آموزش تحلیل تکنیکال و تحلیل گری | تحلیل آتی سکه اونس دلار سکه طرح جدید| برنامه های آنلاین نمودار انلاین | روانشناسی بازار مالی

ترکیب خطوط روند و مناطق عرضه و تقاضا+ ویدئو آموزشی

قبلا در طلاچارت با مناطق عرضه و تقاضا به صورت ویدئویی آشنا شدید. در صورتی که هنوز نمی دانید این مناطق را چگونه باید مشخص کنید، ابتدا باید این مطلب را بخوانید و ویدئوی مربوطه را تماشا کنید.

در ادامه قصد داریم تا سطوح عرضه و تقاضا را با خطوط روند ترکیب کرده و روشی قدرتمند را بوجود بیاوریم تا درصد موفقیت معاملات خود را بالاتر ببریم.

ابتدا باید روش را به صورت ساده بیان کنیم.

فرض کنید که یک خط روند نزولی دارید. آیا با رسیدن قیمت به خط روند نزولی وارد پوزیشن فروش خواهید شد؟ بله این احتمال وجود دارد و تعجبی هم ندارد. اما همیشه بهتر است تا جایی که میتوانیم شواهدی را پیدا کنیم که حدس های ما را در بازار تقویت کنند.

اگر زمانی که قیمت به خط روند نزولی برسد، مقداری نیز به سمت چپ نمودار نگاه کنیم و منطقه عرضه ای را نیز مشاهده کنیم، بدون شک کفه ترازو به سمت احتمالات مدنظر ما سنگینی خواهد کرد و این یعنی شانس موفقیت بیشتر در تریدی که قصد انجام دادن آن را داریم.

به تصویر ساده زیر نگاه کنید.

در تصویر بالا به وضوح میبینیم که علاوه بر برخورد قیمت به خط روند نزولی، قیمت به یک منطقه عرضه پرقدرت نیز واکنش نشان داده است.

تمامی موارد گفته شده در بالا به صورت عکس برای ترکیب خط روند صعودی و منطقه تقاضا نیز کاربرد دارند. در واقع زمانی که قیمت به خط روند صعودی برخورد می کند و همزمان در سمت چپ نمودار نیز شاهد وجود یک منطقه تقاضا نیز هستیم.

حتما بخوانید:   تحلیل تکمیلی طلا | ۲۵ دی ماه ۹۵

در این حالت ورود به پوزیشن خرید بسیار جذاب خواهد بود.

 

هم اکنون شما را با ویدئو آموزشی بهتر توجیه خواهیم کرد.


دیدگاه خود را بیان کنید