آموزش تحلیل تکنیکال و معامله گری | تحلیل آتی سکه اونس دلار سکه طرح جدید| برنامه های آنلاین نمودار انلاین | روانشناسی بازار مالی | استراتژی معاملاتی

تحلیل تکمیلی طلا | ۲۱ آذرماه ۹۵

gold analysis
امتیاز به نویسنده

طلای جهانی در هفته ای که گذشت

کاهش دو واحدی شاخص دلار ، افزایش قیمت نفت، و رای منفی مردم ایتالیا به اصلاحات قانون اساسی …
بله انتطار میرفت در ابتدای هفته اونس جهش خوبی را تجربه کند. اما انقدر اونس بی رمق شده بود که تنها لحظاتی وارد کانال ۱۱۹۰ شد اما همانطور که پیش بینی شده بود براحتی برگشت ، همان دوشنبه با انتشار آمار های اقتصادی امریکا و سخنرانی دوتن از اعضای فدرال، طلا وارد فاز نزولی شد و تا ۱۱۵۹ دلار ریزش نمود. روزهای بعد تمام توجه ها به نشست بانک مرکزی اروپا و ادامه سیاست های تسهیلی این اتحادیه بود و تا پنج شنبه شاهد آرام گرفتن اونس و نوسان آن بین ۱۱۶۰ و ۱۱۸۰ بودیم، اما در روز پنج شنبه و جمعه با انتشار کاهش آمار مدعیان بیمه بیکاری و افزایش شاخص تمایلات مصرف کننده و با توجه به برگزاری اجلاس فدرال در هفته بعد از آن باز طلای جهانی کاهش یافت و در ۱۱۵۸ دلار بسته شد ، انتظار این کاهش را داشتیم و در تحلیل های قبلی خدمت شما عرض شد.

طلای جهانی در هفته آینده
مهمترین رویداد هفته آینده اجلاس فدرال روز چهارشنبه است اما تداوم و شدت ریزش بستگی به اظهار نظر مقامات فدرال دارد که آیا افزایش نرخ بهره مقطعی است یا در سال بعد به تعداد آن افزوده میشود. دلار دوباره به ۱۰۱ باز گشته و فشار بسیار شدیدی بر اونس طلا وجود دارد. برخی ۱۱۴۰ را پایان ریزش و برخی ۱۱۲۰ را شروع اصلاح از هفته آینده میدانند به هرحال طلا انقدر ریزش را تجربه کرده که میتوان از لحاظ فنی به اصلاح آن البته از هفته های بعد بسیار امید وار بود ، پوزیشن منطقی همان فروش در باز گشت های نزولی روزانه و چهار ساعته خواهد بود . پنج شنبه نیز امار های هفتگی امریکا از جمله امار بیکاری منتشر میشود که در تداوم ریزش یا شروع اصلاح مورد انتظار سرمایه گزاران موثر خواهد بود.
تحلیلگر فاندامنتال: مرتضی طالعی

 

تحلیل تکنیکال اونس

در هفته گذشته تحلیل تکمیلی اونس ارائه گردید، که در تایم فریم های مختلف انجام شده بود، اما در ادامه  از این پس فعلا تحلیل در تایم های پایینتر باید انجام گردد، و چنانچه قیمت به دامنه مورد نظر برسد مجدد تحلیل کلی انجام می شود، در حال حاضر اونس طلا همچنان کاهش را نشان می دهد، و با توجه به شرایط کنونی قیمت می تواند در بازه ۱۲۰۰ تا ۱۱۴۰ نوسان دهد.

سناریو کاهشی: در تایم چهارساعته نشان می دهد که در کف قیمتی هفته اخیر قرار گرفته است، و چنانچه به زیر سطح مقاومتی۱۱۶۵ قرار گیرد، می تواند به کاهش خود تا دامنه ۱۱۵۳ و ۱۱۵۰ ادامه دهد و در ادامه با شکل گیری حرکت نزولی با شکست سطح ۱۱۵۰ به اهداف ۱۱۴۵۱۱۳۸ و ۱۱۳۲ منجر می شود.

سناریوهای اصلاحی

حالت اول: چنانچه در هفته جاری قیمت به دامنه ۱۱۸۰ بازگردد، احتمال شکل گیری یک حرکت کاهشی دیگر به اهداف کف قیمتی ۱۱۶۰ در نظر گرفته می شود و تا زمانی که زیر ۱۱۸۸ قرار دارد معتبر خواهد بود،

حالت دوم: چنانچه قیمت به دامنه ۱۱۹۶ بازگردد و در صورتی که به بالای ۱۲۰۵ دست پیدا نکند مجدد می تواند به دامنه ۱۱۸۸ و ۱۱۸۰ کاهش پیدا کند.

شایان ذکر است که سطحی که منجر به نامعتبر شدن حالت اول می شود ۱۱۸۸ و حالت دوم ۱۲۰۵ است که با توجه به شکست در این دو سطح نامعتبر می شوند. و احتمال رشد قیمت به سطح های بالاتر در نظر دارد.

تحلیل اونس طلا در تایم چهارساعته

تتحلیل اونس طلا در تایم چهارساعته

تحلیل آبشده طلا

به نظر میرسد که قیمت در همان ناحیه تحلیل هفته اخیر قرار دارد و چنانچه از آن ناحیه گذر کند می تواند نوسان خوبی ایجاد نمایید و دامنه سطح ۴۹۱۰۰۰ و ۴۸۰۰۰۰ بسیار مهم است و شکست این دو سطح می تواند نوسان خوبی را در همان جهت اعمال نمایید.اما برای هفته جاری سناریوهای در نظر گرفته می شود.

سناریو افزایشی: شکست صعودی سطح مقاومتی ۴۹۱۰۰۰ اهداف ۴۹۵۰۰۰۴۹۸۰۰۰

سناریو کاهشی: شکست نزولی سطح حمایتی ۴۸۵۰۰۰ اهداف ۴۸۳۰۰۰۴۸۰۰۰۰

تحلیل آبشده طلا

تحلیل آبشده طلا

تحلیل سکه نقدی

در تایم فریم روزانه همچنان قیمت درگیر سطح مقاومتی و حمایتی خود است که فعلا می توان گفت لایه سطح عرضه ۱۱۲۰۰۰۰ تا ۱۱۳۰۰۰ تبدیل به یک سطح تقاضایی بسیار مستحکمی شده است و تا زمانی که سطح ۱۱۲۰۰۰۰ به سمت پایین شکسته نشود، تمایلات صعودی در سکه نقدی را شاهد هستیم، و فعلا می تواند در دامنه ۱۱۳۰۰۰۰ تا ۱۱۴۵۰۰۰ نوسان ایجاد کند. باید در نظر گرفت که دامنه ۱۱۴۰۰۰۰ تا ۱۱۵۰۰۰۰ سطح عرضه شدیدی ایجاد شده است و همانند لایه تقاضایی که ذکر شد می تواند قیمت را در همین محدوده قرار دهد، و فعلا از رشد بیشتر جلوگیری کند و چنانچه قیمت به دامنه ۱۱۳۰۰۰۰ تا ۱۱۲۲۰۰۰ بازگردد انتظار برگشت قیمت به دامنه ۱۱۴۰۰۰۰ و سپس تا ۱۱۵۰۰۰۰ در نظر گرفته می شود.

تحلیل سکه نقدی

تحلیل سکه نقدی

تحلیل سررسیدهای آتی سکه

در آتی سکه همانطور که شاهد هستید با توجه به تحلیل هفته های اخیر مورد حمایت و سبب رشد قابل توجهی قرار گرفت و فعلا در بین حمایت مقاومت های خود قرار دارد، و فعلا دیده می شود که توجه خاصی به دلار داخلی و سکه نقدی دارد و فعلا آتی سکه تمایلی برای کاهش ندارد و اگر کاهشی ایجاد نمایید می تواند تا دامنه کف قیمتی خود باشد، و مجدد مورد حمایت قرار می گیرد.

سناریوهای در دو سررسید ارائه می گردد که به طور واضح به آن پرداخت می شود.

تحلیل در تیرماه ۹۶

این سررسید نشان می دهد که بعد از برخورد به سطح قیمتی ۱۱۹۰۰۰۰ مورد مقاومت قرار گرفته است و در دامنه ۱۱۸۸۰۰۰ تا ۱۱۸۳۰۰۰ در نوسان بوده است، فعلا دیده می شود که می تواند در چند سطح قیمتی مورد حمایت بیشتر و رشد بیشتر گردد، و این سناریو تا زمانی مورد تایید خواهد بود که سکه نقدی حمایت خود را از دست ندهد، ( که در بالا در مورد آن توضیح کامل داده شده است)

سناریوهای تحویل تیرماه ۹۶

حالت اول: شکل گیری حمایت در دامنه ۱۱۸۳۰۰۰ به اهدافی همچون ۱۱۸۶۰۰۰۱۱۸۸۰۰۰ و در ادامه می تواند به دامنه ۱۱۹۴۰۰۰ ادامه دهد.نامعتبر شدن این حالت با شکست ۱۱۸۳۰۰۰ تشکیل می شود.

حالت دوم: شکل گیری حمایت بعد از شکست ۱۱۸۳۰۰۰ در محدوده ۱۱۸۰۰۰۰ به اهدافی همچون ۱۱۸۳۰۰۰ – ۱۱۸۶۰۰۰ و ۱۱۸۸۰۰۰ و نامعتبر شدن این سناریو با شکست ۱۱۸۰۰۰۰ تشکیل می شود.

حالت سوم: شکل گیری حمایت در محدوده ۱۱۷۶۰۰۰ تا ۱۱۷۳۰۰۰ به اهداف افزایشی همچون ۱۱۸۰۰۰۰ – ۱۱۸۳۰۰۰ ۱۱۸۸۰۰۰ – ۱۱۹۰۰۰۰ در نظر گرفته می شود.

حالت چهارم: چنانچه که به سه سطح فوق کاهش پیدا نکند، احتمال شکست صعودی در سطح ۱۱۸۸۰۰۰ به اهداف ۱۱۹۲۰۰۰ و ۱۱۹۸۰۰۰ دور از انتظار نخواهد بود

نکته: در تمامی حالت های بالا می تواند هدف نهایی ۱۱۹۸۰۰۰ باشد، و در دامنه ۱۱۹۲۰۰۰ تا ۱۱۹۸۰۰۰ مورد عرضه شدید قرار گیرد و منجر به کاهش گردد.

تحلیل آتی سکه تحویل تیرماه 96

تحلیل آتی سکه تحویل تیرماه ۹۶

سناریوهای احتمالی در تحویل شهریورماه ۹۶

در این سررسید قیمت می تواند از سه سطح مورد حمایت قرار گیرد و رشد خوبی را ایجاد نمایید.در زیر حالت های ارائه می گردد که بیانگر حمایت های سه سطح فعلی است.

سناریوهای احتمالی

حالت اول: چنانچه قیمت به دامنه ۱۲۰۰۰۰۰ کاهش پیدا کند می تواند مجدد مورد حمایت قرار گیرد و هدف این حمایت به ترتیب: ۱۲۰۶۰۰۰ – ۱۲۰۸۰۰۰ – ۱۲۱۰۰۰۰ در مرحله اول است و شکست ۱۲۱۰۰۰۰ احتمال رشد تا دامنه ۱۲۱۶۰۰۰ خواهد بود.نامعتبر شدن این حالت با شکست نزولی ۱۲۰۰۰۰۰ است.

حالت دوم: چنانچه با شکست نزولی ۱۲۰۰۰۰۰ به دامنه ۱۱۹۸۰۰۰ و ۱۱۹۴۰۰۰ برگردد و با از دست نرفتن حمایت شکل گرفته ای که در این دامنه وجود دارد مواجه شود احتمال رشد قیمت به ترتیب به اهداف: ۱۱۲۰۰۰۰ ۱۲۰۶۰۰۰ – ۱۲۱۰۰۰۰ در نظر گرفته می شود.

حالت سوم: چنانچه که برگشتی و کاهشی به سطح های حالت های اول و دوم وجود نداشته باشد، باید توجه زیادی به سطح های ۱۲۰۶۰۰۰ و ۱۲۱۰۰۰۰ داشت و در صورت شکست صعودی در این بازه قیمتی، منجر به رشد قیمت به اهداف ۱۲۱۶۰۰۰ و ۱۲۲۰۰۰۰ می شود.

تحلیل آتی سکه تحویل شهریور 96

تحلیل آتی سکه تحویل شهریور ۹۶

 


دیدگاه خود را بیان کنید