ثبت نام

تحلیل اونس طلا | ۲۲ اسفند ۹۵

gold-analysis
ب

تحلیل اونس
در تایم فریم روزانه اونس مشاهده میکنیم که قیمت طی یک هفته اخیر با ریزش شارپی و قدرتمندی به سمت سطوح حمایتی موجود آمده است و در این نواحی احتمال اصلاح قیمتی وجود خواهد داشت. در ادامه با سناریوهای اونس در خدمت شما خواهیم بود.

سناریو افزایشی
با وجود اینکه گزارش NFP روز جمعه بسیار بهتر از پیشبینی ها منتشر شد، اما شاهد این بودیم که قیمت اونس نه تنها افت نکرد بلکه افزایش قیمت نیز داشتیم و روی سطح حمایتی ۱۱۹۵ شاهد قدرت گرفتن خریداران بودیم. این مسئله نشان میدهد که بازار توجهی خاصی به گزارش های اقتصادی ندارد و مسیر خودش را طی میکند. اکنون سطح حمایتی مورد نظر ما ۱۱۹۸ می باشد که یک کندل پین بار صعودی روزانه نیز روی آن تشکیل شده است. در صورتی که قیمت قصد اصلاح داشته باشد، هدف آن ناحیه قرمز رنگ ۱۲۱۷-۱۲۲۲ می باشد که شاهد یک سطح COP می باشیم. صعود بیشتر قیمت منوط به شکست این ناحیه و تثبیت قیمت بالای آن می باشد که در این صورت اهداف بعدی ۱۲۳۳ و ۱۲۴۲ می باشند.

سناریو کاهشی
اما در صورتی که سطح حمایتی ۱۱۹۸ شکسته شود، قیمت می تواند تا ناحیه ۱۱۸۰-۱۱۸۳ ریزش کند. البته در قیمت ۱۱۸۸ احتمالا شاهد حمایت هایی خواهیم بود. اهداف بعد از شکست ناحیه سبز رنگ نیز ۱۱۶۵ و ۱۱۴۲ خواهند بود.

ارسال دیدگاه