ثبت نام

تحلیل تکمیکلی اونس طلا | ۱ اسفند ۹۵

gold-analysis
ب

چشم انداز

طلا درهفته اى که گذشت امارهاى متناقض و بعضا نامطلوب امریکا منجر به کاهش ارزش دلار امریکا و درنتیجه رشد مجدد اونس طلا شد ،حتى سخنرانى یلن هم مانع رشد ملایم اونس طلا نشد.

عوامل مهم و تاثیرگزار بر نوسان طلاى جهانى در هفته هاى پیش رو
احتمال افزایش نرخ بهره در نیمه نخست سال ٢٠١٧ ،نزدیک بودن اصلاحات مالیاتى دونالد ترامپ که محرک سهام هاى امریکا و منجر به کاهش تقاضاى طلا خواهد شد ، در اواخر فوریه و با آغاز ماه مارس معمولا شاهد افت طلا هستیم و رشد اول سال میلادى بازگشت خواهد کرد.در ماه هاى آینده شاهد برگزارى انتخابات فرانسه خواهیم بود یکى از کاندیدا ها افکار بشدت پوپولیستى دارد و خواهان جدایى فرانسه از اتحادیه اروپاست تنشى که میتواند رشد طلا را براى ماه هاى بعد به همراه داشته باشد . بنابراین براى هفته هاى آتى انتظار رشد چشمگیر اونس را نداریم حتى احتمال افت نیز وجود دارد .
تحلیلگر فاندامنتال: مرتضى طالعى

تحلیل تکنیکال اونس طلا

با توجه به دامنه های قیمتی که در حال حاضر دامنه عرضه قوی که در بازه قیمتی ۱۲۴۹ تا ۱۲۴۱ و دامنه تقاضای که در بازه قیمتی۱۲۱۷ تا۱۲۲۵ است موجب جلوگیری رشد و کاهش قیمت در بازه ۲۵ دلاری شده است، و دیده می شود که گذر قیمت از این دو دامنه منجر به نوسان چشم گیری می شود.

سناریو های این هفته می تواند با شکست یکی از این دامنه ها شکل گیرد و اهداف مشخصی خواهند داشت در ادامه به آن می پردازیم.

سناریوهای احتمالی اونس طلا در هفته جاری

سناریو افزایشی: پایداری قیمت بالای ۱۲۳۰ و عدم تثبیت زیر حمایت ۱۲۳۰ احتمال شکست صعودی در دامنه ۱۲۴۵ را امکان پذیر خواهد کرد و اهداف و مقاومت های پیش رو دامنه ۱۲۴۹ خواهد بود و چنانچه از این دامنه بتواند گذر کند هدف اصلی ۱۲۶۳ می باشد.

سناریو کاهشی: شکست و تثبیت زیر سطح قیمتی ۱۲۳۰ احتمال کاهش قیمت به دامنه ۱۲۲۵ و ۱۲۱۷ امکان پذیر است و در مرحله بعدی شکست دامنه تقاضای شکل گرفته شده احتمال کاهش تا دامنه ۱۲۰۹ وجود دارد.

سناریو های برگشتی:

  • حالت اول: چنانچه بعد از تشکیل سناریو افزایشی بتواند به یکی از دو سطح ۱۲۵۰ و ۱۲۶۳ دست پیدا کند عدم شکست ۱۲۶۵ احتمال برگشت قیمت به سمت ۱۲۴۵ و ۱۲۲۰ وجود دارد.
  • حالت دوم: چنانچه با سناریو کاهشی همراه باشد و در دامنه ۱۲۰۹ تا ۱۲۰۶ قرار گیرد.عدم شکست نزولی در ۱۱۹۷ احتمال برگشت قیمت به سمت ۱۲۲۰ – ۱۲۲۵ – ۱۲۳۰ و ۱۲۴۵ وجود دارد.
نمودار قیمتی اونس طلا در تایم چهارساعته
نمودار قیمتی اونس طلا در تایم چهارساعته

ارسال دیدگاه