دارای مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

تحلیل تکنیکال بیت تورنت (BTT)

ارز دیجیتال بیت تورنت با نماد BTT بعد از آن که در ماه‌های فوریه، مارس و آوریل سال ۲۰۲۱ حرکات صعودی قدرتمندی انجام داد و هر کدام بین ۱۵۰ الی ۳۰۰% سود نصیب خریداران کردند مورد توجه قرار گرفت. مجموع این حرکات صعودی در بازه مذکور باعث رشد ۲۷۰۰ درصدی این ارز دیجیتال شده است.

 

در این مطلب قصد داریم تا نگاهی به وضعیت تکنیکالی بیت تورنت (BTT) و یک موقعیت خرید احتمالی که در آن وجود دارد را به شما نشان دهیم. با طلاچارت همراه باشید…

 

تحلیل تکنیکال بیت تورینت

بیت تورنت تقریبا از انتهای ماه ژانویه سال میلادی جاری رشد سنگین خود را شروع کرد. حرکت صعودی بیت تورنت را میتوان در قالب یک کانال صعودی میان مدت در نظر گرفت. واکنش‌های قیمت به خط میانی کانال نشان دهنده معتبر بودن سقف و کف‌های در نظر گرفته شده برای این کانال می‌باشند.

تقریبا در یک بازه زمانی یک ماهه (از ۵ آوریل تا امروز ۱۰ می) قیمت بیت تورنت وارد یک حرکت اصلاحی شده است. این حرکت اصلاحی را نیز میتوان در قالب یک کانال نزولی و یا بهتر بگوییم یک الگوی پرچم در نظر گرفت. با توجه به میانگین حجم معاملات که در قسمت پایین نمودار مشخص می‌باشد، شاهد افت این شاخص نیز در طی روند اصلاحی هستیم.

 

همزمان قیمت به کف کانال صعودی بلند مدت خود نیز رسیده است و این میتواند احتمال برگشت قیمت را افزایش دهد. بنابراین افراد ریسک پذیر می‌توانند در اینجا به خرید بیت تورنت فکر کنند. اما افرادی که ریسک پذیری کمتری دارند می‌توانند منتظر شکست و تثبیت قیمت در بالای کانال نزولی باشند و سپس خرید خود را انجام دهند.

 

اهداف بیت تورنت را میتوان ابتدا در محدوده خط میانی کانال (محدوده ۰.۰۱۵ دلار) و سپس سقف کانال (محدوده ۰.۰۴ دلار) در نظر گرفت.

نمودار بیت تورنت

شایان ذکر است که بیت تورنت (و کلا بازار ارزهای دیجیتال) گاها دارای نوسانات سنگین می‌باشد و بهتر است در سرمایه گذاری خود دقت کامل در مباحث مدیریت ریسک و سرمایه داشته باشد.

ارسال دیدگاه