راهنمای جامع دسترسی به نمودار بازارها (داخلی و جهانی)

comprehensive-guide-to-get-access-to-chart-of-markets
ب

یکی از دغدغه های اکثر تریدرهای بازار، دسترسی به چارت بازارهای مختلف داخلی و خارجی می باشد. از این رو سرویس مختلفی به صورت رایگان و اشتراکی بوجود آمده اند تا دسترسی به دیتای بازار را برای تریدرها ساده تر و سریع تر کنند.

زیاد قصد مقدمه چینی نداریم. پس سراغ اصل مطلب می رویم. با طلاچارت همراه باشید…

برنامه های رایج برای دسترسی به چارت بازار داخلی

 

۱- چارتیکس

ساده‌ترین راه برای دسترسی به نمودارهای بازار داخلی استفاده از سامانه آنلاین “چارتیکس” می‌باشد. با استفاده از چارتیکس می‌توانید نمودارهای دلار، سکه نقدی، آبشده نقدی، آبشده فردایی و به زودی نمودارهای سکه فردایی، طلای ۱۸ عیار و درهم را به صورت آنلاین و لحظه‌ای مشاهده کنید. تمامی ابزارهای تحلیلی شامل اندیکاتورها، ابزارهای ترسیم، ابزارهای فیبوناچی، الگوهای هارمونیک و … در دسترس شما قرار دارند.

چارتیکس کاملا تحت وب بوده و برای استفاده از آن نیاز به نصب هیچ برنامه‌ای نیست!

آدرس سایت: www.Chartix.ir

ویدئوی آموزشی استفاده از سامانه آنلاین چارتیکس

۲- مفید تریدر

این برنامه توسط کارگزاری “مفید” ارائه شده است. مفید تریدر رایگان می باشد و از طریق آن می توانید به چارت بازار سهام ایران و همچنین قراردادهای آتی زعفران دسترسی پیدا کنید. هرچند نمادهای بازار ارزهای جهانی نیز در این برنامه نمایش داده می شوند اما توصیه ما سرویس هایی با دقت بیشتر می باشد.

لازم به ذکر است که برنامه مفید تریدر هر از چند گاهی دچار قطع اتصال به سرور اصلی می شود و ممکن است این قطعی تا چند روز به طول بکشد که به دلیل رایگان بودن برنامه نمی توان انتظار خدمات پشتیبانی دقیق و سریع را داشت.

دانلود برنامه: www.emofid.com

۳- ره آورد ۳۶۵

این سرویس تحت وب بوده و نیازی به نصب هیچ برنامه ای نیست و تنها از طریق یک مرورگر وب می توانید وارد سرویس شده و از چارت ها استفاده کنید. ره آورد ۳۶۵ در حال حاضر رایگان می باشد و دسترسی به چارت بازار سهام و قراردادهای آتی زعفران را برای شما فراهم می کند.

وبسایت: www.rahavard365.com

دسترسی به چارت بازارهای جهانی

۱- استفاده از حساب دمو یا واقعی کارگزاری ها

در این روش می توانید به وبسایت کارگزاری ها مراجعه کرده و یک حساب دمو یا واقعی باز کنید تا بتوانید به چارت های مربوط به بازار جهانی دسترسی داشته باشید. متاسفانه به دلیل قوانین فعلی کشورمان نمی توانیم نام کارگزاری خاصی را در اینجا درج کنیم اما با یک جستجوی ساده در گوگل به کارگزاری های مختلفی میرسید که حساب دمو رایگان در اختیارتان قرار خواهند داد.

نکته ای که باید به آن توجه داشته باشید این است که گاهی اوقات میان چارت حساب دمو و حساب واقعی یک کارگزاری ممکن است تفاوت هایی وجود داشته باشد که این مورد به دلیل مسائل فنی یا مالی روی می دهد.

۲- تریدینگ ویو

مشهورترین سرویس تحت وب که در حال حاضر وجود دارد، وبسایت Trading View می باشد که دسترسی شما را به چارت بازار جهانی ارز، فلزات گرانبها، نفت، شاخص ها، سهام و … را فراهم می کند. این وبسایت رایگان است اما در صورتی که بخواهید از قابلیت های بیشتر آن استفاده کنید، بایستی حق اشتراکی را به صورت ماهیانه بپردازید.

فیلم آموزشی وبسایت تریدینگ ویو را قبلا در طلاچارت ارائه داده ایم. می توانید از اینجا تماشا کنید.

وبسایت: www.TradingView.com

نسخه فارسی شده تریدینگ ویو: www.chart.talachart.ir

آنچه که برای دسترسی به دیتای بازار داخلی و خارجی نیاز است از طریق این صفحه میتوانید به برنامه های معاملاتی برای کامپیوتر، موبایل و تبلت دسترسی داشته باشید.

ویدئو آموزش برنامه رساتریدر

دانلود برنامه متاتریدر + آموزش ویدئویی

دانلود برنامه C Trader + آموزش ویدئویی

ویدئو آموزشی نرم افزار تحلیلی TradingView

نمودار آنلاین

ویدیو آموزش نرم افزار MetaTrader

معرفی برنامه تحلیلی Trade Interceptor (اندروید)

راهنمای جامع دسترسی به نمودار بازارها (داخلی و جهانی)

منبع :
طلا چارت

ارسال دیدگاه