آموزش تحلیل تکنیکال و معامله گری | تحلیل آتی سکه اونس دلار سکه طرح جدید| برنامه های آنلاین نمودار انلاین | روانشناسی بازار مالی | استراتژی معاملاتی

تحلیل جامع اونس

تحلیل اونس
امتیاز به نویسنده

در این مطلب قصد داریم وضعیت اونس را از سه جهت بررسی کنیم. پس با طلاچارت همراه باشید…

اونس طلا در چند ماه گذشته به شدت تحت فشار بوده است. فشار افزایش نرخ بهره آمریکا، فروش ۵ تنی طلا توسط چین و مواردی از این دست. فشار اونس تا آنجا پیش رفت که کف نوامبر ۲۰۱۴ شکسته شد. در حال حاضر سطح حمایتی که در تایم فریم ماهانه اونس نیز وجود داشت شکسته و توسط کندل ماه جولای ۲۰۱۵ تثبیت شد.

gold-july-close-talachart

اما در تایم فریم روزانه مدت زیادی قیمت طلا در داخل یک مثلث متقارن در حال نوسان بود و بالاخره ضلع بالای کانال را شکست و همانطور که در تحلیل های قبلی گفته بودیم به اندازه قاعده مثلث رشد خواهد کرد و بنابراین هدف آن محدوده ۱۱۳۰ دلار خواهد بود.

اما محدوده ۱۱۳۰ همپوشانی جالبی با سطح حمایتی ماهانه اونس که در تصویر بالا مشخص شده است دارد و احتمال اینکه رشد فعلی یک پولبک به سطح حمایتی شکسته شده باشد نیز وجود دارد. همچنین سطح ۵۰% اصلاحی نیز در اینجا جلب توجه میکند.

اما از لحاظ زمانی با توجه به موج نزولی قبلی، این احتمال وجود دارد که در تاریخ ۱۹ آگوست شاهد برگشت قیمت باشیم. چون به احتمال بسیار زیاد این حرکت تنها یک اصلاح بوده است و توانایی شکست سطح قبلی را ندارد.

gold-time-analysis

حتما بخوانید:   تحلیل تکمیلی اونس طلا | ۳۱ اردیبهشت ۹۶


علیرضا زارع هستم و مدت چهار سال هست که در بازارهای مالی فعالیت میکنم. بیشترین تمرکز من روی معاملات آتی سکه هست و همچنین چندین مجموعه آموزشی آنلاین رو تا به حال خدمت تریدرهای عزیز فارسی زبان ارائه کردم که از قسمت آموزشی سایت قابل دسترسی هستند. امیدوارم طلاچارت محل خوبی جهت تبادل نظرات و یادگیری مطالب جدید برای شما باشد.

دیدگاه خود را بیان کنید