آموزش تحلیل تکنیکال و معامله گری | تحلیل آتی سکه اونس دلار سکه طرح جدید| برنامه های آنلاین نمودار انلاین | روانشناسی بازار مالی | استراتژی معاملاتی

تحلیل تکمیلی طلا (آبشده، نقدی، آتی) ۳۰ مرداد ۹۵

analysis-future-coins-gces951-30-mordad
امتیاز به نویسنده

چشم انداز

تقریبا تا اواخر این هفته خبرهای مهمی نداریم. مهمترین رویداد هفته روز جمعه خواهد بود که خانم یلن رئیس فدرال رزرو سخنرانی خواهند داشت. روز چهارشنبه گزارش ذخایر نفت و روز پنجشنبه گزارش مربوط به سفارشات کالاهای بادوام را خواهیم داشت.

تحلیل آبشده

همچنان بازار در بین سطوحی که در تحلیل های گذشته اعلام کرده بودیم در حال حرکت می باشد اما ظاهرا در حال ایجاد یک رنج فشرده است که در سناریوهای پیش رو به آن خواهیم پرداخت.

سناریو افزایشی

مقاومت ها: ۴۹۵هزار – ۵۰۰هزار – ۵۰۵هزار – ۵۱۵هزار

همانطور که در بالا گفته شد، بازار در حال حرکت در یک رنج فشرده یا همان الگوی مثلث می باشد. تقریبا به انتهای الگو رسیده ایم و باید منتظر شکست آن باشیم. در پایین این الگو خط روند صعودی قدرتمندی وجود دارد که در تحلیل های گذشته نیز آن را زیر نظر داشتیم. با توجه به روند صعودی ماقبل این الگو، احتمال شکست ضلع بالای مثلث بیشتر است. اما ما به تعاریف کلاسیک کاری نداریم و منتظر شکست الگو میمانیم. طبیعا اگر شکست ضلع پایین انجام شود نیز تعصبی نخواهیم داشت و در جهت روند عمل خواهیم کرد.

همچنان مقاومت های مهم ۴۹۵ و ۵۰۰هزار مهمترین سدهای برای افزایش قیمت آبشده می باشند و بیشترین فشار نیز از ناحیه ۵۰۰هزار وارد میشود. شکست معتبر این سطح بسیار مهم و تعیین کننده خواهد بود.

اما به عنوان یک تحلیل بلند مدت، اگر مثلث به بالا شکسته شود، هدف تکنیکالی آن محدوده ۵۱۰هزار تومان خواهد بود. البته مقاومت روانی و تکنیکالی سطح ۵۰۰هزار که بسیار قوی خواهد بود را فراموش نکنید.

سناریو کاهشی

حمایت ها: ۴۸۷هزار – ۴۸۳هزار – ۴۸۰هزار – ۴۷۶هزار

دو سطح مستحکم حمایتی وجود دارد؛ یکی ضلع پایین مثلث و دیگری خط روند صعودی بلند مدت. خط روند صعودی بلند مدت باید پرقدرت شکسته و تایید شود. حمایت هایی که ذکر شد را در نظر بگیرید. هدف تکنیکالی الگوی مثلث نیز محدوده ۴۷۸هزار خواهد بود. اما باز هم تاکید زیادی روی شکسته شدن خط روند برای عملی شدن سناریو نزولی داریم.

حتما بخوانید:   تحلیل تمکیلی طلا | ۳۰ اردیبهشت ۹۶


تحلیل سکه نقدی

درتایم چهارساعته سکه نقدی با توجه به الگوی مثلث در قیمت، سطوح ۱۱۲۲۰۰۰ و ۱۱۰۸۰۰۰ شکست های صعودی و نزولی می تواند ایجاد کند که در ادامه به سناریو های آن می پردازیم

سناریو افزایشی

مقاومت ها: ۱۱۲۲۰۰۰ – ۱۱۲۵۰۰۰ – ۱۱۲۹۰۰۰ 

چنانچه قیمت با شکست صعودی ۱۱۲۲۰۰۰ و ضلع مثلث مواجه شود، اهداف این سناریو ۱۱۲۵۰۰۰۱۱۲۹۰۰۰ می توان در نظر گرفت.

و در صورت مقاومت سطح ۱۱۲۲۰۰۰ و ضلع مثلث احتمال کاهش قیمت تا محدوده ۱۱۱۷۰۰۰ پیش بینی می شود.

سناریو کاهشی

حمایت ها: ۱۱۱۳۰۰۰ – ۱۱۰۸۰۰۰ – ۱۱۰۵۰۰۰ – ۱۱۰۰۰۰۰ – ۱۰۹۵۰۰۰ – ۱۰۸۹۰۰۰

چنانچه قیمت با شکست نزولی سطح قیمتی ۱۱۱۳۰۰۰ و ضلع مثلث و با تاییده شکست آخرین برخورد ضلع پایین مثلث که سطح قیمتی ۱۱۰۸۰۰۰ است، می تواند به اهداف الگوی مثلث برسد و ۱۱۰۵۰۰۰۱۱۰۰۰۰۰۱۰۹۵۰۰۰ و ۱۰۸۹۰۰۰ در نظر گرفته می شود.

احتمال حمایت در محدوده ۱۱۰۵۰۰۰ تا ۱۱۰۰۰۰۰ دور از انتظار نخواهد بود.

تحلیل سکه نقدی

تحلیل سکه نقدی


تحلیل آتی سکه تحویل اردیبهشت ۹۵

درتایم ۱ ساعته قیمت در کوتاه مدت بین سطوح ۱۱۸۳۰۰۰ تا ۱۱۷۳۰۰۰ درحال نوسان است که با شکست این دو سطح می تواند نوسان بیشتر ایجاد کند.که سناریوهای آن در زیر مطرح است.

سناریو افزایشی

مقاومت ها: ۱۱۸۳۰۰۰ – ۱۱۸۷۰۰۰ – ۱۱۹۰۰۰۰ – ۱۱۹۳۵۰۰ -۱۱۹۷۵۰۰

چنانچه با شکست صعودی سطح مقاومتی ۱۱۸۳۰۰۰ مواجه شود احتمال افزایش قیمت به اهداف ۱۱۸۷۰۰۰۱۱۹۰۰۰۰۱۱۹۳۵۰۰ -۱۱۹۷۵۰۰ پیش بینی می شود.شایان ذکر است که رسیدن به مقاومت ۱۱۸۷۰۰۰ بسیار سخت دیده می شود و احتمال برگشت قیمت از این سطح دیده می شود.

سناریو کاهشی

حمایت ها: ۱۱۷۶۰۰۰ – ۱۱۷۳۵۰۰ – ۱۱۶۹۰۰۰۱۱۶۶۰۰۰۱۱۶۳۰۰۰ – ۱۱۵۸۰۰۰ – ۱۱۵۳۰۰۰ – ۱۱۴۶۰۰۰

چنانچه در شروع بازار با کپ منفی،با شکست نزولی در محدوده ۱۱۷۶۰۰۰ و ۱۱۷۳۵۰۰ می تواند به اهداف ۱۱۶۹۰۰۰۱۱۶۶۰۰۰۱۱۶۳۰۰۰ دست پیدا کند.و احتمال حمایت در سطح ۱۱۶۹۰۰۰ دور از انتظار نخواهد بود و شکست این سطح می تواند به اهداف دوم و سوم خود برسد.

تحلیل آتی سکه تحویل اردیبهشت 96

تحلیل آتی سکه تحویل اردیبهشت ۹۶علیرضا زارع هستم و مدت چهار سال هست که در بازارهای مالی فعالیت میکنم. بیشترین تمرکز من روی معاملات آتی سکه هست و همچنین چندین مجموعه آموزشی آنلاین رو تا به حال خدمت تریدرهای عزیز فارسی زبان ارائه کردم که از قسمت آموزشی سایت قابل دسترسی هستند. امیدوارم طلاچارت محل خوبی جهت تبادل نظرات و یادگیری مطالب جدید برای شما باشد.

دیدگاه خود را بیان کنید