دارای مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

نقاط ورود مناسب در روش Reversal Trading (بخش سوم)

هنگامی که در حال معامله کردن هستید احتمالا سوالات زیر را مدام از خودتان می‌پرسید. 

آیا خیلی زود وارد این معامله شدم؟

آیا این سیگنال به اندازه کافی برای ورود به این معامله مناسب هست یا نه؟

.

در حالی که مسائلی مانند مدیریت معاملات، استراتژی‌های خروج و نظم در معامله‌گری مسائل بسیار مهمی در بهبود معاملات شما هستند، اما هیچکس نمی‌تواند منکر این قضیه شود که انتخاب نقاط ورود مناسب چقدر در پروسه معامله‌گری و افزایش معاملات موفق موثر است. 

.

من اغلب بر اساس ستاپ‌های برگشتی (Reversal Setups) معاملات خود را انجام میدهم و انتخاب نقاط ورود مناسب در این روش بسیار حیاتی است. اگر خیلی زود وارد معامله شوید، احتمالا در بدترین نقطه ممکن وارد بازار شده‌اید. در واقع شما جایی وارد شده‌اید که روند اصلاح خود را به پایان رسانده و شروع به حرکت در مسیر اصلی خود می‌کند. 

.

در نقطه مقابل، اگر شما خیلی دیر وارد بازار شوید، بخش بزرگی از حرکت قیمت را از دست خواهید داد و همچنین نسبت ریسک به سود نامناسبی نیز نصیب‌تان خواهد شد. انتخاب نقطه ورود مناسبی چیزیست که با تجربه بالا بدست می‌آید اما روش‌هایی وجود دارند که می‌توانند انتخاب نقاط ورود بهتر را برای شما آسان‌تر کنند. 

ما می‌خواهیم بعضی از این استراتژی‌ها ورود به معامله‌ را با شما به اشتراک بگذاریم. پس تا انتهای این مطلب با طلاچارت همراه باشید…

.

مومنتوم

مومنتوم یکی از مهمترین شاخص‌های حرکت قیمت است و نشان می‌دهد که قیمت می‌تواند در جهت مومنتوم ایجاد شده به حرکت خود ادامه دهد. شاید اسم “کندل مومنتوم” را شنیده باشید. کندل مومنتوم در واقع کندلی است که به شکل قابل توجهی نسبت به کندل‌های قبل از خود بزرگ‌تر باشد. غالبا کندل مومنتوم کلوز قدرتمندی دارد. این بدان معناست که کندل مومنتوم بدنه‌ای بزرگ و سایه‌های بسیار کوچکی دارد [یا اصلا سایه‌ای ندارد].

.

در مثال زیر میبینید که کندل‌های کوچکی در یک رنج حرکتی باریک تشکیل شده‌اند. ناگهان کندل صعودی بسیار قدرتمندی شکل گرفته که نسبت به کندل‌های قبل از خود فوق العاده بزرگ‌تر است. وقتی به این کندل نگاه می‌کنیم می‌بینیم که بدنه‌ای قوی داشته و سایه‌های آن بسیار کوچک است. همچنین کندل مذکور، میانگین متحرک را به سمت بالا قطع کرده و پس از آن نیز حرکت صعودی ادامه یافته است. 

best entry points in reversal trading method part 3-1

.

در مثال بعدی که در نمودار EUR/USD می‌باشد، یک کندل پرقدرت را بعد از رنج قیمتی باریک مشاهده می‌کنید. این کندل بدنه‌ای قوی و سایه‌هایی کوچک دارد. پس از شکل گیری این کندل نیز حرکت صعودی خوبی به سمت بالا انجام شده است.

best entry points in reversal trading method part 3-2

.

.

در صورتی که به یادگیری استراتژی پرایس اکشن طلاچارت علاقمند هستید، می‌توانید از این لینک وارد دوره آموزشی ما شوید. روشی بسیار ساده و در عین حال قدرتمند را به شما خواهیم آموخت!

در صورتی که به تازگی قصد آشنایی با تحلیل بازار و درک حرکات قیمت دارید، می‌توانید دوره تحلیل تکنیکال طلاچارت را آغاز کنید!

ارسال دیدگاه