ثبت نام

تحلیل تکمیلی طلا | ۲۸ بهمن ۹۶

analysis-tala2

تحلیل اونس طلا

در حال حاضر اونس طلا در هفته گذشته با رشد چشم گیری روبرو بود و از ۱۳۱۰ به ۱۳۶۳ افزایش پیدا کرد و سپس قیمت در دامنه ۱۳۴۵ در نوسان است، و با توجه به عرضه و تقاضایی پیش رو دیده می شود که می تواند در هفته جاری در همان دامنه در نوسان باشد. و قیمت با رویت دامنه عرضه درحال کاهش به سمت دامنه های تقاضا برای برخورد به اهداف فروشنده است.

 

 

 

تحلیل کلی از بازار طلا و ارز داخلی و رویدادهای جدید آن

در بازار داخل بانک مرکزی در حال جنگ با بازار است و شاید این بحران را میدانستند و یا شاید هم نه و فکر میکردند با یک عرضه راحت می توانند بازار را کنترل کنند؛ ولی نمیدانست که با عدم عرضه سکه طلا و ارز در بازار مار در آستینش پرورش داده است که بعد از اینکه به هدف خود برسد راحت می تواند از این بحران خارج شود اما این مار بلاخره دامان خودشان را گرفت،  و با گمانه زنی و تصمیماتی که گرفته اند دست به حراج سکه، پیش فروش سکه و حالا هم سپردهای با سود ۲۰ درصد؛ که باید دید سرمایه گذاران از این سپرده ها استقبالی میکنند یا خیر. هرچند که باز هم همانطور که گفتم نیاز به زمان دارد که ماری را که ۲ سال پرورش داده اند از بین ببرند؛ به هرحال باید بسیار هوشیار عمل کنید اگر زمان فروش باشد باید در این هفته هم باز شاهد کاهش بیشتر و نزدن سقف جدید باشید و با شکست اخرین دامنه های تقاضا نشانه های برای برگشت قیمت است.

 

 

 

تحلیل آبشده نقدی طلا

در تایم ۴ ساعته قیمت سقف تاریخی خود را شکست و سقف جدیدی در طول عمر خود ایجاد کرده است که سطح قیمتی ۶۷۰۰۰۰ هزار تومانی است که در حال حاضر با عرضه شدید در محدوده تقاضا ۶۴۰۰۰۰ هزار تومانی خود در نوسان است و با عدم واکنش این تقاضا قیمت به سمت دامنه های تقاضای خود حرکت می کند. و انتظار واکنش برگشتی در هر تقاضا وجود دارد.

 

 

 

تحلیل آبشده شنبه ای طلا

در این نماد هم قیمت همانند آبشده نقدی سقف جدیدی ایجاد کرده است که سطح قیمتی ۶۷۶۰۰۰ هزارتومان است و دیده می شود که در صورت شکست این سقف هم قیمت بارشد بیشتری روبرو شود و در حال حاضر قیمت انتظار می رود به سمت دامنه های تقاضا خود کاهش پیدا کنند تا خریداران با قیمت پایینتری دست به کار شوند.

 

 

 

تحلیل سکه نقدی طلا

در حال حاضر قیمت سکه با گپ های متعددی روبرو بود چرا که بازار در هفته گذشته با تحولاتی که ایجاد شد معامله زیادی نداشت و از گرفتن معامله جلوگیری شده بود و قیمت با کاهش ۵۰ هزارتومان در یک روز روبرو بود. و قیمت مجاز است تا نزدیک شدن به اولین دامنه تقاضا خود با کاهش ۴۰ هزار تومانی باز هم همراه باشد. و با توجه به سیاست های بانک مرکزی سه تقاضا پیش رو قیمت است و می تواند قیمت با برگشت از هر کدام مواجه باشد و با شکست هر سه قیمت تازه نشانه های از کاهش به جای می گذارد.

 

 

 

تحلیل آتی سکه تحویل آبان ۹۷

در آتی سکه در اخر هفته گذشته قیمت با گپ کاهشی بزرگی بازگشایی شد و خدا می داند چند نفر را که در خرید بودن با کال مارجینی روبرو کرد، به هرحال ریسک پذیری آن را از همان روز اول می دانستیم و برخلاف گفته هایی خود بورس کالا این بازار بسیار پرریسک و خطرناک است و هیچ تضمینی برای حفظ سرمایه وجود ندارد.

اما از نظر تکنیکالی قیمت اخرین کف اصلی را شکسته است یا اینطور بگویم که اینگلوف کرده است و قیمت بایستی با اولین سطح عرضه با کاهش بیشتر به سمت تقاضا های دیگر خود روبرو شود و با توجه به کاهش اونس طلا در پایان هفته و کاهش سکه نقدی انتظار بازگشایی منفی باز هم وجود دارد. و کف قیمتی ۱,۵۸۰,۰۰۰ بسیار مهم است و در صورت رویت عدم شکست و شکست آن منجر به نوسان بیشتری می شود. و در صورت شکست قیمت به سمت تقاضا دامنه قیمتی ۱,۵۱۲,۰۰۰ هدایت می شود.

 

 

 

 

سناریوهای احتمالی اونس طلا، آبشده نقدی و شنبه ای، سکه نقدی و آتی سکه

نکاتی در مورد جدول بالا

  • محور نوسان: سطحی که اگر قیمت در بالای آن قرار داشته باشد تمایلات صعودی و اگر قیمت در زیر آن قرار داشته باشد تمایلات کاهشی وجود دارد.
  • دامنه عرضه و تقاضا: سطوحی که قیمت با مواجه شدن با آن واکنش جدی را نشان می دهند و ترجیها باعث برگشت قیمت خواهد شد.

سناریوهای احتمالی نمادهای ذکر شده در هفته جاری

سناریوی افزایشی: پایداری قیمت در بالای حمایت نزدیک همچنان نوید برگشت و افزایش قیمت را میدهد. در صورت عدم شکست این حمایت، قیمت میتواند به سمت دامنه های مقاومتی پیشروی کند.

سناریو کاهشی: با از دست رفتن حمایت نزدیک این سناریو شکل گرفته و هدف آن نیز رویت حمایت دور خواهد بود.

 

سناریوهای برگشتی

  • حالت اول: در صورت رویت و عدم شکست مقاومت های نزدیک و دور، هدف قیمت حمایت های نزدیک و دور خواهد بود.
  • حالت دوم: در صورت رویت و عدم شکست حمایت دور، اهداف قیمت حمایت نزدیک و سطوح مقاومتی ذکر شده می باشند.

ارسال دیدگاه

error: !نشر امکان پذیر نیست