ثبت نام

چارتیکس

طلاچارت

تحلیل تکمیلی طلا | 21 بهمن 96

analysis

تحلیل اونس طلا

در تایم چهار ساعته اونس طبق سناریوهای هفته گذشته عمل کرد و با چهار سناریو همراه بودیم. و با برخورد اخرین سناریو که با حمایت دور مواجه بوده است با افزایش روبرو شد و قیمت در دامنه 1316 قرار گرفته است. و با توجه به شرایط فعلی قیمت می تواند با رشد بیشتر مواجه باشد و به شرطی که  سطح قیمتی 1305 شکسته نشود.

 

 

 

تحلیل آبشده نقدی طلا

ابشده طلا نقدی رکورد بالاترین قیمت را طی سال های اخیر شکست و با قیمت 648 هزارتومان معامله شد و این درحالی بود که در داخل کشور از طرف بانک مرکزی درستوراتی برای جلوگیری افزایش قیمت ها داده شده بود و دیده می شود که بایست بیشتر برای جلوگیری افزایش قیمت طلا و ارز تلاش کند.در نمودار قیمتی آن قیمت با رویت سطح قیمتی 648 هزار تومان با کاش شارپی مواجه شد و توانست تا محدوده 635 هزارتومان کاهش پیدا کند. در حال حاضر قیمت در زیر سقف قیمتی 648 هزارتومان در حال نوسان است و با عدم شکست آن به سمت حمایت های خود کاهش پیدا می کند.

 

 

 

تحلیل آبشده شنبه ای طلا

آبشده طلا شنبه ای در حال حاضر همانند ابشده نقدی رکورد بالاترین قیمت را ثبت کرده است و با رویت آن عدد با کاهش شارپی 10 هزارتومانی مواجه بوده اما در حال حاضر با حرکاتی که در آن دیده می شود با عدم شکست سقفی که ایجاد کرده است می تواند به سمت حمایت های خود کاهش پیدا کند و در صورت شکست سقف با قیمت های بالاتری روبرو خواهد شد.

 

 

 

تحلیل سکه نقدی طلا

سکه نقدی بار دیگر تا نزدیکی سقفی که ایجاد کرده بود افزایش پیدا کرد  و با رویت مقاومت دور خود با کاهش روبرو بود اما در حال حاضر در میان حمایت مقاومت نزدیک خود درحال نوسان است و در صورت شکست مقاومت فعلی خود با افزایش بیشتر به سمت مقاومت دور خود که بالاترین قیمت سکه بوده است روبرو می شود و انقلاب بزرگی برای فروشندگان و به ویژه خریداران کلان خواهد بود. و این بازی را بانک مرکزی تا اینجا ادامه داده است و باید دید چه آش دیگری برای بازار طلا پخته است.

 

 

 

تحلیل آتی سکه تحویل آبان 97

در این سررسید قیمت در هفته گذشته با عدم شکست حمایت نزدیک خود با افزایش به سمت مقاومت نزدیک و دور خود هدایت شد و سپس با رویت مقاومت ها با کاهش به سمت حمایت های خود تجربه کرد، در حال حاضر در این سررسید قیمت در محدوده حمایت نزدیک است که در صورت عدم شکست می تواند به سمت مقاومت های خود افزایش پیدا کند و شکست حمایت نزدیک قیمت را به سمت حمایت دورر خود هدایت می کند.

 

 

 

سطوح استخراجی از ستاپ های معاملاتی طلا چارت

[table id=40 /]

نکاتی در مورد جدول بالا

  • محور نوسان: سطحی که اگر قیمت در بالای آن قرار داشته باشد تمایلات صعودی و اگر قیمت در زیر آن قرار داشته باشد تمایلات کاهشی وجود دارد.
  • دامنه عرضه و تقاضا: سطوحی که قیمت با مواجه شدن با آن واکنش جدی را نشان می دهند و ترجیها باعث برگشت قیمت خواهد شد.

سناریوهای احتمالی نمادهای ذکر شده در هفته جاری

سناریوی افزایشی: پایداری قیمت در بالای حمایت نزدیک همچنان نوید برگشت و افزایش قیمت را میدهد. در صورت عدم شکست این حمایت، قیمت میتواند به سمت دامنه های مقاومتی پیشروی کند.

سناریو کاهشی: با از دست رفتن حمایت نزدیک این سناریو شکل گرفته و هدف آن نیز رویت حمایت دور خواهد بود.

 

سناریوهای برگشتی

  • حالت اول: در صورت رویت و عدم شکست مقاومت های نزدیک و دور، هدف قیمت حمایت های نزدیک و دور خواهد بود.
  • حالت دوم: در صورت رویت و عدم شکست حمایت دور، اهداف قیمت حمایت نزدیک و سطوح مقاومتی ذکر شده می باشند.

ارسال دیدگاه