دارای مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

تحلیل بیت کوین

تحلیل تکنیکال بیت کوین

 

بیت کوین پس از یک صعود بسیار پرقدرت تا محدوده ۴۲۰۰۰ دلاری مدت کوتاهیست که کاهش قدرت خریداران و فشار فروش ناشی از برداشت سود خریداران قبلی و فروشندگان جدید را احساس می‌کند. تا جایی که یک اصلاح شدید به کانال ۳۰۰۰۰ دلار نیز انجام داد.

 

اما در تایم فریم ۴ ساعته ساختار حرکتی بیت کوین به وضوح یک الگوی مثلث متقارن را نشان می‌دهد. از آنجایی که مثلث جزو الگوهای ادامه دهنده محسوب می‌شود و روند فعلی بیت کوین نیز صعودی است، احتمال شکست ضلع بالای مثلث وجود دارد.

 

در صورتی که چنین سناریویی به وقوع بپیوندد، هدف آن می‌تواند معادل یک حرکت صعودی ۱۳۰۰۰ دلاری باشد (محدوده ۵۱۰۰۰-۵۲۰۰۰ دلار).

 

همچنین در این مسیر یک ناحیه عرضه پرقدرت که یک بار نیز باعث اصلاح بیش از ۶۰۰۰ دلاری قیمت شده‌ است وجود دارد. در واقع منطقه قرمز رنگ که ناحیه ۴۰۰۰۰-۴۲۰۰۰ را تشکیل می‌دهد. این محدوده می‌تواند به عنوان عاملی برای برگشت و پولبک به ضلع شکسته شده مثلث عمل کند.

 

در صورتی که صعود قیمت ادامه یابد هدف بعدی را می‌توان معادل ۲۵۰۰۰ دلار از نقطه شکست مثلث در نظر گرفت (محدوده ۶۴۰۰۰ دلار).

 

اما در شرایطی که بیت کوین موفق به شکست مثلث به سمت بالا نشود و ضلع پایین را بشکند، محدوده ۲۸۵۰۰-۲۵۵۰۰ (ناحیه سبز رنگ) محل مناسبی برای خرید بیت کوین ارزیابی می‌شود.

 

ارسال دیدگاه