ثبت نام

طلاچارت
طلاچارت

نقاط ورود مناسب در روش Reversal Trading (بخش چهارم)

best entry points in reversal trading method part 4
ب

هنگامی که در حال معامله کردن هستید احتمالا سوالات زیر را مدام از خودتان می‌پرسید. 

آیا خیلی زود وارد این معامله شدم؟

آیا این سیگنال به اندازه کافی برای ورود به این معامله مناسب هست یا نه؟

.

در حالی که مسائلی مانند مدیریت معاملات، استراتژی‌های خروج و نظم در معامله‌گری مسائل بسیار مهمی در بهبود معاملات شما هستند، اما هیچکس نمی‌تواند منکر این قضیه شود که انتخاب نقاط ورود مناسب چقدر در پروسه معامله‌گری و افزایش معاملات موفق موثر است. 

.

من اغلب بر اساس ستاپ‌های برگشتی (Reversal Setups) معاملات خود را انجام میدهم و انتخاب نقاط ورود مناسب در این روش بسیار حیاتی است. اگر خیلی زود وارد معامله شوید، احتمالا در بدترین نقطه ممکن وارد بازار شده‌اید. در واقع شما جایی وارد شده‌اید که روند اصلاح خود را به پایان رسانده و شروع به حرکت در مسیر اصلی خود می‌کند. 

.

در نقطه مقابل، اگر شما خیلی دیر وارد بازار شوید، بخش بزرگی از حرکت قیمت را از دست خواهید داد و همچنین نسبت ریسک به سود نامناسبی نیز نصیب‌تان خواهد شد. انتخاب نقطه ورود مناسبی چیزیست که با تجربه بالا بدست می‌آید اما روش‌هایی وجود دارند که می‌توانند انتخاب نقاط ورود بهتر را برای شما آسان‌تر کنند. 

ما می‌خواهیم بعضی از این استراتژی‌ها ورود به معامله‌ را با شما به اشتراک بگذاریم. پس تا انتهای این مطلب با طلاچارت همراه باشید…

.

الگوی Pin & Drive

الگوی Pin & Drive ترکیبی از دو مفهوم ساده “پس زده شدن قیمت” و “مومنتوم” می‌باشد. مومنتوم را که در بخش سوم این سری از مطالب توضیح دادیم. اما پس زدگی قیمت یا Price Rejection به این معناست که وقتی قیمت یک سطح را تست می‌کند، به صورت قوی پس زده شده و باعث بوجود آمدن کندلی شبیه به Pin Bar می‌شود. سپس یک کندل مومنتوم نیز جهت پس زدگی قیمت شکل می‌گیرد که نشان دهنده فشاری قوی در خلاف جهت حرکت قبلی می‌باشد. 

.

در مثال زیر می‌توانید به شکل عملی این موضوع را ببینید. در ابتدا کندلی را می‌بینیم که سقف‌های قبلی را تست کرده اما به شکل قوی توسط فروشندگان به سمت پایین برگشت خورده و یک Pin Bar را بوجود آورده است. سپس یک کندل مومنتوم نزولی نیز شکل گرفته است.

این ساختار به ما نشان می‌دهد که نه تنها در اینجا پس زدگی قیمت توسط فروشندگان را داریم، بلکه مومنتوم نزولی نیز وجود دارد که باعث حرکت بیشتر قیمت به سمت پایین خواهد شد. این روشی بسیار مناسب برای ورود به یک معامله برگشتی می‌باشد. 

.

.

مثالی از بازار داخلی

نمودار زیر مربوط به سکه نقدی در تایم فریم روزانه می‌باشد. در اینجا می‌بینیم که یک سطح حمایتی در محدوده ۴۱۰۰-۴۱۵۰ شکل گرفته است. در برگشت قیمت به این ناحیه، ابتدا نفوذی در آن انجام شده اما خریداران با قدرت قیمت را به سمت بالا برگشت داده‌ و باعث بوجود آمدن یک پین بار بسیار زیبا شده‌اند. بعد از شکل گیری این پین بار، شاهد شکل گیری کندل مومنتوم نیز هستیم. کندلی که فقط بدنه صعودی دارد و حتی ذره‌ای سایه در اطراف آن مشاهده نمی‌شود که حاکی از قدرت بالای خریداران است. 

بنابراین در این حالت الگوی Pin & Drive ما تکمیل شده و پس از آن قیمت سکه بیش از ۱ میلیون تومان افزایش داشته است. 

.

نکته: برای مشاهده نمودارهای بازار طلا (سکه، آبشده و طلا) و ارز (دلار تهران، دلار هرات و درهم) می‌توانید از وبسایت چارتیکس به نشانی Chartix.ir استفاده کنید. 

.

.

در صورتی که به یادگیری استراتژی پرایس اکشن طلاچارت علاقمند هستید، می‌توانید از این لینک وارد دوره آموزشی ما شوید. روشی بسیار ساده و در عین حال قدرتمند را به شما خواهیم آموخت!

در صورتی که به تازگی قصد آشنایی با تحلیل بازار و درک حرکات قیمت دارید، می‌توانید دوره تحلیل تکنیکال طلاچارت را آغاز کنید!

اگر تازه کار هستید و می‌خواهید به خوبی مباحث پایه‌ای تحلیل تکنیکال را بیاموزید می‌توانید در دوره تحلیل تکنیکال طلاچارت شرکت کنید. در صورتی که با اصول تحلیل تکنیکال آشنا هستید اما به دنبال روشی قدرتمند و ساده برای انجام معاملات خود می‌گردید، دوره استراتژی پرایس اکشن طلاچارت مناسب شماست.

 

 

 

طلاچارت

ارسال دیدگاه