آموزش تحلیل تکنیکال و معامله گری | تحلیل آتی سکه اونس دلار سکه طرح جدید| برنامه های آنلاین نمودار انلاین | روانشناسی بازار مالی | استراتژی معاملاتی

سقوط مجدد بهای اونس طلا

امتیاز به نویسنده

قیمت طلا در بازارهای بین المللی امروز جمعه به پایین ترین رقم از مارس ۲۰۱۰ میلادی رسید و با بیشترین کاهش در ۹ ماه گذشته روبرو شده است.

به گزارش سایت طلا به نقل از رویترز، قیمت طلا که در روزهای گذشته تحت تاثیر افزایش ارزش دلار و بهبود اوضاع اقتصادی آمریکا با کاهش شدیدی روبرو شده است، طی هفته جاری نیز بار دیگر کاهش یافته و با شدیدترین کاهش در ۹ ماه اخیر مواجه شده است.

بر اساس این گزارش گمانه زنی های مربوط به افزایش نرخ بهره فدرال رزرو آمریکا تاثیر زیادی بر تقویت ارزش دلار داشته و این مساله موجب کاهش تقاضا و قیمت طلا شده است.

کاهش تعداد مدعیان دریافت بیمه بیکاری در آمریکا و رسیدن این افراد به پایین ترین سطح در ۴۰ سال گذشته موجب تقویت گمانه زنی ها در خصوص افزایش نرخ بهره فدرال رزرو شده است.

قیمت هر اونس طلا امروز جمعه به کمتر از ۱۰۸۴ دلار رسیده است که این پایین ترین رقم از مارس ۲۰۱۰ میلادی به شمار می رود. قیمت جهانی طلا در هفته جاری تاکنون بیش از ۴ درصد کاهش داشته است که این میزان کاهش قیمت طلا از اکتبر ۲۰۱۴ میلادی بی سابقه بوده است.

قیمت طلا تنها در مبادلات روز دوشنبه بیش از ۳٫۳ درصد کاهش یافت که این مساله از سپتامبر ۲۰۱۳ میلادی بی سابقه بوده است. تعداد آمریکایی هایی که برای دریافت بیمه بیکاری ثبت نام کرده اند طی هفته گذشته به پایین ترین رقم از سال ۱۹۷۳ میلادی رسیده است.

گزارش سایت طلا حاکیست، نشست آتی فدرال رزرو آمریکا قرار است هفته آینده برگزار شود و بهبود اوضاع اقتصادی این کشور موجب شده تا گمانه زنی ها در خصوص افزایش نرخ بهره از سوی فدرال رزرو برای نخستین بار در ده سال گذشته افزایش یابد.

حتما بخوانید:   تحلیل تکمیلی اونس طلا | ۳۱ اردیبهشت ۹۶

برخی مقام های ارشد فدرال رزرو بر این باورند که نرخ بهره آمریکا احتمالا در نشست سپتامبر افزایش خواهد یافت و در غیر این صورت افزایش نرخ بهره در نشست دسامبر کلید خواهد خورد.

تحلیلگران بازار طلا بر این باورند که سطح حمایتی قیمت این فلز زرد در شرایط کنونی ۱۰۰۰ دلار خواهد بود و در صورت شکسته شدن این سطح باید منتظر افت بیشتر قیمت طلا باشیم.

به نظر می رسد قیمت جهانی طلا در روزهای آینده به شدت تحت تاثیر نشست فدرال رزرو آمریکا و نوسانات ارزش دلار و انتشار آمارهای اقتصادی این کشور خواهد بود.


http://talachart.ir

همیشه آرزو داشتم یک منبع آموزشی تحلیل تکنیکال و تحلیلی می بود تا علاوه بر یادگیری ساده تر تحلیل تکنیکال ، از پیشنهادات آموزشی آن استفاده میکردم. آن آرزو، اکنون، "طلا چارت" نام دارد.

دیدگاه خود را بیان کنید