی وجود دارد. بنابراین برگشت از محدوده تقاضا اشاره شده صورت می گیرد. و در صورت عبور از ۱۳,۷۵۰ قیمت به سمت دامنه عرضه ۱۴,۲۰۰ تا ۱۵٫۲۰۰ هدایت میشود.

ارسال دیدگاه