تحلیل سکه، آبشده و دلار نقدی

طلاچارت
طلاچارت
coin abshode dollar analysis

تاریخ بروزرسانی تحلیل: جمعه ۹ خرداد ۹۹  ساعت ۱۲:۰۰

.

تحلیل سکه، آبشده و دلار نقدی

 

چشم انداز

در تحلیل سکه، آبشده و دلار در ماه اخیر قیمت پس از عبور از مقاومت ها با افزایش بیشتری در قیمت روبرو بودن که در حال حاضر در همان محدوده قرار گرفته اند.

 

.

تحلیل سکه نقدی – در اوج قیمت!

روند: صعودی (کوتاه مدت). صعودی (بلند مدت).

سطوح کلیدی:

دامنه های تقاضا: ۶,۵۳۰۶,۱۶۰ تومان

دامنه های عرضه:  7,550 تا ۷,۷۸۰ تومان

سطح میانی: ۵,۵۷۵ تا ۵,۲۲۵

.

پرایس اکشن: قیمت در سکه نقدی با توجه به رسیدن قیمت به هدف مشخص شده به نظرم میرسد با مقاومت ۷,۵۵۰ تا ۷,۷۸۰  بسیار مستحکمی روبرو است که عدم شکست این مقاومت قیمت را در میان مدت با کاهش قیمت روبرو می کند.و قیمت میتواند تا دامنه تقاضا ۶,۵۳۰۶,۱۶۰ هدایت شود و سپس با رویت آن با برگشت قیمت و افزایش مجدد همراه باشیم.

با توجه به شرایط نموداری و حرکات قیمتی در میان مدت قیمت ما بین دامنه عرضه ۷,۵۵۰ تا ۷,۷۸۰  دامنه تقاضا ۶,۵۳۰۶,۱۶۰ در نوسان است.

نکات فعلی: در حال حاضر قیمت در دامنه عرضه ۷,۵۵۰ تا ۷,۷۸۰ قرار دارد با عبور از این دامنه عرضه شاهد افزایش بیشتر قیمت خواهیم بود.

.

نقشه راه در تصویر زیر بیانگر تحلیل بالا خواهد بود.

نمودار سکه نقدی

 

 

برای دسترسی به نمودار قیمت بازار داخلی می توانید از سامانه چارتیکس به نشانی: Chartix.ir استفاده نمایید.

.

.

تحلیل آبشده نقدی – رسیدن به هدف اشاره شده!

روند: صعودی (کوتاه مدت). صعودی (بلند مدت).

سطوح کلیدی:

دامنه های تقاضا: ۲,۷۵۰ تا ۲,۵۲۰ تومان

دامنه های عرضه: ۳,۱۷۰ تا ۳,۲۷۵ و ۳,۴۷۰ تا ۳,۵۷۰ تومان

سطح میانی: ۲,۴۱۸ تا ۲,۲۴۵

.

پرایس اکشن: قیمت در آبشده نقدی در حال حاضر در زیر مقاومت کلیدی ۳,۱۷۰ تا ۳,۲۷۵ قرار دارد که در صورت عدم عبور از این مقاومت قیمت می تواند با اصلاح همراه شود و شاهد کاهش قیمت به سمت دامنه تقاضا ۲,۷۵۰ تا ۲,۵۲۰  باشیم، اما با عبور از سطح مقاومتی ۳,۱۷۰ تا ۳,۲۷۵ شاهد افزایش بیشتر قیمت به سوی دامنه عرضه بعدی ۳,۴۷۰ تا ۳,۵۷۰ خواهیم بود که در آن محدوده می تواند با واکنش برگشتی همراه شود و شاهد اصلاح قیمت باشیم.

نکات فعلی: با توجه به مقاومت ۳,۲۷۵ درصورت عدم شکست این سقف همچنان می توان به برگشت و کاهش قیمت چشم دوخت و حد ضرر فروشندگان در بالای این سطح قرار دارد که در صورت شکست این سناریو مجددا تبدیل به افزایش قیمت می شود.

.

نقشه راه در تصویر زیر بیانگر تحلیل بالا خواهد بود.

نمودار آبشده نقدی

 

برای دسترسی به نمودار قیمت بازار داخلی می توانید از سامانه چارتیکس به نشانی: chartix.ir استفاده نمایید.

 

.

تحلیل دلار نقدی – زیر مقاومت کلیدی!.

روند:صعودی (کوتاه مدت). صعودی (بلند مدت).

سطوح کلیدی:

ناحیه های تقاضا: ۱۶,۴۰۰ تا ۱۵,۸۰۰  تومان

ناحیه های عرضه: ۱۷,۵۰۰ تا ۱۷,۸۰۰ و ۱۸,۵۰۰ تا ۱۹,۰۰۰ تومان

سطح میانی: ۱۵,۵۰۰ تا ۱۵,۲۷۰

.

پرایس اکشن: قیمت در دلار نقدی در حال حاضر در زیر مقاومت کلیدی ۱۷,۸۰۰ قرار دارد که در صورت عدم عبور از این مقاومت می توانیم به اصلاح و کاهش قیمت خوشبین باشیم که در صورت کاهش می تواند تا دامنه تقاضا ۱۶,۴۰۰ تا ۱۵,۸۰۰ شاهد کاهش قیمت باشیم.

نکته: در صورت عبور قیمت از سقف قیمتی ۱۷,۸۰۰ شاهد افزایش بیشتر قیمت به سوی دامنه عرضه ۱۸,۵۰۰ تا ۱۹,۰۰۰ خواهیم بود.

.

نقشه راه در تصویر زیر بیانگر تحلیل بالا خواهد بود.

نمودار دلار نقدی

 

برای دسترسی به نمودار قیمت بازار داخلی می توانید از سامانه چارتیکس به نشانی: chartix.ir استفاده نمایید.

آرشیو مقالات تحلیل تکنیکال      دوره آموزش انلاین تحلیل تکنیکال   دوره آموزش آنلاین استراتژی پرایس اکشن

تحلیل های زیر بر اساس تایم روزانه قرار داده شده است و می تواند حرکات و واکنش های قیمت نسبت به سطوح یک هفته زمان ببرد. در واقع تحلیل هفتگی می‌باشد.

.

✅تحلیل های زیر بر اساس حرکات قیمتی (روش پرایس اکشن) بررسی و قرار داده شده است و از دقت بالایی برخوردار است. با توجه به سناریوهای متفاوتی که ارائه شده است می توانید تصمیم گیری ساده تری داشته باشید.

منبع :
TalaChart.ir

اگر تازه کار هستید و می‌خواهید به خوبی مباحث پایه‌ای تحلیل تکنیکال را بیاموزید می‌توانید در دوره تحلیل تکنیکال طلاچارت شرکت کنید. در صورتی که با اصول تحلیل تکنیکال آشنا هستید اما به دنبال روشی قدرتمند و ساده برای انجام معاملات خود می‌گردید، دوره استراتژی پرایس اکشن طلاچارت مناسب شماست.

 

 

 

طلاچارت

ارسال دیدگاه

درباره ما

منابع آنلاین در مورد تحلیل تکنیکال که در وب فارسی وجود دارند به شدت قدیمی هستند و بیشتر آنها مدت هاست که بروزرسانی نشده اند. با توجه به همین نکته سعی کردیم که در طلاچارت با استفاده از منابع انگلیسی زبان که دائما در حال بروزرسانی می باشند، منبعی مفید از مطالب جدید علم تحلیل تکنیکال که فراخور زمان حال هستند را گردآوری کنیم. چون همزمان که سایر علوم در حال پیشرفت می باشند، بازارهای مالی نیز از این قضیه مستثنی نبوده و دائما در حال تغییر هستند تا بتوانند هرچه بیشتر پویایی خود را حفظ کرده و افرادی که مجهز به اطلاعات بروزتر می باشند را پرسودتر کنند.

اپلیکیشن همراه طلاچارت

طلاچارت

با نصب اپلیکیشن اندروید طلاچارت به مطالب آموزشی و تحلیل سریعتر دسترسی داشته باشید.