آموزش تحلیل تکنیکال و معامله گری | تحلیل آتی سکه اونس دلار سکه طرح جدید| برنامه های آنلاین نمودار انلاین | روانشناسی بازار مالی | استراتژی معاملاتی

تحلیل تکمیلی طلا | ۳۰ آبان ۹۵

gold-analysis-2-aban
امتیاز به نویسنده

چشم انداز

طی هفته گذشته با توجه به آمار و بیانیه یلن رئیس بانک مرکزی آمریکا، اونس طلا مورد توجه فروشندگان قرار گرفت و کاهش قیمت تا دامنه ۱۲۰۰ را به دنبال داشت.و در پایان بازار جهانی با ۱۲۰۷ قیمت خورد.

تحلیل تکنیکال اونس طلا

در هفته جاری ۱۲۰۰ بسیار مهم است و باید بیشتر به آن توجه کنیم و لایه حمایتی ۱۲۰۰ در دامنه ۱۲۰۰ تا ۱۱۷۵ قرار دارد و شکست این ناحیه می تواند منجر به کاهش شارپی قیمت گردد.و با توجه به بسته شدن کندل هفتگی در زیر ۱۲۱۲ میتواند بیانگر پتانسیل منفی و از دست رفتن سطح ۱۲۰۰ باشد. و به نظر میرسد باید منتظر شکست این لایه حمایتی و کاهش قیمت باشیم.

سناریو های احتمالی

سناریو کاهشی:  در صورتی که با از دست رفتن حمایت ۱۲۰۰ همراه باشد می تواند تا دامنه ۱۱۹۰ – ۱۱۷۵ در مرحله اول کاهش به دنبال داشته باشیم و شکست ۱۱۷۵ منجر به کاهش بیشتر قیمت در دامنه – ۱۱۶۰ – ۱۱۳۰ – ۱۱۲۰ می گردد.

سناریو اصلاحی: به نظر می رسد در صورتی که از ۱۲۰۰ نتواند گذر کند، اصلاح قیمت تا دامنه ۱۲۵۰ را به دنبال داشته باشد. و بعد از لمس سطح ۱۲۵۰ مجدد به دامنه ۱۲۰۰ برگردد و ادامه کاهش را با شکست ۱۲۰۰ رخ دهد.

سناریو های احتمالی در میان مدت تا زمانی که در زیر سطح ۱۳۰۰ قرار دارد معتبر است و در کوتاه مدت زیر ۱۲۵۰ و باید گفت با شکست لایه سی او پی ۱۲۰۰ تایید می شود.

نکته: دامنه قیمتی ۱۱۷۵ باید مورد بررسی بیشتر قرار گیرد؛ چرا که می تواند مورد حمایت قرار گیرد و از کاهش جلوگیری کند.و در تایم ماهانه هدف قیمتی ۱۱۴۰ محسوب می شود.

تحلیل آبشده
در حال حاضر برای سیگنالی به منظور ریزش بیشتر، باید منتظر اینگولف سطح ۴۷۱۰۰۰  باشیم. چون این ناحیه در واقع سطح پایینی FL موجود می باشد که باعث بالا نگه داشته شدن قیمت شده است.

سناریو افزایشی: آبشده به ناحیه حمایتی بسیار قوی ۴۷۴۰۰۰-۴۷۶۰۰۰ رسیده است و این منطقه میتواند مکان خوبی جهت اصلاح قیمت تا سطوح بالاتر و یا افزایش قیمت به شرط رویت سیگنال های صعودی مناسب باشد. در صورت بازگشت قیمت از این ناحیه، اهداف مورد نظر به ترتیب ۴۷۹۰۰۰-۴۸۱۰۰۰-۴۸۴۰۰۰-۴۸۷۰۰۰ می باشند.

سناریو کاهشی: همانطور که در قسمت بالا گفتیم، ریزش های بیشتر منوط به اینگولف سطح ۴۷۱۰۰۰  می باشد. که در این صورت اهداف ۴۶۶۰۰۰ و ۴۶۰۰۰۰ مدنظر ما خواهند بود.

تحلیل آبشده طلا

تحلیل آبشده طلا

 

تحلیل سکه نقدی

طی هفته گذشته سکه نقدی با توجه به کاهش اونس طلا مورد حمایت قرار گرفت اما در پایان هفته حمایت خود را از دست داد و در اوایل هفته جاری تا دامنه قیمتی ۱۱۰۰۰۰۰ کاهش پیدا کرد.و به نظر میرسد که در طی چند روز اینده به دامنه ۱۰۹۰۰۰۰ ادامه دهد و شکست دامنه حمایتی ۱۰۹۰۰۰۰ و ۱۰۸۰۰۰۰ منجر به کاهش قیمت و از دست دادن باکس قیمتی می شود و هدف این شکست و خروج از باکس قیمتی ۱۰۵۰۰۰۰ است.
این سناریو تا زمانی معتبر خواهد بود که بعد از شکست ۱۰۸۰۰۰۰ به بالای این سطح برنگردد.

و فعلا برای هفته جاری تا زمانی که قمیت به بالای ۱۱۰۷۰۰۰ باز نگردد می تواند مورد توجه فروشندگان گردد.

تحلیل سکه نقدی

تحلیل سکه نقدی

تحلیل آتی سکه

در نمودار های آتی سکه نشانه های از فشار فروشنده دیده می شود و از دست رفتن حمایت های فعلی می تواند منجر به کاهش بیشتر قیمت گردد.

سناریوهای احتمالی تحویل تیر ماه ۹۶

سناریو کاهشی: در صورتی که با شکست دامنه قیمتی ۱۱۶۴۰۰۰ – ۱۱۶۲۰۰۰ مواجه شود، احتمال کاهش قیمت به هدف ۱۱۴۸۰۰۰ می گردد.

سناریو افزایشی: به نظر می رسد در صورتی که اونس طلا مورد حمایت قرار گیرد، در آتی سکه شاهد رشد قیمت باشیم و با شکست لایه حمایتی ۱۱۷۶۰۰۰ – ۱۱۷۲۰۰۰ این سررسید بتواند به اهداف ۱۱۸۲۰۰۰ و ۱۱۹۲۰۰۰ برسد.

تحلیل آتی سکه تحویل تیر ماه 96

تحلیل آتی سکه تحویل تیر ماه ۹۶


دیدگاه خود را بیان کنید