دارای مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

سه نقل قول از بیل گیتس و تاثیر فوق العاده آن در معامله‌گری

بیل گیتس را تقریبا اکثر مردم می‌شناسند. فردی بسیار موفق و بنیانگذار شرکت بزرگ مایکروسافت که تقریبا همه ما از سیستم عامل محبوب این شرکت یعنی “ویندوز” استفاده می‌کنیم. گیتس سال‌ها لقب ثروتمندترین مرد این کره خاکی را به خود اختصاص داده بود. هرچند که مدتیست جای خود را به جف بزوس مالک شرکت آمازون داده است.

Bill-Gates-2-1

.

.

بیل گیتس چند نقل معروف دارد که بعضی از آنها را اگر بتوانیم در معامله‌گری به کار ببندیم، قطعا تاثیر فوق العاده آن را به وضوح خواهیم دید. با طلاچارت همراه باشید تا این سه نقل قول را با هم بخوانیم…

.

.

۱- موفقیت آموزگار مزخرفی است. افراد باهوش را گول می‌زند و آنها باور می‌کنند که هیچگاه شکست نخواهند خورد!

شاید بعد از خواندن این جمله کمی به فکر فرو رفته باشید و یادتان به خودتان افتاده باشد. زمانی که چندین معامله موفق انجام داده‌اید و خوشحال از سودهای خوب‌تان بودید. در آن زمان احتمالا با خود گفته‌اید که دیگر کار تمام است و دست بازار را خوانده‌اید و دیگر ضرر نخواهید کرد. اما بعد از چند مدت ورق برگشته و سودها را به بازار پس داده‌ و روی دور ضرر کردن افتاده‌اید.

بسیار مهم است که دچار غرور کاذب نشوید. چون دقیقا همان موقعی که فکر می‌کنید دست بازار را خوانده‌اید، بازار چنان درسی به شما خواهد داد که تا همیشه در یادتان بماند. نه سودها و نه ضررها نباید تعادل روانی شما را بر هم بزنند.

.

.

۲- هیچوقت خود را با شخص دیگری در دنیا مقایسه نکنید. اگر چنین کاری کنید، به خودتان توهین کرده‌ اید!

نه تنها در معامله‌گری بلکه در هیچ بخشی از زندگی‌تان نباید خود را با فرد دیگری مقایسه کنید چرا که شرایط هر دو شما متفاوت است. هر کسی منحنی یادگیری مخصوص به خود را دارد و ممکن است شما به سرعت شخص دیگری موفق به یادگیری برخی از اصول یک حرفه نشوید. اما این بدان معنا نیست که هیچوقت موفق نخواهید شد. کار خودتان را انجام دهید و به دیگران توجه نکنید.

قبلا هم مطلبی را در این زمینه در طلاچارت منتشر کرده بودیم که می‌توانید از این لینک مطالعه کنید.

.

.

۳- صبر اصلی‌ترین کلید موفقیت به شمار می‌رود!

این جمله را باید پرینت کنید و روی دیوار مقابل‌تان بچسبانید تا همیشه چشم‌تان به آن بیفتد. واقعا مشخص نیست که چرا بعضی از افراد برای پول در آوردن در بازار عجله دارند. شاید فکر می‌کنند معامله‌گری به راحتی فشردن دکمه خرید و فروش است و آنها خیلی ساده تمام حرکات بازار را شکار می‌کنند. البته فکر میکنم که این افراد از خودشان نپرسیده‌اند که اگر اینگونه و به همین راحتی است، چرا همه معامله‌گران سریع پولدار نمی‌شوند؟

باور کنید معامله‌گری یکی از سخت‌ترین شغل‌هاست چرا که مستقیما با پول در ارتباط است و بدست آوردن و از دست دادن پول نیز رابطه مستقیمی با روح و روان و افکار شما دارد. شما باید آنقدر تمرین کنید و صبر داشته باشید تا به تجربه و پختگی در معامله‌گری برسید. اگر به همین سادگی بود پس با خواندن چند کتاب و دیدن چند آموزش ویدئویی همه پولدار می‌شدند. اما اینها فقط بخشی از معامله‌گری هستند نه همه آن! پس صبور باشید و مسیری که شروع کرده‌اید را تا انتها بروید. مطمئن باشید که پس از بدست آوردن تجربه، از معامله‌گری لذت خواهید برد.

.
.

این‌ها توصیه‌هایی یکی از موفق‌ترین مردان دنیاست و قطعا با بکار گیری آنها در معامله‌گری شاهد بهبود کارتان خواهید بود.

ارسال دیدگاه