آموزش تحلیل تکنیکال و معامله گری | تحلیل آتی سکه اونس دلار سکه طرح جدید| برنامه های آنلاین نمودار انلاین | روانشناسی بازار مالی | استراتژی معاملاتی

تحلیل دلار (۳ خرداد)

تحلیل دلار (۳ خرداد)
5 (100%) 2 votes

دلار در حال انجام یک حرکت کانالیزه نزولی است که شیب حرکت نشان میدهد قدرت زیادی در جهت نزول قیمت وجود ندارد. اما در بالای این کانال منطقه پرقدرت محوری ۳۴۹۰-۳۵۰۵ را داریم که در مقابل افزایش قیمت قرار گرفته است.

سناریوهای صعودی

همانطور که گفتیم حرکت در درون کانال نزولی نشان میدهد که پتانسیل قوی برای افت بیشتر قیمت وجود ندارد. همچنین قیمت در واکنش به تراز ۶۲% فیبوناچی واکنش های پرقدرتی نشان داده است.

اما برای افزایش قیمت باید منتظر شکست سطح مقاومتی کانال نزولی باشیم. در این حالت هدف اول همان سطوح کلیدی ۳۴۹۰ و ۳۵۰۵ می باشند. پس از اینکه قیمت به این سطوح دست پیدا کرد باید منتظر بمانیم تا واکنش قیمت نسبت به این سطح را مشاهده کنیم.

۱

سناریو بعدی شکل گیری الگوی سر و شانه معکوس می باشد که احتمال شکل گیری آن وجود دارد. در حال حاضر فرمیشن شانه چپ و سر شکل گرفته است و شانه راست نیز در حال شکل گیری است. در این حالت اگر محدوده مهم ۳۴۹۰-۳۵۰۵ شکسته شود، هدف الگو ۳۵۸۵ خواهد بود.

۲

سناریو نزولی

تنها سناریوی نزولی با شکست سطح ۳۳۸۵ رقم خواهد خورد. در صورتی شکست نزولی معتبری روی این سطح رخ دهد، هدف قیمت ۳۳۴۰ خواهد بود.

۳

حتما بخوانید:   تحلیل تکمیلی اونس طلا | ۳۱ اردیبهشت ۹۶


علیرضا زارع هستم و مدت چهار سال هست که در بازارهای مالی فعالیت میکنم. بیشترین تمرکز من روی معاملات آتی سکه هست و همچنین چندین مجموعه آموزشی آنلاین رو تا به حال خدمت تریدرهای عزیز فارسی زبان ارائه کردم که از قسمت آموزشی سایت قابل دسترسی هستند. امیدوارم طلاچارت محل خوبی جهت تبادل نظرات و یادگیری مطالب جدید برای شما باشد.

دیدگاه خود را بیان کنید