دارای مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

شما معامله گر وابسته هستید یا مستقل ؟

در زندگی وقت هائی هست که شما نیاز دارید با یک جمع باشید ، زمان هائی هم هست که بهتر است با خودتان   تنها باشید . معامله گری حرفه است که مستقل بودن را می طلبد . اگر شما دوست ندارید که با  افکارتان تنها باشید و احساس شجاعت و تنظیم کارتان به دیگران وابسته است ، شما یک معامله گر موفق نخواهید بود .

شما باید مشخص کنید که وابسته هستید یا غیر وابسته ، با علم به اینکه تعریف وابسته و غیر وابسته چیست اگر شما فکر می کنید که شما یک معامله گر وابسته هستید ، شما پول و بازار را از دست خواهید داد و زمان خواهد برد تا شما دوباره تغییر فاز بدهید .

 

معامله گر وابسته
اجازه بدهید بگویم شما اخیرا کار های ترید را بخوبی یاد گرفته اید ، شما به روش تان پایبند هستید.و دارای یک برنامه معاملاتی هستید که با نظم و ترتیب خاص خود اجرا می شود ، در این حال شما یک معامله خوب را در بازار مشاهده می کنید که با روش شما همخوانی دارد و شما آماده هستید که کار را شروع کنید ، در عین حال شما به دلایلی به سراغ گروههای اجتماعی اینترنت می روید  مطالب را جستجو می کنید تا سرنخ های بهتری را بیابد یا تایید بیشتری برای ترید خودتان پیدا کنید و یکجور اطمینان بیشتری بیابید …

اما مطالب جدید تنها تایید و اطمینان بیشتر نیست که باعث سردرگمی و تضاد با استراتژی شما هم هست و این باعث می شود که شما هنگ کنید برای همین موقعیت بدست آمده را از دست می دهید ، فردا موقعیت قبلی را نمی بینید و ناراحت و افسرده هستید ایا این داستان برایتان اشنا نیست ؟ شرط می بندم حداقل یک بار برایتان اتفاق افتاده است و شاید هم بیشتر ، این یک مثال ساده از وابستگی بود که منجر به یک معامله بد و هراس ناک خواهد شد .

هیچ چیز بدتر از این نیست که شما مبنای معامله اتان را دیدگاه و نقطه نظر دیگران قرار بدهید .

 

معامله گر مستقل

معامله گری غیر وابسته یعنی شما به خودتان اعتماد دارید و می فهمید که جستجو برای پیدا کردن سرنخ های بیشتر خارج از اصول و استراتژی اتان یعنی اتلاف وقت .

شما باید به اصول و استراتژی خود پایبند باشید ، آن را توسعه  داده و بهبودش دهید . باید در معامله نظم و ترتیب را مراعات کنید ، در موقع معامله خبر را فراموش کنید و به دیدگاههای دیگران کاری نداشته باشید ، اگر شما استراتژی دارید به آن پایبند هستید و به آن ایمان دارید .

اهداف شما باید به طور کامل غیر وابسته باشند شما باید به خودتان اطمینان کامل داشته باشید و به توانائی خودتان اعتماد کنید ، موقعیت معامله خود را مدیریت کنید .شما در موقع معامله به هیچ کس جز خودتان نیاز ندارید ، هیچ کس از پول شما  بیشتر از خود شما محافظت نخواهد کرد .

شما باید اصول پرایس اکشن را به سادگی یاد بگیرید و بتوانید به تنهائی از آن استفاده کنید آنگاه شما یک معامله گر موفق و مستقل خواهید بود .

ترجمه : حسین تائب

By Nial Fuller in Forex Trading Blog

ارسال دیدگاه