طلاچارت
طلاچارت

۵ دلیل مهم برای صعود سنگین طلا در سال ۲۰۲۰

۵-important-reason-for-goldstrong-
ب

۲۰۱۹ یک سال بسیار عالی برای طلا بود. از سال ۲۰۱۰، امسال بهترین سال از لحاظ برگشت قیمتی طلا بوده است. اما دلایلی نیز وجود دارند که نشان می‌دهند طلا ممکن است در سال ۲۰۲۰ صعودی بسیار قوی‌تری نیز داشته باشد. در ادامه این دلایل را بررسی خواهیم کرد. با طلاچارت همراه باشید…

.

۱- طلا قصد دارد سطح مقاومت روانی قدرتمندی را بشکند

اعداد رند تمایل دارند تا نقش حمایت و مقاومت را در بازار ایفا کنند. در حال حاضر ناحیه مقامت روانی بلند مدت ۱۵۰۰-۱۵۵۰ دلار در برابر پیشروی طلا قرار دارد. حتی قیمت یک نفوذ تا ۱۵۵۷ دلار هم انجام داد اما از همانجا برگشتی بیش از ۱۱۰ دلار (تا ناحیه ۱۴۴۵) داشت. در سال آینده یک شکست قاطعانه می‌تواند باعث صعود پرقدرت طلا شود. 

.

در طی سال‌های گذشته طلا معمولا در بازه زمانی دسامبر تا ژانویه حرکات خوبی انجام داده است. طلا یک کالای فصلی است اما روند قیمت از سال ۲۰۱۵ نشان داده است که طلا همیشه بعد از رالی‌هایی که در دسامبر داشته بالاتر بسته شده است.

.

آیا حرکت صعودی طلا در سال آینده قیمت را به سمت سطح کلیدی سوق خواهد داد؟ مطمئنا چنین به نظر میرسد مخصوصا اگر دلایل بنیادین را در نظر بگیرید. 

.

۲- نگرانی‌ها در رابطه با توافق تجاری آمریکا و چین

تنش‌های جنگ تجاری بین آمریکا و چین یکی از دلایل حرکت دهنده طلا در سال ۲۰۱۹ بوده است. انتظار میرود که اگر آمریکا و چین حتی به پایان جنگ تجاری نزدیک شوند، قیمت طلا به شدت سقوط کند. زمانی که دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا خبر فاز اول توافق تجاری آمریکا و چین را اعلام کرد، قیمت طلا ثابت ماند. به نظر میرسد که بازارهای موازی متوجه شده بودند که این توافق امضا نخواهد شد. همانطور که قبلا هشدار داده بودیم، یک احتمال قوی وجود دارد که فاز اول این توافق تجاری حتی رسمی نشود. در حال حاضر نیز تنش‌های فزاینده‌ای بین دو کشور در رابطه با اعتراضات هنگ کنگ و رفتار چین با اقلیت مسلمانان ایغور وجود دارد. 

علاوه بر این انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در سال ۲۰۲۰ نیز انجام خواهد شد. چینی‌ها علاقمندند تا قبل از نهایی کردن یک توافق تجاری بلند مدت، منتظر بمانند و امید به این داشته باشند که دونالد ترامپ نتواند مجددا قدرت را در آمریکا بدست بگیرد. 

همانطور که می‌دانید در وضعیت‌های نامشخص، طلا رونق خواهد گرفت و احتمالا در زمانی که فاز اول توافق تجاری رسما به شکست بیانجامد می‌تواند ناحیه ۱۵۰۰-۱۵۵۰ دلار را بشکند. 

.

۳- ضعیف شدن اقتصاد آمریکا

اقتصاد آمریکا در حال حاضر روی یک زمین سست قرار دارد. بخش تولیدی با توجه به افت ۲ درصدی سفارشات کالاهای با دوام در حال ضعیف شدن است. علاوه بر این، شاخص هزینه مصرف کننده که ۷۰% اقتصاد آمریکا را تشکیل می‌دهد توسط بدهی‌ هدایت می‌شود. 

.

.

۴- کشورهای اسلامی مهم در حال کنار گذاشتن دلار هستند

بعد از نشست کشورهای اسلامی که در اواخر سال ۲۰۱۹ در مالزی انجام شد، ایران، مالزی، ترکیه و قطر اعلام کردند که می‌خواهند مراودات تجاری خود را با استفاده از طلا انجام دهند. این اتفاق در پی تحریم‌های گسترده آمریکا علیه ایران و ترس از مجازات‌های آینده صورت گرفته است.

نخست وزیر مالزی گفت: من پیشنهاد کرده‌ام که دوباره ایده تجارت با استفاده از دینار طلا و تجارت کالا بین ما مورد بازبینی قرار گیرد. ما به طور جدی به این امر توجه کرده و امیدواریم که بتوانیم مکانیزمی برای اجرای آن پیدا کنیم. 

دلار ارز ذخیره دنیا از سال ۱۹۴۴ بوده است اما تعداد کشورهایی که قصد کنار گذاشتن دلار از مبادلات تجاری‌شان را دارند در حال افزایش است. در سمت مقابل طلا جزو ذخایریست که هزاران سال مورد استفاده است و تقاضای آن تنها در صورت روند صعودی کنار گذاشتن دلار افزایش خواهد یافت. 

.

۵- احتکار طلا در حال افزایش است

روسیه یکی از کشورهای پیشرو در زمینه احتکار طلاست. عملیات استخراج روسیه در سال ۲۰۱۹ افزایش یافته است. از ژانویه تا جولای ۲۰۱۹ بیش از ۱۸۵ تن طلا توسط این کشور استخراج شد است که در مقایسه با سال ۲۰۱۸ به میزان ۱۸% افزایش را نشان می‌دهد. در حال حاضر میزان ذخایر طلای روسیه برابر با ۵۴۸ میلیارد دلار می‌باشد. کاملا واضح است که روسیه در حال فاصله گرفتن از دلار است اما در این مسیر تنها نیست. از افراد بسیار ثروتمند تا بانک‌های مرکزی به نظر میرسد که در حال انباشت طلا در ذخایر خود هستند. 

همچنین در نظر داشته باشید که تمام شواهد تکنیکال و فاندامنتال، صعود قدرتمند طلا در سال آینده را نشان می‌دهند. 

منبع :
CCN.Com

اگر تازه کار هستید و می‌خواهید به خوبی مباحث پایه‌ای تحلیل تکنیکال را بیاموزید می‌توانید در دوره تحلیل تکنیکال طلاچارت شرکت کنید. در صورتی که با اصول تحلیل تکنیکال آشنا هستید اما به دنبال روشی قدرتمند و ساده برای انجام معاملات خود می‌گردید، دوره استراتژی پرایس اکشن طلاچارت مناسب شماست.

 

 

 

طلاچارت

ارسال دیدگاه

درباره ما

منابع آنلاین در مورد تحلیل تکنیکال که در وب فارسی وجود دارند به شدت قدیمی هستند و بیشتر آنها مدت هاست که بروزرسانی نشده اند. با توجه به همین نکته سعی کردیم که در طلاچارت با استفاده از منابع انگلیسی زبان که دائما در حال بروزرسانی می باشند، منبعی مفید از مطالب جدید علم تحلیل تکنیکال که فراخور زمان حال هستند را گردآوری کنیم. چون همزمان که سایر علوم در حال پیشرفت می باشند، بازارهای مالی نیز از این قضیه مستثنی نبوده و دائما در حال تغییر هستند تا بتوانند هرچه بیشتر پویایی خود را حفظ کرده و افرادی که مجهز به اطلاعات بروزتر می باشند را پرسودتر کنند.

اپلیکیشن همراه طلاچارت

طلاچارت

با نصب اپلیکیشن اندروید طلاچارت به مطالب آموزشی و تحلیل سریعتر دسترسی داشته باشید.