آموزش تحلیل تکنیکال و معامله گری | تحلیل آتی سکه اونس دلار سکه طرح جدید| برنامه های آنلاین نمودار انلاین | روانشناسی بازار مالی | استراتژی معاملاتی

تحلیل تکمیلی طلا | ۱۷ مهر ۹۵

supp-gold
امتیاز به نویسنده

چشم انداز

در هفته اخیر شاهد کاهش چشم گیر اونس طلا بودیم که با توجه به این کاهش ابشده، سکه نقدی و آتی سکه با کاهش شارپی مواجه بودند، و در حال حاضر احتمال کاهش قیمت در روز جاری پیش بینی می شود و در ادامه می تواند برای اصلاح قیمت اقدام نماید.

تحلیل آبشده طلا

با توجه به کاهش چشمگیری که داشته است، و گذر از سطح های حمایتی مستحکم پیش رو، احتمال کاهش بیشتر قیمت وجود دارد، و در حال حاضر در ریز مقاومت کلیدی ۴۷۸۰۰۰ قرار گرفته است که احتمال اصلاح و برگشت قیمت از این سطح پیش بینی  می شود.سطح های کلیدی بعدی سطح محدوده حمایتی ۴۶۵۰۰۰ – ۴۶۲۰۰۰ و ۴۵۳۰۰۰ – ۴۴۵۰۰۰ است که اهداف کاهشی می تواند این دو لایه حمایتی باشد.

سناریوهای که مطرح است شامل:

سناریو افزایشی
در این سناریو فعلا دور از انتظار است که فعلا رخ دهد، چرا که با توجه به کاهشی که داشته است و وضعیت اونس طلا فعلا سناریو کاهشی محتمل تر است، اما ضروری است که سناریو افزایشی با شکست ۴۹۰۰۰۰ رخ می دهد که اهداف آن شامل: ۴۹۵۰۰۰ و ۴۹۷۰۰۰ است.

سناریو کاهشی

با توجه به کلوز کندل قدرتمند چند روز اخیر در صورتی که قیمت به بالای ۴۷۸۰۰۰ نفوذ نکند، اهداف ۴۷۱۰۰۰ و ۴۶۵۰۰۰ پیش روی قیمت است و انتظار حمایت بر روی اهداف پیش بینی می شود و از دست رفتن حمایت ۴۶۵۰۰۰ منجر به کاهش تا ۴۶۳۰۰۰ و در ادامه ۴۵۳۰۰۰ – ۴۴۵۰۰۰ می شود.

سناریو اصلاحی

حالت اول:با توجه به این که کاهش زیادی داشته است، انتظار اصلاح قیمت با تاییدیه شکست ۴۷۸۰۰۰ به اهداف ۴۸۲۵۰۰ – ۴۸۷۰۰۰ – ۴۹۰۰۰۰ پیش روی قیمت است.

حالت دوم: چنانچه به کاهش خود ادامه دهد با رسید به لایه حمایتی ۴۶۵۰۰۰ – ۴۶۳۰۰۰ باید منتظر تاییدیه حمایت این لایه باشیم که مجدد می تواند تا دامنه ۴۷۸۰۰۰ اصلاح خود را ایجاد کند.

تحلیل آبشده طلا

تحلیل آبشده طلا


تحلیل سکه نقدی

در تایم روزانه با توجه به سطح حمایتی ۱۰۸۰۰۰۰ می توان تصمیم های خوبی گرفت، که با شکست و عدم شکست این سطح برای معامله اقدام نمود، و شکست این سطح منجر به ادامه کاهش تا محدوده ۱۰۵۱۰۰۰ و عدم شکست این سطح اصلاح قیمت تا محدوده ۱۱۰۰۰۰۰ پیش بینی می شود.

سناریو افزایشی

درحال حاضر نمی تواند این سناریو به چشم بیاید مگر این که اونس طلا بتواند خود را به بالای ۱۳۰۰ برساند.اما در صورت شکست ۱۱۰۸۰۰۰ اهداف آن شامل: ۱۱۱۳۰۰۰ – ۱۱۱۸۰۰۰ و ۱۱۲۰۰۰۰ خواهد بود.

سناریو کاهشی

با توجه به سطح حمایتی ۱۰۸۰۰۰۰ و شکست این سطح می تواند اهداف نزولی خوبی داشته باشد که اهداف شامل: ۱۰۶۸۰۰۰ و لایه حمایتی ۱۰۵۲۰۰۰ تا ۱۰۴۳۰۰۰ است که هدف نهایی از شکست این سطح فعلا لایه حمایتی است.

سناریو اصلاحی

حالت اول: عدم شکست سطح ۱۰۸۰۰۰۰ و حمایت قیمت و با شکست ۱۰۹۰۰۰۰ تایید می شود و تا دامنه ۱۱۰۰۰۰۰ احتمال رشد قیمت پیش بینی می شود.

حالت دوم: در صورت شکست ۱۰۸۰۰۰۰ و کاهش تا لایه حمایتی ۱۰۶۵۰۰۰ با تاییدیه شکل گیری الگوی قیمتی و شکست صعودی احتمال برگشت تا ۱۰۸۰۰۰۰ مجدد پیش بینی می شود.

تحلیل سکه نقدی

تحلیل سکه نقدی


تحلیل آتی سکه تحویل اردیبهشت ۹۶

در تایم ۴ ساعته اتی سکه شاهد شکل گیری قیمت در روندی خنثی هستیم که در میان مدت در بازه قیمتی ۱۱۸۳۰۰۰ تا ۱۱۵۸۰۰۰ در حال نوسان بوده است،در حال حاضر با سطح های حمایتی برخورد کرده است.

سناریو افزایشیدرحال حاضر باید دید قیمت حمایت می شود یا خیر و در صورت اصلاح قیمت تا دامنه ۱۱۷۳۵۰۰۰، شکست این سطح تبدیل به سناریو افزایشی می شود و اهداف آن ۱۱۷۵۰۰۰۱۱۸۰۰۰۰ و ۱۱۸۳۰۰۰ خواهد بود.

سناریو کاهشیدر صورت از دست رفتن حمایت ۱۱۵۶۰۰۰ و تثبیت قیمتی در این سطح احتمال کاهش قیمت به اهداف ۱۱۵۳۰۰۰ – ۱۱۴۸۰۰۰ و ۱۱۴۵۰۰۰ خواهد بود. و شکست کف قیمتی این سررسید که ۱۱۴۵۰۰۰ بوده است منجر به کاهش بیشتر قیمت خواهد شد.

سناریو حمایتیشایان ذکر است که در دامنه ای که در حال حاضر قیمت در آن قرار دارد و حمایت می شود و شکست صعودی در قیمت تاییدیه این حمایت است که اهداف میانی در روند خنثی شامل ۱۱۶۵۰۰۰ ۱۱۶۹۰۰۰ – ۱۱۷۳۵۰۰ است.

تحلیل اتی سکه تحویل اردیبهشت 96

تحلیل اتی سکه تحویل اردیبهشت ۹۶

 


    http://talachart.ir

    همیشه آرزو داشتم یک منبع آموزشی تحلیل تکنیکال و تحلیلی می بود تا علاوه بر یادگیری ساده تر تحلیل تکنیکال ، از پیشنهادات آموزشی آن استفاده میکردم. آن آرزو، اکنون، "طلا چارت" نام دارد.

    دیدگاه خود را بیان کنید