دارای مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

نقاط ورود مناسب در روش Reversal Trading (بخش پنجم – پایانی)

هنگامی که در حال معامله کردن هستید احتمالا سوالات زیر را مدام از خودتان می‌پرسید. 

آیا خیلی زود وارد این معامله شدم؟

آیا این سیگنال به اندازه کافی برای ورود به این معامله مناسب هست یا نه؟

.

در حالی که مسائلی مانند مدیریت معاملات، استراتژی‌های خروج و نظم در معامله‌گری مسائل بسیار مهمی در بهبود معاملات شما هستند، اما هیچکس نمی‌تواند منکر این قضیه شود که انتخاب نقاط ورود مناسب چقدر در پروسه معامله‌گری و افزایش معاملات موفق موثر است. 

من اغلب بر اساس ستاپ‌های برگشتی (Reversal Setups) معاملات خود را انجام میدهم و انتخاب نقاط ورود مناسب در این روش بسیار حیاتی است. اگر خیلی زود وارد معامله شوید، احتمالا در بدترین نقطه ممکن وارد بازار شده‌اید. در واقع شما جایی وارد شده‌اید که روند اصلاح خود را به پایان رسانده و شروع به حرکت در مسیر اصلی خود می‌کند. 

.

در نقطه مقابل، اگر شما خیلی دیر وارد بازار شوید، بخش بزرگی از حرکت قیمت را از دست خواهید داد و همچنین نسبت ریسک به سود نامناسبی نیز نصیب‌تان خواهد شد. انتخاب نقطه ورود مناسبی چیزیست که با تجربه بالا بدست می‌آید اما روش‌هایی وجود دارند که می‌توانند انتخاب نقاط ورود بهتر را برای شما آسان‌تر کنند. 

ما می‌خواهیم بعضی از این استراتژی‌ها ورود به معامله‌ را با شما به اشتراک بگذاریم. پس تا انتهای این مطلب با طلاچارت همراه باشید…

قسمت‌های قبلی را از طریق لینک‌های زیر میتوانید مطالعه کنید.

قسمت اول | قسمت دوم | قسمت سوم | قسمت چهارم

.

شکست و تست مجدد

در آخرین قسمت از این سری مطالب می‌خواهیم در مورد یک ساختار بسیار ساده به نام Break & Retest صحبت کنیم. ابتدا توجه داشته باشید که ما در این سری مطالب بر روی روش Reversal Trading یا همان تریدهای برگشتی متمرکز بوده‌ایم. بنابراین باید یک شرط در اینجا لحاظ شود. شرط مدنظر این است که قیمت ابتدا در یک فاز صعودی یا نزولی باشد و پس از تشکیل ساختار، ناحیه را بشکند و با تست مجدد در جهت پیشبینی شده توسط ما حرکت کند.
.

به عنوان مثال به تصویر زیر دقت کنید. در اینجا کاملا مشخص است که در محدوده آبی رنگ قیمت بارها و بارها توسط فروشندگان به پایین برگشت خورده و هر تلاشی برای شکست این سطح نهایتا با ناکامی مواجه شده است. تا اینکه بالاخره کندل‌های صعودی توانسته‌اند خود را در بالای این سطح تثبیت کنند. سپس قیمت برگشت‌هایی به سمت سطح شکسته شده انجام داده است. 

روش بهتر برای ترید کردن بعد از پولبک (یا همان Retest) به سطح شکسته شده این است که منتظر یک نشانه (تریگر) برای ورود به بازار بمانید. در اینجا بعد از برخوردهای متوالی قیمت به این سطح، یک کندل سبز رنگ قوی شکل گرفته است که در بالای آن یک خط آبی رنگ قرار داده‌ایم که به معنای نقطه ورود به پوزیشن خرید می‌باشد. پس از آن نیز مشاهده می‌کنید که قیمت حرکت صعودی بسیار خوبی انجام داده است. 

نکته دیگری که باید به آن توجه داشته باشید، ساختار ناحیه و وضعیت حاکم بر تحرکات قیمت است. اگر دقت کنید چند دایره سبزرنگ نیز در کف‌ها مشاهده می‌کنید. این دایره‌ها نشان دهنده این هستند که قیمت در تلاش برای نزول بیشتر نیز خیلی موفق نبوده است و به نظر میرسد که در اینجا در حال کف سازی می‌باشد. بنابراین این نیز نشانه‌ای خواهد بود که اگر قیمت بتواند سقف مقاومتی را بشکند، یک ترید خوب بر اساس روش Reversal Trading بدست خواهد آمد. 

best entry points in reversal trading method part 5-1

.

.

در صورتی که به یادگیری استراتژی پرایس اکشن طلاچارت علاقمند هستید، می‌توانید از این لینک وارد دوره آموزشی ما شوید. روشی بسیار ساده و در عین حال قدرتمند را به شما خواهیم آموخت!

در صورتی که به تازگی قصد آشنایی با تحلیل بازار و درک حرکات قیمت دارید، می‌توانید دوره تحلیل تکنیکال طلاچارت را آغاز کنید!

ارسال دیدگاه