چارتیکس

طلاچارت

بررسی وضعیت کلی سکه، آبشده و دلار(رایگان)

coin abshode dollar analysis

هر روز با تحلیل‌های ویژه و سناریوهای متفاوت بازار طلا و ارز در خدمت شما هستیم. اما اکنون سعی کرده‌ایم که برای درک بهتر کاربران گرامی طلاچارت، وضعیت بازار طلای داخلی (سکه و آبشده) و دلار را به صورت کلی و از یک دیدگاه میان مدت بررسی کنیم. با ما همراه باشید…

تاریخ بروزرسانی تحلیل: جمعه ۱۳ اردیبهشت ماه ساعت ۱۲:۲۰

چشم انداز

در حال حاضر تمایلات صعودی نقش اصلی بازار را ایفا می کند و قیمت در حال رسیدن به سقف های قیمت خود است.و در صورت بهبود اقتصادی کشور می تواند این تمایلات را کاهش دهد و قیمت های طلا و ارز با کاهش روبرو کند.

بررسی وضعیت کلی سکه نقدی

قیمت سکه نقدی در این هفته می تواند با دامنه عرضه  ۵,۱۳۵,۰۰۰ تا ۵,۲۴۵,۰۰۰ مواجه شود که در صورت عدم شکست این دامنه با کاهش قیمت همراه هستیم و بنابراین قیمت می تواند تا محور نوسان ۴,۹۳۵,۰۰۰ کاهش یابد و در صورت عبور از محور نوسان می تواند به سمت دامنه تقاضا ۴,۷۵۰,۰۰۰ تا ۴,۵۸۰,۰۰۰ هدایت شد. اما در صورت عبور از ۵,۲۴۵,۰۰۰ باید شاهد افزایش بیشتر قیمت باشیم. شایان ذکر است که دامنه های عرضه و تقاضا میتوانند نقش برگشتی قیمت را ایفا کنند.

بررسی وضعیت کلی آبشده

قیمت آبشده طلا نقدی تا زمانی که در بالای محور نوسان ۱,۹۵۰,۰۰۰  قرار داشته باشد برای رسیدن قیمت به دامنه عرضه اول ۲,۰۶۰,۰۰۰ تا ۲,۱۶۰,۰۰۰ تلاش می کند که در صورت عدم پایداری قیمت در بالای محور نوسان ۱,۹۵۰,۰۰۰  و قرار گیری قیمت در زیر ۱,۹۵۰,۰۰۰  احتمال کاهش قیمت به سمت دامنه تقاضا ۱,۸۸۰,۰۰۰ تا ۱,۸۳۰,۰۰۰ وجود دارد. شایان ذکر است که دامنه های عرضه و تقاضا میتوانند نقش برگشتی قیمت را ایفا کنند.

بررسی وضعیت کلی دلار نقدی

قیمت دلار هم اکنون در حال افزایش به سمت دامنه عرضه ۱۴,۷۰۰ تا ۱۵,۲۰۰ است که درصورت رویت این دامنه و عدم شکست آن احتمال کاهش قیمت به سمت محور نوسان ۱۴,۰۰۰ و در صورت عبور از محور نوسان به سمت دامنه تقاضا ۱۳,۶۰۰ الی ۱۳,۱۵۰ کاهش پیدا می کند.  و چنانچه در صورت رویت دامنه عرضه ناتوان از برگشت باشد و با عبور از سقف قیمتی ۱۵,۲۰۰ شاهد افزایش بیشتر قیمت دلار خواهیم بود.شایان ذکر است که دامنه های عرضه و تقاضا میتوانند نقش برگشتی قیمت را ایفا کنند.

منبع :
TalaChart.ir

ارسال دیدگاه