ثبت نام

تحلیل تکمیلی آبشده طلا | ۲۳ اردیبهشت ۹۶| طلا چارت

analysis-of-tala
ب

 چشم انداز

طی هفته گذشته با کاهش بیشتر اونس طلا شاهد کاهش قیمت در طلای داخلی بودیم که این کاهش تا دامنه ترازهای قیمتی اشاره شده در تحلیل ادامه داشت و سکه نقدی تا ۱۱۹۲۰۰۰ و آبشده نقدی تا ۴۸۸۰۰۰ کاهش پیدا کردند و بعد از رویت دامنه تراز قیمتی مجدد مورد تقاضا قرار گرفت و افزایش سکه نقدی تا ۱۲۱۲۰۰۰ و ابشده طلا تا ۴۹۴۰۰۰ ادامه داشت.

تحلیل تکنیکال

تحلیل آبشده نقدی طلا در هفته جاری

در نمودار قیمتی آبشده طلا قیمت در محدوده تراز قیمتی قرار گرفته است و تا ۴۸۸۰۰۰ کاهش داشته است و همچنان لایه حمایتی و تقاضا وجود دارد و در صورت شکست صعودی در منطقه ۴۹۶۰۰۰ احتمال افزایش به سمت ۵۰۰۰۰۰ وجود دارد. و دیده می شود پایداری قیمت در بالای ۴۹۲۰۰۰ این سناریو را شکل می دهد و شکست صعودی در ۵۰۰۰۰۰ و پایداری یک روزه قیمت در بالای آن احتمال رشد بیشتر به سمت ۵۰۴۰۰۰ الی ۵۱۰۰۰۰ وجود دارد. و اما عدم پایداری می تواند منجر به کاهش به سمت ۴۸۶۰۰۰ شود و شکست سطح کلیدی ۴۸۶۰۰۰ قیمت به سمت ۴۸۰۰۰۰ و ۴۷۶۰۰۰ حرکت می کند.

رویت دامنه عرضه شکل گرفته در دامنه ۵۰۴۰۰۰ تا ۵۱۰۰۰۰ احتمال برگشت قیمت با عدم شکست ۵۰۵۰۰۰ وجود دارد و اهداف شامل ۵۰۰۰۰۰۴۹۶۰۰۰۴۹۰۰۰۰ است.

تحلیل سکه نقدی در هفته جاری

در نمودار قیمتی سکه نقدی قیمت با رویت دامنه تراز قیمتی با تقاضا شدیدی روبرو شد و حتی از آبشده طلا پیشروی بیشتری داشته است و با رویت دامنه ۱۱۹۰۰۰۰ با رشد ۲۱ هزارتومانی در هفته گذشته مواجه بود و فعلا دیده می شود که دامنه ۱۲۰۵۰۰۰ حمایت فعلی و ۱۲۲۰۰۰۰ مقاومت فعلی آن است و رویت مجدد ۱۲۰۵۰۰۰ با عدم شکست آن احتمال رشد به سمت مقاومت ۱۲۲۰۰۰۰ موجود دارد و اهداف میانی شامل ۱۲۱۲۰۰۰۱۲۱۷۰۰۰ است.

و اما شکست نزولی ۱۲۰۵۰۰۰ احتمال کاهش قیمت به سمت ۱۲۰۰۰۰۰ و کف قیمتی هفته پیش وجود دارد.

در صورتی که قیمت در دامنه ۱۲۱۷۰۰۰ تا ۱۲۲۰۰۰۰ قرار بگیرد احتمال برگشت قیمت در صورت عدم شکست ۱۲۲۱۰۰۰ وجود دارد. و اهداف این سناریو برگشتی شامل ۱۲۱۲۰۰۰ – ۱۲۰۵۰۰۰ – ۱۲۰۰۰۰۰ است.

تحلیل آتی سکه تحویل دی و اسفند ماه ۹۶

در نمودار کل آتی سکه که در روز پنجشنبه به اسفند ۹۶ وصل شده است و قیمت آن با سررسید جدید است که هنوز به آن متصل نشده است و اما تحلیل دی ماه به شرح زیر است

در تحلیل دی ماه ۹۶ در هفته گذشته سطوح خاصی را برای برگشت قیمت و واکنش در نظر گرفته شده بود فعلا دیده می شود که از مرکز آن دامنه مورد تقاضا و برگشت قرار گرفته و به نظر می رسد که با شکست صعودی ۱۳۶۵۰۰۰ بتواند به کار خود ادامه دهد که شکست صعودی همراه با عدم شکست ۱۳۵۴۰۰۰ احتمال رشد قیمت تا دامنه ۱۳۷۴۰۰۰ وجود دارد. و هدف میانی ۱۳۷۰۰۰۰ است.

و اما عدم پایداری قیمت در بالای ۱۳۶۵۰۰۰ و شکست مجدد آن احتمال برگشت قیمت به سمت ۱۳۵۷۰۰۰ و ۱۳۵۴۰۰۰ در مرحله اول وجود دارد و شکست آن دامنه منجر به کاهش قیمت به سمت ۱۳۴۵۰۰۰ و ۱۳۳۷۰۰۰ می گردد.

تحلیل آتی سکه تحویل اسفند ماه ۹۶

این سررسید در آخر هفته گذشته بازگشایی شده است و هنوز نمودار خود را تشکیل نداده است اما سقف قیمتی دی ماه در محدوده ۱۴۱۰۰۰۰ است و می تواند واکنش خوبی نسبت به آن دهد.

تحلیل که از این سررسید می توان داشت این است که قیمت در صورت رویت دامنه ۱۴۰۸۰۰۰ و عدم شکست سقف قیمتی ۱۴۱۰۰۰۰ احتمال برگشت به سمت ۱۴۰۰۰۰۰ – ۱۳۹۳۰۰۰ – ۱۳۸۶۰۰۰ – ۱۳۷۷۰۰۰ – ۱۳۷۰۰۰۰ و ۱۳۶۵۰۰۰ وجود دارد اما دو دامنه تقاضا و حمایتی قوی برای آن وجود دارد که دامنه قیمتی ۱۳۷۷۰۰۰ الی ۱۳۷۰۰۰۰ است و می تواند مورد برگشت قرار گیرد و مجدد به دامنه سقف قیمتی خود حرکت کند. و شکست دامنه ۱۳۷۰۰۰۰ کاهش قیمت به سمت ۱۳۶۵۰۰۰ را فراهم می سازد.

و اما در صورتی که سقف قیمتی دی ۱۴۱۰۰۰۰ شکسته شود احتمال رشد قیمت تا سقف فعلی کل آتی سکه یعنی ۱۴۲۰۰۰۰ وجود دارد و باز می تواند در آن دامنه مورد عرضه قیمت قرار گیرد و احتمال برگشت به سمت دامنه تقاضا و حمایت های قوی وجود دارد.

ارسال دیدگاه

خبرنامه

درباره ما

منابع آنلاین در مورد تحلیل تکنیکال که در وب فارسی وجود دارند به شدت قدیمی هستند و بیشتر آنها مدت هاست که بروزرسانی نشده اند. با توجه به همین نکته سعی کردیم که در طلاچارت با استفاده از منابع انگلیسی زبان که دائما در حال بروزرسانی می باشند، منبعی مفید از مطالب جدید علم تحلیل تکنیکال که فراخور زمان حال هستند را گردآوری کنیم. چون همزمان که سایر علوم در حال پیشرفت می باشند، بازارهای مالی نیز از این قضیه مستثنی نبوده و دائما در حال تغییر هستند تا بتوانند هرچه بیشتر پویایی خود را حفظ کرده و افرادی که مجهز به اطلاعات بروزتر می باشند را پرسودتر کنند.

اطلاعات سایت

پست الکترونیک: info@talachart.ir
تلگرام مدیریت : TalaChart@
کانال تلگرام : TalaChart_ir@