آموزش تحلیل تکنیکال و معامله گری | تحلیل آتی سکه اونس دلار سکه طرح جدید| برنامه های آنلاین نمودار انلاین | روانشناسی بازار مالی | استراتژی معاملاتی

روندها در تحلیل تکنیکال

روندها در تحلیل تکنیکال
1.67 (33.33%) 3 votes

روندها در تحلیل تکنیکال و حالت های آن

روندها میتوانند پول سازترین ابزارها در تحلیل تکنیکال باشند. اما به شرطی که ما کاملا با آنها آشنایی داشته باشیم. به صورت کلی ما در تحلیل تکنیکال سه نوع روند داریم.

۱- روند صعودی (Uptrend)

۲- روند نزولی (Downtrend)

۳- روند خنثی (Sideways Trend)

 

روند صعودی

روند صعودی در واقع روندی است که کف ها و سقف های بالاتری را تشکیل میدهد. در واقع مانند پله هایی که به سمت بالا در حال حرکت هستند. هر زمان که سقف جدیدی شکسته میشود، روند صعودی ما ادامه پیدا میکند و با ثبت یک کف جدید به حرکت خود ادامه میدهد. در تصویر زیر یک روند صعودی را مشاهده میکنید که چگونه سقف ها و کف های بالاتر تشکیل میشوند.

uptrend

روند نزولی

روند نزولی کاملا برعکس روند صعودی است. در این روند در واقع کف ها و سقف ها به صورت کاهش تشکیل میشوند. هر کفی که شکسته میشود روند نزولی ادامه پیدا میکند و با ثبت یک سقف پایین تر، حرکت نزولی را تایید میکند. در تصویر زیر نمایی از یک روند نزولی و تشکیل سقف ها و کف های کاهشی را مشاهده میکنید.

downtrend

روند خنثی

اما به جز روندهای صعودی و نزولی، نوع دیگری از روندها را نیز داریم که به نام روند خنثی یا رنج هم شناخته میشوند. در این گونه روندها کف ها و سقف های بالاتر یا پایین تر تشکیل نمیشوند. بلکه سقف ها و کف ها موازی یکدیگر هستند. در واقع سقف و کف جدیدی تشکیل نمیشود و قیمت در یک محدوده خاص نوسان میکند. در زیر میتوانید تصویری از اینگونه روندها را مشاهده کنید.

sideways trendعلیرضا زارع هستم و مدت چهار سال هست که در بازارهای مالی فعالیت میکنم. بیشترین تمرکز من روی معاملات آتی سکه هست و همچنین چندین مجموعه آموزشی آنلاین رو تا به حال خدمت تریدرهای عزیز فارسی زبان ارائه کردم که از قسمت آموزشی سایت قابل دسترسی هستند. امیدوارم طلاچارت محل خوبی جهت تبادل نظرات و یادگیری مطالب جدید برای شما باشد.

دیدگاه خود را بیان کنید