تحلیل اونس طلا | ۱۵ خردادماه ۹۶

analysis-of-gold
ب

چشم انداز

در هفته گذشته اونس طلا با افزایش قیمت رو برو بود و با شکست صعودی ۱۲۷۲ تمایلات افزایشی ایجاد شد و قیمت توانست تا دامنه مقاومتی ۱۲۷۸ افزایش پیدا کند و بالاترین قیمت در هفته گذشته ۱۲۷۹ و کمترین قیمت ۱۲۶۰ بود.

 

تحلیل تکنیکال اونس طلا در هفته جاری

در نمودار روزانه اونس طلا همچنان قیمت بین عرضه و تقاضایی فعلی خود درحال نوسان است و دامنه عرضه ۱۲۹۲ الی ۱۳۰۸ و تقاضا ۱۲۱۰ الی ۱۱۸۰ است که فعلا قیمت در حال نزدیک شدن به دامنه عرضه فعلی است که با رویت آن دامنه می تواند باز هم واکنش نشان دهد و عدم شکست آن احتمال برگشت به سمت تراز قیمتی و یا تقاضا وجود دارد. و شکست آن احتمال رشد قیمت به سمت عرضه قیمتی بالاتر در دامنه ۱۳۲۰ و ۱۳۳۰ وجود دارد.اما دیده می شود که در هفته جاری باز هم قیمت در دامنه ۱۲۴۵ الی ۱۲۹۵ در نوسان باشد.

سناریو برگشتی که در هفته جاری می تواند رخ دهد دردامنه ۱۲۸۸ الی ۱۲۹۲ است که با عدم شکست ۱۲۹۵ احتمال برگشت قیمت و کاهش به سمت ۱۲۵۸ و با اهداف میانی ۱۲۷۸۱۲۷۲ و ۱۲۶۳ وجود دارد.

چنانچه در هفته جاری قیمت در دامنه ۱۲۶۰ قرار گیرد و عدم شکست نزولی ۱۲۵۸ احتمال برگشت قیمت و تقاضا در این محدوده وجود دارد. و اهداف می تواند مقاومت های پیش روی باشد.

دیده می شود که پایداری یک روزه قیمت زیر ۱۲۵۸ می تواند منجر به کاهش شود در غیر اینصورت تمایلات صعودی همچنان پایدار است. و شکست نزولی ۱۲۵۸ منجر به کاسته شدن پتانسیل مثبت می شود و احتمال کاهش قیمت به سمت ۱۲۲۰ با اهداف میانی ۱۲۵۲۱۲۴۵ و ۱۲۴۰ وجود دارد.

 

ارسال دیدگاه

error: !نشر امکان پذیر نیست