دارای مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

مزایای قرارداد آتی سکه طلا چیست ؟

مزایای قرارداد آتی سکه طلا چیست ؟

سرمایه‌گذاران با استفاده از معاملات قرارداد آتی سکه  از قرار گرفتن دارایی‌هایشان در معرض نوسانات قیمت بازار جلوگیری می‌نمایند. در واقع این نوع معامله میتوتند برای ایشان پوشش ریسک را به همراه داشته باشد.

امکان خرید ویا فروش استقراضی دارایی: در قراردادهای آتی برای اینکه سرمایه‌گذار قادر به خرید و فروش قرارداد آتی باشد نیاز به مالک بودن آن کالا یا دارایی معین ندارد بلکه با عمل پیش فروش می‌تواند یک قرارداد آتی را در بازار بخرد ویا آن را بفروشد و در صورت نیاز به تحویل، آنرا از بازار فیزیکی تهیه نماید.
امکان ورود به معاملات بزرگتر با سرمایه کمتر: دربورس آتی سکه سرمایه گذار با داشتن سرمایه برای معامله ۲ سکه در بازار نقدی. میتواند به خرید و فروش ۱۰ سکه که دربورس ایران ۱واحد نامیده میشود مبادرت بنماید .

جذابترین مزیت معاملات آتی سکه امکان سود آوری در بازار نزولی است .

همانطور که میدانید اگر شخصی بخواهد در معامله ای سود کند میبایست کالای خریداری شده توسط ایشان گران شود و درصورتی که آن کالا ارزان شود ایشان متحمل ضرر خواهد شد اما در بازار اتی سکه افراد میتوانند قبل از اینکه سکه را داشته باشند در صورتی که فکر میکنند در آینده ارزان میشود. میتوانند اول اقدام به فروش سکه کرده و بعد از پایین آمدن قیمت معادل آن را خریداری کنند و در بازار نزولی هم سود آور باشن

ارسال دیدگاه